Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mérges rám a kislányom, mert...

Mérges rám a kislányom, mert beteg volt és kúpot kapott. Mit csináljak? Többi lent.

Figyelt kérdés
9éves a kislányom,vírust kapott, mindent kihányt. Egyik nap már írtam erről. Kúpot írtak neki,már meggyógyult végre. Szegény,naponta 3szor kapott kúpot a popsijába,de mindig cirkuszt csinált,annyira útálja. Azt mondta,nem szeretem őt,pedig szép szóval győzködtem mindig. Lehet,hogy szégyellős? Szinte könyörögni kellett,hogy beadjam neki. Ma már sírt is és azt monta,hogy haragszik rám. Ma lefekvéskor kapja az utolsót,aztán vége,de hogy engeszteljem ki szegényt?

2013. márc. 19. 19:51
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
45%
9 éves??? Jól olvastam? Mert ha nekem 9 éves korombam bármit is bele próbáltak volna a hátsómba rakni, hát ott kő kövön nem maradt volna. Nekem kb. 4 éves korom körül adhattak be utoljára kúpot, mert erről már vannak emlékeim, és arról is, hogy már akkor is csak egyszer tudtak hozzá lefogni... :S 9 éves gyerek már igencsak kellemetlennek tarthatja (talán megalázónak is), csoda, hogy eddig tűrte. Értem én, hogy gyógyít, meg minden, de hát egyéb lehetőségek nem voltak?
2013. márc. 19. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
65%
1. vok, félre ne érts, nem hibáztatlak, hisz Te csak a lányod érdekeit nézted. Egy kis idő múlva, mikor már kicsit lecsillapodott, mondd el Neki, hogy Ő számodra a legfontosabb (a testvéreivel együtt persze, ha vannak), és éppen ezért kellett ezt a számodra is nehezen kivitelezhető dolgot tenned, hogy meggyógyuljon, mert nem is tudod, mi lett volna, ha bármi komolyabbra fordult volna a dolog. Én ezt mondanám.
2013. márc. 19. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Sajnos nem volt más választás,az orvos írta fel. Nem fogtam le soha,inkább könyörgőre fogtam. Sajnáltam szegényt én is.
2013. márc. 19. 20:02
 4/20 anonim ***** válasza:
63%

Kedves előző! Sajnos a hányás ellen a kúp a megoldás, mivel a tablettát is nyilván kihányta a kislány! Nála idősebb gyerekek is kapnak kúpot, ha úgy tartja a szükség!!!

Egy valami viszont fura: miért kellett kúra szerűen kapnia??

A hányásra elvileg elég lett volna 1-2 alkalommal adni.

Egy kilenc éves lányka már elég nagy ahhoz, hogy el lehessen neki magyarázni, mindez az Ő érdekét és egészségét szolgálta, meg kell értenie, és ezért vétek rád haragudnia! Mond neki, hogy azért volt mindez, mert SZERETED, és szeretted volna ha minél előbb meggyógyul.

2013. márc. 19. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Igy rendelte a doki,hogy amig el nem fogy.A gyógyszertárba keverték. Még 1 db van ma estére. Lelkibeteg vagyok,hogy ilyet mondott. Pedig kíméletes voltam,Ő tolta le a bugyit,én meg úgy csináltam,hogy véletlenül se legyen rossz neki.
2013. márc. 19. 20:14
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
En egeszsegugyis vagyok, tehat elmagyaraznam neki, hogy a vegbeleben nagyon gyorsan felszivodik a gyogyszer, es hamarabb meggyogyul, raadasul kikeruli a majat, igy annak nem art. Ezt persze kicsit gyereknyelvre forditva, de szerintem hatasos, hogy nem csak annyit mondasz, hogy "hamar jobban legy". Aztan hozza lehet tenni, hogy ezt nem kell szegyellnie, te becsszora nem arulod el senkinek, es az anyukaja vagy, szoval elotted nem kell szegyenloskodnie. Egyebkent ne izgulj, majd kibekultok, en is oviba kaptam utoljara, es melyen bennem maradt, szoval egyutt erzek a kislannyal. :)
2013. márc. 19. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
1. vok. Ne marcangold magad! Elhiszem, hogy nem voltál feldobva az ötlettől. DE! A lányod egészsége érdekében tetted. Kellemetlen, de ha őszintén elmondod Neki, hogy ÉRTE tetted, és mennyire büszke vagy, hogy ilyen jól viselte, azért megenyhül. :) Ha ennyi mindent kibírt, akkor tényleg ügyes. :)
2013. márc. 19. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
85%
Gondolom hányáscsillapítót kapott. Ha már jól van, minek adni?? Elolvastam a másik topikodat, és felelőtlennek tartom az orvost, aki egész napos hányásokkal nem utalta be kórházba a lányodat. Tudni illik, a folyamatos hányás és nem evés-ivás csak fokozza a hányást (acetonémiás hányás). Éppen ezért, a kórházban kapott volna infuziót (cukor és só keveréke) amitől sokkal jobban lett volna, és megússza a több napos kúpozást. Sőt egyetlen egy kúpot sem kapott volna, csak az infúziót, esetleg vénás hányáscsillapítót, amire ritkán van szükség, ha már töltődik a szervezet infúziós folyadékkal.
2013. márc. 19. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
Hát,inkább kúp,mint kórház.
2013. márc. 19. 20:32
 10/20 anonim ***** válasza:
77%

én nem is értem,miért kell ezt ennyire túl dramatizálni

a felnőtt is kap kúpot,ha mondjuk aranyere van.nem hal bele senki

ez nem neked szólt kérdező,hanem annak,aki azt írta,hogy egy kilenc évesnek megalázó a kúp

nekem 3,5 éves fiam van,de még kúpot kap ha lázas,vagy hány

a lázcsillapító szirupot kihányja,így kénytelen vagyok kúpot adni.én mindig elmagyarázom neki,hogy ezt muszáj,mert ott nagyon hamar elolvad,és nagyon hamar jobban lesz.és nem kell lefogni hozzá,pikk-pakk és bent is van

szerintem magyarázd el neki úgy,ahogy az egészségügyis válaszoló írta,de nyugodtan hozzá teheted,hogy olykor a felnőttek is használnak kúpot,és hogy ezt a dolgot nem kell szégyellni,mert ez csak az ő javát szolgálja

2013. márc. 19. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!