Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nagymama hányásig eteti a...

Nagymama hányásig eteti a gyereket! Mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés

Annyira el vagyok most keseredve és fel vagyok háborodva és szétvet az ideg!

21 hónapos lesz a kislányom és ma van a 2. eset, hogy anyukáméktól hazaérve hányt a kislányom, mert annyit adtak neki enni :(

Kb 1 hónapja volt az 1. alkalom. Akkor egy délutánt töltött náluk, ott aludt ebéd után, kb 3-fél 4 fele szokott felkelni, én 6ra mentem érte. Hazajöttünk, este fürdött, majd itta a szokásos tejet az ágyban, utána pedig hányt egy nagyot. Minden benne volt amit egész délután evett emésztetlen. Másnap elbeszélgettem volna velük, mondtam is a vélemény a dologról, de ők nem érzik magukat hibásnak, alig evett valamit a gyerek állításuk szerint, pedig 6 féle dolgot jegyzetem meg, amit kb 3 óra alatt evett meg. Anyukám iszonyatosa sértődékeny, mondta h fejezzem be a mondandómat. Meg se akart hallgatni :(

Jó, ezek után visszavettek, bár nem is nagyon találkoztunk, mert ideges voltam rájuk. Mostanra engedtem fel, megint ott aludt délután. Alvás előtt nem evett, így akkor ebédelt mikor felkelt, de egyből uzsonnázott is, folyamatosan előtte van minden, mindig van valami a szájában. Ezt szokta már meg ott... :(

Hát most nem bírta alvásig sem, mert ahogy 6kor hazajöttünk, már hányt is. Mire rendbe tettem mindent, megint hányt. Az első után felhívtam h megint hányt a gyerek, persze nem ő tehet róla, már alig ad neki valamit, elő sem vesz semmit, stb. A 2. után már nem hívtam, felesleges, csak neki áll feljebb, el se mondhatom a véleményem :'(

Nagyon el vagyok keseredve és nagyot csalódtam a saját anyámban!

Mi legyen ezek után? Mit tennétek?


2012. nov. 29. 19:18
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Nem biztos, hogy azért hány a kislány, mert agyonetetik. Lehet, hogy csak nincs a gyomra az ottani koszthoz szokva. Meg vannak gyenge idegrendszerű gyerekek is, akik pusztán attól is képesek hányni, ha valamilyen stressz éri őket (például nem a megszokott helyén tölti a délutánt). Kétlem, hogy anyukád direkt bántani akarná a kislányodat.
2012. nov. 29. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
35%
hát én biztos nem engedném hozzá a gyerekem.egyszer már szóltál emiatt nekik feleslegesen mert nem értettek a szóból.hiába fogod megint elmondani nekik úgy sem értik meg.mennyi idős a kislányod?és a párod mit szól hozzá?ez nem játék hogy addig tömik szegény gyereket amíg ki nem hányja az összeset amit megevett.
2012. nov. 29. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim válasza:
51%

Mondjuk nem engeded el hozzájuk a gyereket? Mégiscsak Téged hogy neveltek fel? Téged is agyonetettek, vagy csak vele olyanok? Szerintem határozottan szólj rájuk! Nem lenne szabad 21 hónaposnak ennyit ennie! Még akkor inkább rendezett evésre lenne szüksége. Szóval délben meg uzsonna és ebéd. Nem pedig délután 2 től 5 ig! Ezzel teljesen elronthatják a gyomrát. Mond meg nekik hogy ez a kislányra nézve egészzségtelen, megbetegítik, kínokat okoznak neki! Mond meg nekik hopgy ezzel nem tesznek jót! Menny oda és mond hogy délbe adjanak neki xy-t enni.Aztán legközelebb 4 órakkor. De csak annyit. Vigyél magaddal valami kaját amit a kislány eszik meg.

Szerintem határozottan mond meg nekik! Ha édesanyád megsértődik akkor megsértődik! Ha összevesztek akkor összevesztek. De szerintem neked is fontos a kislányod egészzsége. Gondold végig milyen borzalmas lehet egy olyan kicsinek ha folyton etetik?

2012. nov. 29. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem biztos,hogy azért hány a kislányod,mert teletömik.Ő most abban a korban van,hogy ragaszkodik hozzád,simán lehet,hogy így jön ki rajta a "depresszió." Nem hinném,hogy anyukád bántaná a kislányod.
2012. nov. 29. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

Elég sokat vagyunk anyukámnál, mert közel lakik. Kicsi korától kezdve eszik ott, hozzá van szokva. Nem okoz neki problémát az ott alvás, szeret ott lenni, ez nem stressz neki, ezt biztosan mondom!

