Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Tényleg olyan rossz a gyerekne...

Tényleg olyan rossz a gyereknek, ha tudja, hogy ő nem tervezett baba volt?

Figyelt kérdés

Többször olvastam már itt, hogy sok anya nem szeretné, ha gyermeke megtudná, nem tervezett gyermek volt, mert az milyen rossz érzés lehet. Nem tervezett gyerekek (vagyis azóta felnőttek) is sokszor írják, milyen rossz volt megtudniuk, hogy ők nem akarattal fogantak. Ez tényleg ennyire rossz? Az én egyetlen, nem tervezett gyermekem 4 éves (amúgy egyedül nevelem születése óta), és fokozatosan egyre több kérdése van mindenről, így fokozatosan egyre többet mesélek neki, többek között az ő jöttéről is, és mindig őszintén, és persze azért az ő szintjén. Elmondtam, hogy egy ideig nem is sejtettem, hogy a pocakomban van, azt hittem, hogy nem lesz még gyerekem, és nagyon meglepődtem, amikor megtudtam, hogy ott van, de nagyon nagyon örültem is, életem egyik legboldogabb napja volt, de akkor még nem tudtam, milyen anyuka leszek, és milyen lesz majd egyáltalán anyukának lenni, ezért izgultam, hogy milyen lesz majd együtt, de születése óta is minden nap örömmel tölt el, hogy az anyukája vagyok, és a legnagyszerűbb véletlen és meglepetés volt számomra az, hogy ő beköltözött akkoriban a pocakomba.

Ahogy nő majd, úgy biztos egyre jobban bővül majd ez a történet, nem tervezek elhallgatni előle semmit (ha tiniként kíváncsi lesz rá, a védekezésünk módjáról is mesélek majd, vagy hogy milyen volt 20 éves egyetemistaként teherbe esni egy laza viszonyból, vagy hogy milyen kétségek, és félelmek merültek fel az öröm mellett), mert hiába nem tervezett baba, én őszintén nagyon boldog vagyok, hogy ő van, áldás ő nekem, több és jobb lett általa az életem, és én magam is. Tényleg rossz érzés lesz majd tudnia, hogy ő nem tervezett gyermek? Szerintem semmi rossz nincs abban, hogy nem számítunk egy gyermek érkezésére, ha később szeretetben neveljük, nem?


2013. márc. 24. 12:48
 1/6 anonim ***** válasza:

Szerintem megadtad a választ a kérdésedre.

"Szerintem semmi rossz nincs abban, hogy nem számítunk egy gyermek érkezésére, ha később szeretetben neveljük"


Csak gondolom sok ember ha nem tervezett gyereke lett, akkor a gyereknek sem tud örülni annyira.

2013. márc. 24. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
igen, kialakult bennem egy vélemény a témáról, de nincsenek igazán tapasztalataim, mások véleményére is kíváncsi volnék. olvastam olyat is, hogy valakit a szülei nagy szeretetben neveltek mindig, ráadásul együtt, mégis rossz érzés volt neki megtudnia felnőttként, hogy ő nem tervezett gyerek volt...
2013. márc. 24. 12:55
 3/6 petera6 ***** válasza:

Engem anyukám nem annyira szeretett volna, mert a testvéremmel nagyon megszenvedett a terhesség alatt ill. szülésnél. Így inkább apukám és bátyám kérésére létezhetek.


Hogy zavar e? Kicsit sem. Megértem anyukám félelmeit. Soha nem éreztem, hogy nem kívánt voltam, pedig valamilyen szinten így volt ugye. Szerencsére velem a hányáson kívül nem volt olyan problémája, mint a bátyámmal. Azt gondolom, hogy örülök, hogy őszinte volt velem, és elmondta. Miért is kéne szégyellnie, vagy titkolnia?? Úgy gondolom, hogy az emberek sokszor szeretik ráfogni mindenre a későbbi problémákat. Én nagyon sírós voltam 1-1,5 éves koromig. Lehet emiatt? Vagy nem...totál mindegy, egészséges felnőtt lettem, és szuper jó a kapcsolatom a szüleimmel.

2013. márc. 24. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szerintem is nagyon jól megválaszoltad a saját kérdésedet! Ha később szeretik, akkor ebből nem lehet gond. Na meg sok múlik azon, hogy hogyan tálalják a dolgot a szülők. Bár anyuék terveztek babát, de még nem akkor, mert friss kapcsolat volt, apum akkor vált az előző feleségétől stbstb.

Anyum mindig viccesen adja elő, hogy én egy krumpliszedés balesete vagyok! :)) Engem soha nem zavart, hiszen soha nem éreztem azt, hogy én egy nem várt gyerek vagyok. Mindig is szeretet vett körül egész életemben. A szüleimmel tökéletes a kapcsolatom még most is és soha semmi gond nem volt. Pedig már lassan 30 éves leszek!

2013. márc. 24. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én arra gondolok, hogy biztos vannak, lesznek olyan helyzetek, amikor dühösek vagytok egymásra. Ilyenkor az ember akaratlanul hülyeségeken rágódik, azzal ha tudja, h nem akart gyerek akkor, ez még egy plusz, amin rágódhat.
2013. márc. 24. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
6 testvérem van, egyikünk sem tervezett. Szar érzés, mert szerintem rohadtul nem voltak erre felkészülve
2013. máj. 31. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!