Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ti hogyan ajándékoznátok?

Ti hogyan ajándékoznátok?

Figyelt kérdés

A barátnőmnek 1 gyereke van,nekem 2.

Szülinp, névnap, mikulás, Karácsony és Húsvétra egymás gyerekét is megajándékozzuk. Persze megbeszéltük, hogy nem drága, szinte csak jelképes ajándékokat veszünk, de neki mégis mindenből kettőt kell vennie, nekem meg csak 1-et a kisfiának.

Kicsit kellemetlenül érzem magam, mert sajnos nem tudok többet szánni rá, mert nálunk elég sok gyerek van a családban. Osztok-szorzok, hogy mindenki kapjon valamit.

Persze azzal vígasztalom magam, hogy ha majd neki is lesz még 1 gyereke (ha lesz) akkor majd bepótolom.

Ti voltatok már ilyen helyzetben?


2013. márc. 25. 11:09
 1/3 anonim ***** válasza:
Mikor nálunk még nem volt gyerek, az egyik rokonunk mindig egy halom ajándékkal jött, mondván, hogy én a gyerekének is veszek és ő ezt nekünk adja vissza. Totál bambán néztem, mikor ezt mondta. Az ajándékozás szerintem nem összegre megy. Nem úgy működik, hogy kiszámolom, mennyit költöttel rám meg a velem egy háztartásban előkre egy év alatt, és azt leosztom a másik család önnepeinek számával, és annyit költök rájuk. Veszek valami ajándékot a lehetőségeimen belül és kész. Ez nem KGST, ha tudod méh, hogy mi az.
2013. márc. 25. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ne aggódj emiatt, ha gond neki, akkor majd kisebb ajándékokat fog venni, szerintem te nem tudsz mit tenni ebben a helyzetben.
2013. márc. 25. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Igen, ez nem pénzre megy, szerintem a barátnődet sem zavarja. :)


Mondjuk én majdnem hasonló helyzetben eléggé furán érzem magam, h sógoromék 3 gyerekének minden alkalommal veszünk ajándékot (persze szülinapokon a másik kettőnk is apróságot), ők meg az egyetlen gyerekünknek nem vesznek soha, semmilyen alkalomra, ünnepre semmit...

2013. márc. 27. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!