Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Milyen képes Bibliát ajándékoz...

Milyen képes Bibliát ajándékoznátok egy 9 éves fiúnak?

Figyelt kérdés

Nem hívő a családja, de nagyon érdeklődik Isten felől, hisz is... nem szokásom ilyeneket mondani, de úgy alszik, mint egy szent... összekulcsolt kezekkel, háttal. Szóval nagy mély érzésű és roppant okos és értelmes gyerekről van szó. Szeretném bevezetni a vallásba, hogy értse az összefüggéseket, de persze leterhelni se akarom.

Melyik könyvet ajánlanátok, nektek mi vált be?



2013. márc. 22. 14:35
 1/7 anonim ***** válasza:
67%
Semmilyet. Ne te neveld mások gyerekét.
2013. márc. 22. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
60%

Üdv!


Ha nem hívő a család, akkor szólj a szüleinek szándékodról, nehogy sértődés legyen a vége.


Biblia gyerekeknek többféle van, például Képes Biblia gyerekeknek, illetve Gyermekbiblia, csak hogy kettőt említsek.

2013. márc. 22. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nem nevelem mások gyerekét, nem erről van szó. Liberális szelleműek, jár fakultatív hittanra a waldorfban, de sokkal jobban érdeklődik, minthogy elég lenne neki az az óra.
2013. márc. 22. 15:29
 4/7 anonim ***** válasza:
53%

Szia!


Én Magos István könyvét ajánlom, melynek címe: Legkedvesebb bibliai történeteim az ószövetségből

Itt meg tudod rendelni 20% kedvezménnyel:

[link]


Üdv. Péter

2013. márc. 22. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
50%
Ha vmennyire hű lenne az eredetihez akkor az mindenképp jó lenne sztem
2013. márc. 22. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 szabolcs1988 ***** válasza:
0%

Figyelmedbe ajánlok két könyvet:

Az Én könyvem biblia történetekről,

Tanulj a Nagy Tanítótól

Mind két könyv online olvasható és letölthető a következő linken

[link]

2013. márc. 22. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 ms91 ***** válasza:
100%

Kisgyerekről volt szó, ha feltűnt volna, erre te ide dobsz egy linket?

Gépen olvassa a kissrác? Ráadásul úgy nevelkedjen, hogy agyába épüljön az agymosó tanításotok? Ezt most tényleg komolyan gondoltad?


Én is egy normális gyermek Bibliát tudok ajánlani, bár nem vagyok vallásos, de kicsinek én is szerettem olvasni és azt a hibát követtem el, hogy (mivel lakásunkba ez volt elérhető) Jehova barmai gyerek Bibliát olvastam.

10 évembe telt, hogy teljesen megszabaduljak attól a félelemérzettől, hogy megsemmisülök a vég idején.

Nagyjából ennyit tudtak elérni nálam. Nagyon komolyan mondom, még véletlenül se olyat!!!

2013. márc. 23. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!