Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért sértő egy örökbefogadóna...

Miért sértő egy örökbefogadónak ha rákérdezem arra, hogy saját gyereket akarnak e majd és ő erre azt válaszolja, hogy értsem már meg, hogy az ő gyereke saját, csak nem vérszerinti, hiába kérdezem, hogy de sajátot már nem akartok?

Figyelt kérdés
2013. márc. 25. 15:00
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
79%
Mert nem jól fogalmazol! Valóban sértő, mert ők sajátjuknak tekintik, akkor is, ha nem vérszerinti. Kérdezz rá, hogy vérszerinti babát szeretnének-e? Na, ezen nem lehet megsértődni!
2013. márc. 25. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
72%
Mert az is lehet, hogy nem véletlenül fogadtak örökbe, talán nem is lehet nekik közös vérszerinti gyerekük. Az örökbefogadott gyermek pedig saját, ahogy ők is mondják.
2013. márc. 25. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
79%

Mert a sajátja, csak nem vér szerinti.

Én is megsértődnék, ha ilyet kérdeznének tőlem, sőt ki is kérném magamnak. Az örökbe fogadott gyerek is SAJÁT gyerek.

2013. márc. 25. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
78%

Sértő lehet a kérdés, ha nem lehet vérszerinti gyerekük.

Vagy mert elkötelezett az örökbefogadott gyerek iránt, akinek az életében amúgy is meg kell majd küzdeni a társadalmi kiközösítéssel, és ettől már most óvja az örökbefogadója.

Szerintem ilyenkor felesleges csak azért is kérdezősködni. Csak légy elfogadóbb (még ha nem is sértésnek szánod a kérdést), és gondolkozz picit az ő fejükkel.

2013. márc. 25. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

"amúgy is meg kell majd küzdeni a társadalmi kiközösítéssel, és ettől már most óvja az örökbefogadója."


Manapság még mindig meg kellene küzdeni ilyesmivel ?Azt hittem már rég nem tabutéma az örökbefogadás,hiszen gyakran jómódú családokhoz kerülnek ezek a gyerekek,tanult ,értelmes,ambiciózus felnőttek lesznek belőlük ,teljesen nyíltan felvállalják az ismerettségi körömben az örökbefogadó családok az örökbefogadás tényét,viszont az elkötelezettségük megkérdőjelezhetetlen a gyermek iránt.

2013. márc. 25. 15:11
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Igen, sértő lehet a kérdésed, mert attól még a saját gyerekük. Illetve, lehet, hogy egészségügyi gondjaik is vannak, emiatt is fogadtak örökbe. Mindenképpen sértő és tapintatlan az ilyen jellegű kérdés szerintem.
2013. márc. 25. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem tabutéma, de sokan nem szeretik, amikor az intim családi dolgaikról kérdezik, én sem. Vannak dolgok, amelyekhez senkinek semmi köze, hiába nem tabutéma, de valakinek ez már bensőséges kérdés. Én sem vitatnám meg az ilyen jellegű kérdéseket egy ismerőssel, és nem minden baráttal vagy rokonnal.
2013. márc. 25. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Igazatok van,valóban tapintatlanság volt tőlem a kérdés ,nyilván ők ugyanúgy éreznek az örökbefogadott gyerekük iránt mint a vér szerinti szülők az ővéik iránt és talán a kérdésemmel megkérdőjeleztem azt ,hogy felérhet e a saját vérszerinti gyerek a saját örökbefogadott gyermekkel ,jól értem remélem.
2013. márc. 25. 15:16
 9/18 anonim ***** válasza:
Azért sértő, mert attól még, hogy nem ő szülte meg,attól még neki a saját gyermeke, ugyanannyira, mint neked akit te szülsz. Kérdezd azt, hogy terveztek-e még babát.
2013. márc. 25. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Azért, mert az a gyerek a sját gyere. A sajátja. Ennyi az egész.
2013. márc. 25. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!