Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Csak nekem tűnik úgy hogy...

Csak nekem tűnik úgy hogy egyre többen szeretnének valahogy trükközni hogy biztosan programozott császárral szüljenek?

Figyelt kérdés
Itt is minden héten van ilyen kérdés hogy mivel lehetne elérni a császárt. Ez mindig is így volt, vagy csak mostanában lett gyakori? Nem tudom mert korábban nem olvasgattam ilyen anyukás fórumokat/oldalakat.
2013. márc. 9. 15:38
 1/10 anonim ***** válasza:
55%
Ez azért van, mert már minden kis piti indokkal kiírnak programozott császárra. A kismama elmegy egy pszichológushoz, hogy ő pánikbeteg, az meg ad egy papírt. Közben semmi baja, csak fél. Mindenki fél basszus, hihetetlen milyen gyenge emberek vannak. Nem tudom az ilyen milyen anya lesz, aki már a terhesség alatt is önző, és a saját kényelme a fontosabb.
2013. márc. 9. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
62%
Nem hiszem, hogy összefüggne, hogy milyen anya lesz és a császár. Nekem cukrom volt és előre nem lehetett látni, hogy milyen állapotban leszek. Programozott lett volna, de előbb jött. Igy is megcsászároztak, de nem lettem rosszabb anya ettől.
2013. márc. 9. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
A dolognak köze lehet ahhoz, hogy a terhességről-szülésről egyre több információ érhető el a neten (is). Az ember hajlamos rémtörténeteket olvasgatni, és azokra sokkal fogékonyabbak vagyunk, mint a jóra (alap magyar tulajdonság), és hogy elkerüljék a bajt, egyesek úgy gondolják, hogy a programcsászár a megoldás. Nyilván van eset, amikor az, de többségében szerintem inkább csak be vannak tojva az emberek. Valahol jogosan... Meg van, aki a hüvelyét félti :), gőzöm sincs, hogy jogosan-e. Én hüvelyi úton szültem, semmi bajom nem volt vele, viszont a császárba belerokkantam volna, úgy féltem tőle. Szerencsére nem kellett
2013. márc. 9. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Kettes válaszoló nem azt írta az első hogy AKIT CSÁSZÁROZNAK AZ rossz anya. Hanem azt vetette fel hogy aki PUSZTÁN saját vélt vagy valós félelmei miatt meg sem kísérli a normál szülést az vajon mit fog tenni mikor sok sok ezer más egyéb dologról kell majd lemondania a gyerek érdekében.
2013. márc. 9. 16:51
 5/10 A kérdező kommentje:
Igen ez is igaz a rémtörténetekről.
2013. márc. 9. 16:52
 6/10 anonim ***** válasza:
81%
Első vagyok, tényleg nem erről szólt a kommentem. Én is császárral szültem, bár az S.O.S. volt.
2013. márc. 9. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
85%
Pont tegnap meséltem erről anyunak ő 50. éves és nem akarta elhinni, hogy van ilyen. Szóval nem régen nem volt ilyen.
2013. márc. 9. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nem csak Neked tűnik fel...

Sok másnak is, de nagyon kevés az, aki csak "trükközni" akar.

Az esetek túlnyomó többségében komoly indok van arra, hogy progi császárral szüljön valaki. Egy krónikus betegnek nem biztos, hogy jót tesz a vajúdás.

És én azt is megértem, aki annyira retteg a szüléstől, hogy ezért császározzák, hiszen ettől ő is lehet anya, méghozzá akár jobb anya, mint aki természetesen szül.


Egy anyuka, aki volt olyan hülye, hogy a krónikus betegsége ellenére simán akart szülni, és majdnem ottmaradt. A másodiknál már volt eszem.

A progi császárnál ellenőrzöttebb szülés nem létezik!

2013. márc. 10. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Az ellenőrzöttségében nem kételkedem.
2013. márc. 10. 12:42
 10/10 anonim ***** válasza:

Egyrészt régen ez nem volt elterjedt, meg nagyon sokáig tényleg csak sűrgősséig és tényleg csak életveszély esetén alkalmazták. Ma már opció, mert az orvosok is rutint szereztek benne... ez olyan, mint bármi más az orvostudomány fejlődésében. Régen a kórházban szülés sem volt elterjedt, sőt a század elején még az számított gyengének, akik kórházban szült, ma meg már a többség inkább ezt választja.

A másik, ahogy más is írta sokkal több az információ, ami pánikra ad okot.

Én nem félek a fájdalomtól, mióta terhes vagyok konkrétan kiváncsi is vagyok milyen lehet természetes úton szülni. Kipróbálnám... magam is megvagyok ezen döbbenve. DE! Rengeteg példa van körülöttem, több szellemi és/vagy fizikai sérült, aki mind a szülés során sérült vagy azért, mert nagyon elhúzódott a kitolás, vagy a nyaka köré tekeredett a zsinor és későn vették észre vagy csak szimplán történt valami ami miatt sajnos egy életre el lett vágva. Én ettől félek, hogy a gyerekem megsérül szülés közben. Olvastam valahol, sajnos már nem emlékszem hol, hogy a sérült emberek nagy százaléka tényleg születés közbeni rendellenség miatt lesz sérült, és nem magzatkorban. Azok száma elenyésző, plána manapság, amikor már minden féle módszerrel tudják ezt szűrni.

2013. márc. 20. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!