Tudom h nem akar neki rosszat! Nem direkt csinálja, nem ezt mondtam! Csak egyszerűen annyira túlzottan szereti őt, hogy ezt a mérhetetlen ennivalóval fejezi ki. Mondtam ezt neki 1 hónapja, h miért etetve kell szeretni a gyereket? Kiabálva közölte h ne mondjam meg neki hogyan kell szeretni!

A hányás amiatt van, mert itthon nem nagy étkű, nem eszik sokat, megvannak az evések időpontjai, rituáléja, stb. Ott meg mivel nincs minden nap, mindent elé tesznek, ezzel kényeztetve és folyamatosan meg van terhelve a gyomra. Mindig vesznek neki valamit és szeretik látni h ott el is fogyasztja.

Ma alvás után evett tarhonyás húst uborkával, mandarint, túró rudit, almát és zizit is láttam a szájában mikor mentem érte. És mivel nem tudtam mennyit evett, gondoltam már figyelnek rá, kért az én kajámból is amit éppen vacsiztam és adtam neki belőle pár falatot.

2012. nov. 29. 19:39
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
Határozottan meg kell mondani, hogy ne etesse túl a gyereket. Írd le neki egy papírra, hogy te mit és mennyit adsz neki, és mikor. És hogy ezt a szabályt kövesse, mert akárhányszor hazaviszed a kicsit, kihányja az ott kapott kaját. Az ő idejében még az volt az elfogadott, ha a gyerek kicsit pufi, mert akkor van jó húsban, akkor lesz erős és egészséges felnőtt. Ezért nyilván azt hiszi, hogy jót tesz azzal, ha sokszor megeteti. Nem várja meg, míg éhes lesz, rögtön kapja az ennivalót, a sütit, a nasikat. El kell neki magyarázni, hogy más időket élünk. Ha nem képes megérteni így sem, én nem vinném át többet. A gyerek egészsége a legfontosabb, nem akarjuk hogy később duci legyen...
2012. nov. 29. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

Nem autóval vitted haza??

Mert az én fiam egy időben mindig hányt autózás után!!

2012. nov. 29. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

Az én kislányom így is elég jó súlyban van, pedig tényleg keveset eszik itthon. Nem kell félni h lefogy vagy elfújja a szél. És egész délután mennek a nasik. Mert csak azzal lehet kényeztetni szerinte. Persze h velünk nem ezt csinálta, mert akkor neki nevelnie kellett, hozzáteszem elég szigorú volt. Mai napig félek tőle, ezt is alig mertem neki elmondani. Az unokája iránt 180 fok a fordulat, bármit szabad neki.

Hazasétáltunk mert 2 tömbre lakunk.

2012. nov. 29. 20:13
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
nem hagynám őket kettesben. Te vagy az anyja, anyád nagyon csúnyán viselkedik veled. A kettőtök viszonyát kellene rendezni és csak utána egyedül otthagyni a kislányt.
2012. nov. 29. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

Mintha az anyósomat és az apósomat látnám.

Pont ugyanezt csinálják a 2,5 éves lányommal, szerencsére mindig ott voltam és igyekeztem megakadályozni az össze vissza evést. Anyósom tudja, hogy miket szeret, és egyszerre elé raknak mindent, persze a gyerek válogatás nélkül mindenből vesz ész nélkül.

Azzal kezdődik az egész, hogy a konyhaasztalon kint van 5 féle süti és sajtos rúd, stb. Ez ott van az ajtajuk mellett. A lányom már kabátban ráront a sütikre ebéd előtt, ők pedig tukmálják, mondván, hogy majd éhen hal ez a gyerek, nem adunk neki enni.

Hiába magyarázom, hogy persze, hogy éhes, hisz ebédre jöttünk, de azt nem sütivel kell kezdeni. Kértem, hogy ne rakják már ennyire szem elé ezeket, de falra hányt borsó.

És végig azt csinálják, ha nem látom, kapja a cukrot, az uborkát, az almát, a szőlőt, majd a tortát, utána rántott húst és így tovább. Mindig azt mondják, hogy a gyerek kérte, ők pedig nem tagadják meg tőle, hisz éhes.


MI már nem járunk hozzájuk, más miatt is, a férjem viszi el néha az unokát, és azon az elven vagyok, ha nem látom, nem fáj annyira, mert megváltoztatni sajnos már nem tudom őket. Ők is azt gondolják, azzal szeretik, ha cukorral és egyéb étellel tömik.


Hogy Te mit csinálj, nem tudom, mert Neked az Anyukád. Én könnyen lemondtam anyósék társaságáról, de Neked fel kell ehhez vértezned magad.

2012. nov. 29. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!