Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Védőnő v nőgyógyász? Pánikba...

Védőnő v nőgyógyász? Pánikba estem!

Figyelt kérdés
Most vagyok 26 hetes terhes.A hgb 106 a hct 0,321 rbc 3,38.a limphocita alacsony a wbc 8,19.A védőnő azt mondta elég rossz a vérképem.a nőgyógyászom meg azt h teljesen jó csak vérszegény vagyok,vérképzőt kell szednem de semmi bajom nincsen,teljesen oké minden.meg ő azt mondta oké a súlyom 162cm/67kg a védőnő meg h fogyóznom kell.Már nagyon ijedt vagyok,és félek:(Kinek hihetek szerintetek?

2013. márc. 1. 12:04
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
Én a dokinak hinnék, ő csak okosabb, és hitelesebb, mint egy mezei védőnő.
2013. márc. 1. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Úgy legyen:)de ő egyébként magánorvos.Én meg félek hátha csak kímélni akar:/
2013. márc. 1. 12:06
 3/22 anonim ***** válasza:
89%
a dokinak nem érdeke téged kímélni. az esküjükben az van h. ne árts! hidd csak el amit mond, nem véletlenül járt 5 évet egyetemre, szakosodott még ötöt és taposta a rezidens éveket sokáig! ha meg ennek ellenére sem bízol benne, olyat kell keresni,akinek azt is elhiszed, amit kérdez. hisz az életeteket kell rábíznod!
2013. márc. 1. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%

Jajj hagyjad azt a védőnőt..... 67kiló neki sok????? Én is akkora vagyok mint te 65-el estem teherbe 78-al szültem, ebből lejött a fiam + méhlepény és egyebek 71-el mentem haza.

Ne aggódj semmit!!! Élvezd ezt a gyönyörű állapotot!!!!

Egyébként észrevettem sok hozzászólásból, hogy a védőnők előszeretettel riogatják a kismamákat sajnos.

Szeded a gyógyszert, nem lesz semmi gáz, én is szedtem. :)

2013. márc. 1. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 Golan Trevize ***** válasza:
100%

Szerintem is a dokinak higyj, a védőnőnek semmilyen képesítése nincs arra, hogy elemezze a vérképedet.

26 hetesen a 162/67 sem olyan sok, hogy kifejezetten fogyóznod kellene. Hány kilóról indultál amúgy?

2013. márc. 1. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
Nagyon kedvesek vagytok,köszönöm.Nagyon kedvelem az orvosomat,és nem hiszem h megvezetne,de alapjáraton elég pánikolós vagyok. 58kg ról indultam.természetesen vtam már régebben mindenféle vizsgálaton de eddig minden jó volt (AFP,négyes teszt,cukor stb)
2013. márc. 1. 12:18
 7/22 A kérdező kommentje:
csak azt gondoltam h a védőnő is látott már elég vérkképes papírt,és tudja h miről van szó:(az orvosommal már beszéltem erről de mindig azt mondja h szuper minden,leszámítva h vérszegény vagyok,de azt mondta ez sem rendkívüli
2013. márc. 1. 12:21
 8/22 Golan Trevize ***** válasza:

58-ról indulva a 67 nem annyira sok.

Kb. 65 lenne az "ideális", de ugye ez is ezer dologtól függ, testalkattól, stb.

Terhesség alatt különben sem ajánlott fogyokúrázni. Főleg 2 kilóért???


A terhesség alatti vérszegénység meg valóban elég gyakori, ha kezelve van, nem kell vele foglalkozni.

2013. márc. 1. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is fura lett a vėrképem. A dokinál rákérdeztem, azt mondta semmi gond - terhességnél sokminden változik és másak a határértékek, mint nem terhesen.

Jó egészséget! Boldog babavárást! :-)

2013. márc. 1. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:
óóó,remélem nektek van igazatok:)köszönöm a sok megnyugtató választ!Tudom h hiztam,de én nem látom magam drasztikusan elhizottnak.igyekszem egészséges kajákat enni de eddig is azokat ettem,szóval nem értem mi a baj...:(
2013. márc. 1. 12:32
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!