Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kicsit morbid kérdés! Szerinte...

Kicsit morbid kérdés! Szerintetek mennyire durva, ha egy 3-4 éves gyerek látta élőben, hogy a nagyszülők hogyan iktatnak ki egy állatot?

Figyelt kérdés

Azazhogy megölnek,durvábban szólva.


Ha mondjuk náluk van a gyerek vidéken és végignéz egy ilyet.


2013. márc. 28. 17:25
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
28%
De mégis hogyan? És miért hagyták, hogy végignézze?
2013. márc. 28. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Hát azért,mert meg akarják enni mondjuk a tyúkot,kacsát.

Nem az én gyerekemról van szó,hanem én néztem végig,mert állítólag érdekelt...


Csak a véleményekre vagyok kíváncsi.Amúgy semmi bajom nem lett belőle.

2013. márc. 28. 17:31
 3/13 anonim ***** válasza:
36%
Akármilyen állatról legyen is szó, egy ilyen kicsi gyereknek még nem szabad ilyet látnia. Még akkor sem, ha mondjuk haszonállat levágása, mert az ugye természetes dolog. De még akkor is kicsi. Annyi meggondolása lehetett volna a nagyszülőknek, hogy ezt máshogy éli meg egy 3-4 éves gyerek, mint egy felnőtt!
2013. márc. 28. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
97%

Nem tudom hány éves lehettem, lehet hogy kicsivel idősebb voltam de én is láttam ahogy a nagyszüleim tyúkot vágnak. Nem lett tőle semmi bajom.

Most 5 éves a nagyobbam, de nem szeretném, hogy ilyet lásson, szerintem nem tudná még úgy feldolgozni..

2013. márc. 28. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
94%

Tesóm ovis volt, olyan 4-5 éves, amikor disznóölésre mentünk. Hiába kérték, hogy menjen be, nem volt hajlandó, végignézte, aztán teljesen kikészült, évekig nem volt hajlandó sertéshúst enni.

Igaz, mi Pesten éltünk, se előtte se utána nem láttunk ilyesmit. Ha egy gyerek ebben nő fel, akkor, gondolom, ez lesz neki a természetes, és nem csinál különösebb lelki kérdést belőle.

2013. márc. 28. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem durva szerintem. En videken nottem fel es a sajat allatainkat ettuk mindig. Csirke, nyul, diszno. Ezeket meg kell olni ahhoz hogy az ember megegye. Nincs ezzel semmi gond. Mi kiskorunktol megertettuk ezt a testvereimmel, es egyikuk sem lett "lelkileg serult" ez miatt. A gyerek nem hulye. El kell magyarazni hogy mi tortenik ha mar latta a tettet.. Varosiak vagyunk de a szuleim meg mindig videken elnek, es gyermekeink lattak mar Apa hogy oli meg a csirket, vagy disznovagast.. Semmi nem tortent mindenki jot evett belole!
2013. márc. 28. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
94%
Én is csak a saját gyerekkoromról tudok írni. Én is láttam gyerekként, hogy csirkét vágnak, kopasztanak, halat vágnak fejbe. Mást gyerekként nem. Nézd igazából ez az élet, oké én sem szeretem ezt felnőttként, de ez van. Az, hogy láttam gyerekként, semmi negatív lelki hatással nem volt rám a későbbiekben. Nyilván az állatot sajnáltam.
2013. márc. 28. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
54%
Hát nem tudom én 5-6 éves lehettem, mikor a tv-ben láttam egy disznóölést, engem az is nagyon megrázott akkor. Későbbi életemre persze nem lett hatással, szóval maradandó károkat nem okozott, de gyerekként nem jó ilyet látni.
2013. márc. 28. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Jónéhány disznóvágáson voltam gyermekkoromban, több unokatesómmal együtt, láttunk sok baromfivágást, semmi bajunk nem lett ettől.
2013. márc. 28. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Én is gyerek koromban néztem ahogy Mama lecsapja a tyúkok fejét, megkopasztja, majd abból lett a finom leves, segítettünk is neki Hugommal!

Nem a halált láttuk abban, hogy megöli az állatot, hanem hogy a tyúkb lesz a leves, a kacsa tollából a párnám, a disznó ól a hurka, imádtuk a fülét megenni:)

Lányom 3 évesen. A Papival belezte, pucolta a halat!

Most 4 évesen szilveszterkor ő kérte a boltban vegyünk kismalacot, mert imádja a malac husit!

2013. márc. 28. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!