Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szülés után muszáj, hogy pár...

Szülés után muszáj, hogy pár napig valaki segítsen? Nektek segített valaki - édesanya, anyós, nagymama?

Figyelt kérdés
Nyáron szülök, első babánk lesz. Mivel külföldön élünk pici lakásban, már most megkaptam a siránkozást a családtól és ismerősöktől, hogy mi lesz velem, de jó lenne ha édesanyám vagy anyósom kint tudna aludni nálunk pár napig, hogy megmutassa mi hogyan megy a fürdetéssel, meg hogy segítsen. Azt mondjuk már hallottam, hogy itt a kórházban sajnos semmit nem mutatnak meg, illetve nem vagyok egy tapasztalt gyerekekkel (első lesz, meg nem voltam soha egy babázós) de őszintén... Nem tudom, szerintem meg tudjuk oldani a férjemmel. Vagy rosszul gondolom? Nektek volt segítségetek, vagy hogyan gondoljátok? Muszáj, hogy valaki segítsen?
2013. márc. 19. 15:24
1 2
 1/13 frászkarikaborsó ***** válasza:
90%
Volt segítségem, nem is gondoltam volna hogy ilyen nehéz lesz. Olyan csúnya sebet nyertem a szüléssel, hogy 10 napig még feküdni is fájt. Anyukám nálunk volt majdnem két hétig, nem tudom mit csináltam volna nélküle, mert a párom dolgozott. Nem az a lényeg hogy megmutassa, hogyan kell fürdeni, erről tömegesen találsz leírást a neten, hanem az, hogy megcsinálja helyetted, és csak szoptatnod kelljen.
2013. márc. 19. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Az első héten itthon csak mi hárman voltunk (így terveztük). A párommal meg tudtunk oldani mindent, nem volt semmi gond. A következő héten jött anyukám, de főleg azért, hogy az unokájával lehessen. Meglettem volna nélküle is, nem sok gond volt a babával. Akkor még! A nehezebb időszakok később kezdődtek! :)
2013. márc. 19. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is volt segítségem, egy hétig anyósom, egy hétig anyukám volt nálunk. Valóban nem is a fürdetés a nehéz benne, hanem az, hogy te pihenj, és megfőznek, mosnak, takarítanak helyetted, így több energiád marad a babára, és hamarabb felépülsz. Én 2 hétig nem bírtam ülni, annyira fájt a gátam. Nyárra várom a 2. babánkat, és nagyon szeretnék csak 4-esben itthon lenni az elején a babánkkal, és a 3 éves "nagylányunkkal". De sajna az az érzésem, hogy muszáj lesz valakinek itt lennie, hogy átvegyen tőlem némi házimunkát. De én amondó vagyok, már megmondtam anyukámnak és anyósomnak is, hogy a kórházban elválik, ha úgy érzem bírom, akkor nem kell senki segítség. Az első itthon töltött napokat 4-esben akarom megélni. Engem egyébként nagyon zavart, mikor első szülésem után itt volt anyósom majd anyukám, hogy nyekkent egyet a baba, már pattantak fel, éjjel is, a fejüket már dugták be a hálószoba ajtónál, ez nagyon zavart. És az is, hogy sose tudtam normálisan szoptatni, mert valaki mindig ott lebzselt, és leste a mellemen a babát. Ezeket most szeretném elkerülni. Remélem összejön. 2-3 hét után már jöhetnek több napra, de addig inkább ne, ha nem muszáj! Én így szeretném.
2013. márc. 19. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Én császárral szültem és 10 napig még bent kellett maradjunk mert a kisfiam elkapott egy fertőzést a kórházban. Akkor láttam életemben először meztelen újszülöttet amikor a kisfiamat hazahoztuk és tisztába kellett rakni. Semmit sem mutattak meg a kórházban de ha józan paraszti ésszel végig gondolod akkor minden egyértelmű. Nekem lett volna segítségem de inkább nem kértem belőle mert anyósomat nem bírom elviselni sajnos.

