Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mi jellemzően nehéz vagy már...

Mi jellemzően nehéz vagy már könnyebb 2,3,4,5,6 éves korban?

Figyelt kérdés
Írnátok, hogy mikor mi volt, ami már könnyebb volt, és mi volt, amit nehéz kezelni?
2013. márc. 24. 09:50
 1/9 anonim ***** válasza:

Most így hirtelen, ami eszembe jut:


2 évesen - Dackorszak, "Mi ez?" korszak

3 évesen - oviba beszoktatás, sorozatos betegségek, "Miért" korszak

4-5 évesen - Na ott nálunk volt egy kis nyugis időszak

6 évesen - Iskola választás :)


Ha a 13 évesekről is akarsz hallani majd, arról is mesélhetek! :) Na ott jönnek az igazi gubancok! :D

2013. márc. 24. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Én mindig úgy gondoltam , hogy ha majd nagyobbak lesznek akkor majd mennyivel könnyebb lesz hát nem így van . 4 gyerkőcöm van 10 éves , 7 éves, 6 éves kisfiam és egy 6 hónapos kis hercegnőm :)

2 . éves : Nagyon hisztis lettek az enyémek , és mindenért hisztiztek ,és elég erőszakosak lettek !

3. éves : Szerintem az óvoda minden gyerekre egy kicsit jobb hatással van mivel nem csak veled van otthon egyedül ha nem van közösségbe is.

4éves : Nálunk ez volt egy víz választó szerintem ilyenkor egy kicsit okosabb a gyerek , már elehet vele menni erre-arra !

5 éves-6éves : Ilyenkor is vannak nehézségek de össze véve egy értelmes okos gyerek akik megérti általába a dolgokat !

2013. márc. 24. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

A kislányom 22 hónapos, és azért tettem fel a kérdést, mert amióta megszületett egyre jobban ideg-elme beteg vagyok. Ez nem elsősorban azt jelenti, hogy kiabálok (bár időnként kiborul a bili), hanem hogy emésztem magam, vádolom magam, hogy valamit rosszul csinálok, rossz anya vagyok, nem értem a gyerekem, ő sem ért engem, nem vagyunk egy hullámhosszon. Ez az önvád teljesen felemészt már.


2. válaszoló! Mégis az tűnik ki a válaszodból, hogy csak könnyebb, ahogy nőnek. Mert értelmesebbek. Én lehet, hogy úgy működök, mint egy férfi, hogy a nagyobb gyerekekhez jobban fogok érteni. Reménykedem.


Köszönöm az eddigi válaszokat, még várok többet.

2013. márc. 24. 10:32
 4/9 anonim ***** válasza:
nekem egy 2 éves fiam van, szerintem ez a legrosszabb korszak,ez a dackorszak borzalmas,amúgy bölcsi,és nem volt sokszor beteg annyira könnyedén beszokott,hogy ha lehetett volna már első nap ott aludt volna, a mi ez? korszak nem zavar de az alkalmi süketség,hisztik,erőszakosság,állandó "szenvedés" valamiért az zavar,vagy egy lassan 6 éves öcsém szóval úgy gondolom ez után kb 10-11 éves korig jó időszak lesz utána jön a kamaszkor
2013. márc. 24. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Első vagyok ismét.

Igen, jól gondolod szerintem: én is ilyen típus vagyok, amíg baba volt, nehezebb volt ráhangolódnom, mire elérte az ovis kort, sokkal szuperebb időszak következett, azóta is megértjük egymást, bár most kezd körvonalazódni az újabb nehéz időszak, hogy 14 lesz a lányom...

A fiam 2 éves, ő egyébként is nehezen kezelhet természet, hangulatember, de mivel egyre szebben beszél, lassan vele könnyebb a helyzet. :) Talán a kamaszkorig, bár tartok tőle, hogy vele csak addig, amíg iskolás nem lesz...

2013. márc. 24. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nekem 15 hónapos ikreim vannak. Mindkettő akaratos, hisztis. Egyikük már mondatokban beszél, ezért azt érzem, hogy vele már "megtudok beszélni" ezt-azt, ezért kicsit könnyebbnek tűnik a helyzet. A másik is érti csak ő még nem válaszol.

Amíg kssebbek voltak, én is úgy éreztem, hogy semminek nincs foganattja, nem is értik mit akarok, én se értem, hogy ők mit akarnak. De mostmár tényleg azt érzem, hogy könnyebb.

2013. márc. 27. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nekem 2év7hós a lányom, és kedves kérdező, kezet foghatunk, mert ugyanezeket éreztem fél évvel ezelőttig, mint amit írsz.

Bírj ki még fél évet, add bölcsibe ha tudod, mert nagyon jó hatással van rájuk, és utána könnyebb lesz...

Nekem mikor 2 éves volt a lányom, eszméletlen volt, minden este sírtam a kimerültségtől, és az önvádaskodástól...

azóta elkezdtem melózni kicsim bölcsibe(bár ez a leválási dolog is megér egy misét, én azt hittem hogy neki lesz nehéz, de nem, én voltam a keményebb dió),

elkezdett folyékonyan beszélni, és vmi bekattant az agyában is, mert már néha elmondja, hogy mit akar, vagy mi a baja, ez hihetetlen könnyebbség az állandó vonyítás után...:-)))

Amúgy imádom, ő az életem, de ez a 2 éves kor brutális tényleg...

2013. márc. 27. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nekem 2 évesek az ikreim, ami most a legnehezebb: hogy ők nem beszélnek. Mivel ikrek, az sem kizárt, hogy 3 évesen sem fognak sokat, bár ezt a mi esetünkben kétlem, mert szeptembertől mennek bölcsibe, ott biztosan beindulnak. Az egyikük már nagyon akarna dumálni, de ez egyenlőre nem segítség. A korral járó hisztik, ellenkezések így még nehezebbek, mert nem értem néha, hogy most miért csinálják. Mindent megértenek és a maguk módján kifejeznek, de már nagyon várom, hogy "értelmesebbek" legyenek:)
2013. márc. 27. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
KIslányom 3 éves. Nagyon gáz korszakban van most. Hisztizik, de mindenért. Semmit nem kér normális hangom, egyből nyavajogva, elmondja 20x is ugyan azt a dolgot. Eddig is volt hiszti, de nem így. Reménykedem, hogy javul majd a dolog, mert kezdek nagyon kiborulni tőle. Mindent ért, megtudjuk beszélni a dolgokat, azt mondja, hogy szeret hisztizni, pedig nem is éri el mindig vele amit akar:)
2013. márc. 27. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!