Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kentétek már be zsírral a...

Kentétek már be zsírral a gyerek mellkasát, hogy ne köhögjön? Bevált? Alkalmaztok még valamilyen népi praktikát, ha beteg a gyerek?

Figyelt kérdés
2013. márc. 24. 10:00
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
igen bevállt
2013. márc. 24. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
abszolút beválik!
2013. márc. 24. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Nálunk is nagyon bevált! De csak a disznózsír, a többi túl folyós :)
2013. márc. 24. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Én még nem használtam a gyerekeimen, de anyukám rendszeresen használta öcsémen és rajtam, bevált.
2013. márc. 24. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
bocs az off-ért, én is hallottam már többtől, hogy bevált és alkalmazza. Milyen köhögésre jó? A fiam kruppos, akkor száraz ugató a köhögése, azt "felhurutosítjuk", de utána meg azért köhög, mert túl hurutos. Erre is jó?
2013. márc. 24. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Én is off, bocsánat.

És el is múlasztotta a zsír rögtön a köhögést, vagy kellett sok idő?

2013. márc. 24. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Én még nem próbáltam, de hiszek benne!

Én is offolok: mi a menete? Bekenni és rátenni egy ruhát és arra a pizsi? Egész éjjelre?

2013. márc. 24. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
igen, nálunk is bevállt, de csak a disznózsír. Én ugy csináltam, hogy bekentem zsírral a mellkasát,hátát, majd ráhúztam egy trikót, és betekertem egy textílpelenkával is, hogy melegbe legyen, így jobban hat a zsír. első este után, másnap már gyönyörűen hurutosan köhögött, 2. éjjel már nem keltünk köhögésre, csak napközben köhögött. összesen 3 éjszaka kentem be neki. + én teszek ilyenkor a szobába feldarabolt hagymát, az ágya mellé, büdi minden de ez a kettő nálunk mindíg bevállik. Legutóbb nagyon lázas volt , este 6 fele felment neki, és nem hatott a lázcsillapító, borogattam a csuklóját, lábát ecetes vízzel, és az levitte neki. Köhögére jo a hagymatea is, sok mézzel(mondjuk ettől szorulása lett a fiamnak).Hírtelen ennyi népi gyógymód jutott eszembe.
2013. márc. 24. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Disznózsírt még nem próbáltam, de a hagymateát rendszeresen.

Ill. én még a fokhagymában hiszek nagyon, szerencsére szeretik a gyerekek.

2013. márc. 24. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
A feldarabolt vöröshagyma az ágy mellett nagyon bevált nálunk is száraz orrduguláskor.A disznózsírral még nem kellett próbálkoznom (kopp-kopp),de több ismerősömnél is bevált,így ha szükség lesz rá,ez lesz az első amit kipróbálunk.
2013. márc. 26. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!