Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Gyermek elektromos fogkefe:...

Gyermek elektromos fogkefe: igen vagy nem?

Figyelt kérdés
Nemrég láttam, hogy a Braunnak van gyermek elektromos fogkeféje 3 éves kortól. A gyermekem még csak 2 és fél éves múlt, de nem nagyon akarja sikálni a fogait, nekem pedig nem engedi, hogy én csináljam, ezért kerestem rá erre a termékre. Ha eléri a 3 éves kort, használhatunk ilyet?
2008. jún. 11. 06:22
 1/3 anonim ***** válasza:
83%

csak akkor, ha megtanítod használni.


a rossz formosási technika több kárt okozhat, mintha nem is mosná. Az elektromossal az a baj, hogy rossz technika esetén nagyon könnyű vele kárt okozni.

2008. jún. 11. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
61%

Szerintem ne!A fogmosást jobb ha hagyományos módon tanulja meg...hiszen az oviba is így kell majd.

Viszont a fogmosást fel lehetne dobni, hogy jobban élvezze, pl: lehetne neki valami állatfigurás vagy valami érdekes fogkefét venni, ami felkelti az érdeklődését, vagyis motiválja, hogy használja azt.De ne engedd, hogy a fogmosáson kívül játszon vele, ha esetleg akarna.

Egy leendő óvónéni :)

2008. jún. 22. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
95%

Szia!


Szerintem sem jó. Az én lányom 3,5 évesen nagyon akart olyat, mert a papának az van. Meg is kapta tőle, de 1-2 alkalom után letettem mert fájdalmat okozott a kis ínyénél. Azóta rá sem néz.

Én úgy tanítottam meg hagyományosan egyedül fogat mosni, hogy húztuk azzal milyen nagy lány már és együtt csináltuk reggel, délben, este és utánozott. Közben játszottunk, hogy ki az ügyesebb és kinek lessz csillogóbb a foga. Persze mindig ő nyert és minket elvakított a kis fogacskáinak szikrázó csillogása... sokat segítettek a kedves figurás fogkefék és a jópofa fogkrémek. Előbb utóbb lesz kedvec ízű, vagy mintájú fogkréme. De szerintem nagyon fontos az, hogy közösen csináltok valamit és ő rád akarva hasonlítani meg fogja tanulni. Azt is elmagyaráztuk, hogy ha nem mossa meg rendesen akkor bizony a csúnya bacilusoktól megfájdul a kis foga és nem tudja megenni a kedvenc ételeit (a Domestos reklám vécébacijait képzelte a szájába és úgy sikálta a kis fogát, hogy öröm volt nézni). Beszéld meg vele,magyarázd el, sokszor türelmesen.:-)

2008. jún. 26. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!