Ha megtehetitek akkor az első időkben rendeljetek kaját vagy még a terhesség alatt főzz le pár adag ennivalót és fagyaszd le, nagy segítség lesz! Mosni nem kell minden nap a babára se ha van elég ruhája és koszt sem fog csinálni a lakásban úgyhogy ha szülés előtt ki van takarítva akkor utána nem lesz semmivel sem több dolgod ezzel mint előtte. A fürdetésen sincs mit mutatni. Vegyél egy fürdető szivacsot azt tedd bele a vízbe és fektesd rá a babát úgy hogy a köldökcsonkot ne érje a víz. Ennyi. :)

De ha bármi nem világos akkor írd be google-ba vagy nézz szét youtube-on vagy kérdezz it gyk-en. :)

2013. márc. 19. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Nem volt segítség és nem is kellett. Könnyen szültem, nem volt semmi bajom. A babát is el tudtam látni egyedül, nem kellett hozzá senki.
2013. márc. 19. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

nem volt segítségem, a férjem sem volt itthon pont akkor mikor hazajöttünk.

három hétig kettesben voltunk, de megoldottam. nem mondom, hogy egyszerű volt, sok mindenre magamtól jöttem rá (azért az ösztönök nagyon dolgoznak akkor még), sok mindenben itt kértem segítséget :)

nem lehetetlen feladat, de persze jobb ha van segítség mert tényleg borzasztó kimerítő az első pár nap.

2 óránként 1 órát szopizik, majd fél óráig járkálsz vele, mert nem tud büfizni.

ezután marad 1-1,5 órád, hogy fejjed a cicidet, egyél, igyál, pisilj, "aludj" és máris kezdődik elölről :)

2013. márc. 19. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Nem árt, ha van segítséged.

Nálunk viszonylag simán ment minden, egy áldott jó gyereket dobott a gép, aki csak evett-aludt. De még így is macera volt a házimunka. Nem bántam volna, ha valaki mindig elmosogat, mos, főz, takarít, de megoldottuk enélkül is. Én mondjuk jól voltam szülés után, kórházból hazajövetel napján már takarítottam, meg mostam míg a gyerek aludt. Első este meg rokon jött át segíteni megfürdetni, pelenkázni ott már nekünk kellett, meg ugye szoptatni is.

2013. márc. 19. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Hát nem tudom, elgondolkodtam... Bár azt hiszem, a férjem is tud majd segíteni addig amíg mondjuk fájni fog a sebem, stb. Biztos nehéz lesz, de főzni, takarítani, elmenni boltba ő is tud. Eddig is sokszor segített benne.


Azért még várom a válaszokat, tapasztalatokat!

2013. márc. 19. 17:30
 9/13 anonim ***** válasza:
Nekem nem volt segítségem. anyósomnak eszébe se jutott, hogy néha hozzon kaját, anyámat meg nem akarta idecibálni mert én is külföldön élek. nekem a szülésznő járt ki és adott tanácsot a babához, vele fürdettünk először is. A férjem már a 9. napon elutazott, üzleti út... hazajöttem a kórházból és a nagy üres hütő várt, nem volt mese, mentem vásárolni és főzni. a lányom egy tündér volt, ne aggódj első hetekben csak alszanak és szopizni kelnek fel. Minden le van írva a könyvekben, na meg az ösztönök. Nagyon jól elboldogultam egyedül, talán jobb is volt, mint anyut vagy anyóst hallagtni meg kerülgetni, meg az 50 éves tanácsaikat hallgatni. Így mindent úgy csináltm ahogy én akartam és működött. Mondjuk ezért nem akartam császért, hogy ne legyek rászorulva senkire sem, mert az ás dolog megint egy nagy műtéti sebbel, nem lehet csak úgy rohangálni, cipekedni!
2013. márc. 19. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 zabmester ***** válasza:

Nekem volt segítségem, anyukám otthon volt velünk azt hiszem 5 napot. Jó volt, mert eléggé szét voltam zuhanva, 10-15 percet ha fent voltam, utána már eléggé szédültem (bár lehet, hogy ez csak a vashiányom miatt volt így, nem tudom, mást mennyire viselt meg a szülés). De annak is örültem, hogy az első pár fürdetésnél anyukám segített, így is leizzadtam, mire végeztünk, de ha nélküle csináltam volna először, az szerintem még durvább lett volna :)

De természetesen ettől még meg lehet oldani segítség nélkül is, sokan megoldják :) Viszont akkor előtte azért az alap babaápolási dolgoknak nem árt utánanézni, például hogy fürdetéskor hogyan kell tartani, meg hasonlók. Nekem volt egy elég régi babás könyvem, abban ezek ábrákkal meg leírásokkal tök jól benne vannak. Na, megvan, ez az: [link]

Az enyém már elég saláta, nem is mostani kiadás, szerintem velem egyidős, szóval sok téren már kissé elavult, pl. jóval modernebb felszerelések vannak már, mint a nyolcvanas években, de az alap dolgok miatt nagyon jó volt, hogy megvan.

2013. márc. 20. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!