Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hozta már valaki haza gyermeké...

Hozta már valaki haza gyermekét kórházból saját felelősségre, úgy hogy az orvos ott tartotta volna?

Figyelt kérdés
Kisfiam éjszaka belázasodott és hidegrázása volt. 40,2 volt a láza. Kúpot kapott, hűtőfürdő és egyből lement a láza. Másnap reggel bevittük a kórházba csak hogy megnézzék minden rendben van-e vele. Vettek vért, vizeletet, mellkasröntgen, fülészet... minden lelet negatív.
2013. febr. 11. 14:24
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:

Igen, krupp gyanúval került be, de ott annyira rosszabbodott az állapota, hogy inkább hazahoztam.

Nagyon félt az orvosoktól, rázkódott, nem lehetett lenyugtatni, amitől még jobban fulladozott.

Ezért én jobbnak láttam - megfelelő gyógyszerek, és inhalátor beszerzése után - hazahozni.

Jó döntés volt.


Ha gyerekednek ma már semmi baja, akkor miért akarta bent tartani? Mi volt az indok amúgy?

2013. febr. 11. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
81%
Azt gondolom, hogy az orvos azért tanult 15 évet, hogy felelősséggel dönthessen ilyen helyzetekben. Mellette maradnék végig, de hallgatnék az orvosra, akkor is, ha a saját logikámnak ellent mond. Az az ő területe, nekem meg van a magamé. Ha pedig nem adsz az orvos szavára, akkor olyat kell keresned, akiben bízol, mert a döntést vele együtt kell meghoznod, nem csak tanácsadó szerepe van az életben.
2013. febr. 11. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:
Ez péntek délelőtt volt. Azt mondták, hagyjam ott 3napra, hogy hétfőn majd megnézhesse egy másik orvos is hogy kiderítség mitől mehetett fel a láza. Közben beszéltem ott anyukákkal akik krup gyanúval mentek be 1-2napra és két hete ott vannak. Mindent összeszedtek amit csak lehetett.Én meg mondtam nekik, hogy akkor otthon figyelem, ha bármi van beérek 5perc alatt és hétfőn visszajövünk. Mondtam minden legyek itt hétvégére, főleg úgy hogy itthon van még egy kis gyerekem. Felhívtam a gyerekorvosunkat és ő mondta, hogy nehogy bent maradjak. Azóta jól vagyunk max estére egy pici hőemelkedés van.
2013. febr. 11. 14:33
 4/25 A kérdező kommentje:
Jelzem mindent megnéztek amit lehetett. És semmit nem találtak. Annyit hogy " hurutos a dobhártya" azaz taknyos:) Ezt meg eddig is tudtam!
2013. febr. 11. 14:36
 5/25 anonim ***** válasza:

Persze én is orvos beleegyezésével hoztam haza. Ha a doki ragaszkodik hozzá, hogy bent legyen, akkor bizonyára hallgatok rá.


De azért furcsa, hogy ha nem találtak semmit, akkor is bent akarják mindenáron tartani.

2013. febr. 11. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
Inkabb bennttartanám,mint kiderüljön hogy mégis baj van.
2013. febr. 11. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
Igen!2 hónapos kislányom folyamatosan sírt egész nap,este bevittük a korházba,ahol azt mondták valoszinűleg hasfájós,de hagyjam bent éjszakai megfigyelésre.kérdeztem végeznek e vizsgálatokat?azt mondták,nem csak megfigyelik...figyelni én is tudom otthon,ugyhogy inkább hazavittem.másnap háziorvos,infacol csepp és megoldódot....
2013. febr. 11. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
ugyanezek a tünetei voltak a lányomnak, közel 4 napig magas láz, nagyon elkapta az infulenzát, de a kórházra nem is gondoltam,hogy őszinte legyek. És igen én is hazahoztam volna a helyedbe.
2013. febr. 11. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
magasláz alatt a 40-42 fokot értem, ha már 39,5-re lement boldog voltam
2013. febr. 11. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:

A mi sztorink kicsit más, de a lényeg ugyanaz.

8 hónapos volt a kisebbik fiam, amikor először kapott joghurtot, ill. tejpépet, de durva allergiás reakciót mutatott a bőre :( Csúnya volt nagyon, de szerencsére semmi más baja nem volt (pl. hasfájás, hasmenés, véres széklet, stb).

Gyerekorvos elirányított a gasztroenterológiára, ahol bent akarták tartani 1 hétre (!!!), hogy megfigyeljék.

Mondtam, hogy ez kizárt, mivel egyrészről a gyereknek semmi, de semmi baja sem volt, makkegészséges csecsemőt meg ne kelljen már 1 hétre bent tartani egy kórházban a betegek között, másrészről pedig akkor is velem volt az akkor 3,5 éves nagytesója, akit már akkor sem tudtam kire hagyni, nemhogy 1 hétre!

Úgyhogy kértem egy időpontot a járóbeteg rendelésre (2 hónappal későbbre tudtak csak adni), addig pedig nulltejes diétát tartottunk. Ami persze egy 8 hónaposnál nem volt nehéz :)


És persze nekem volt igazam, mert semmi baja nem lett a gyereknek attól, hogy csak 2 hónap múlva igazolták a tejfehérje-allergiáját...

2013. febr. 11. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!