Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Az anyósülésen lehet utaztatni...

Az anyósülésen lehet utaztatni 2-3-4 éves (szóval KICSI) gyereket ha NEM teherautó hanem rendes 5 személyes személyautó?

Figyelt kérdés

Felénk (megyeszékhely) a fiam minden második ovis trását (5 éves) oda ülteti a szülő, anyuka,apuka is. És mikor megyünk az úton minden 4-5.személyautóban ott ül a kicsi gyerek a vezető mellett.

Én úgy tudtam/tudom hogy nem lehet oda ültetni, most akkor mi rá az ÉRVÉNYES hatályos szabály? A hordozót azt tudom hogy be lehet kötni fordítva az első ülésre ha nincs légzsák vagy ki van kapcsolva, de engem ez a 9-18 as vagy 15-36 os GYEREKÜLÉS érdekel, hogy azt be lehet e előre kötni? Nincs itt esetleg rendőr aki erre válaszolna? Ja és az ismerőseinket még sose állította/büntette/figyelmeztette rendőr emiatt.


2013. márc. 29. 07:49
1 2 3 4 5
 1/46 A kérdező kommentje:
"társát" akart lenni, és nem csak most 5 évesen utaztatták ott, hanem korábban is már, mert "hátul unatkozik" meg "így tudunk beszélgetni", "szeret kilátni" ilyen magyarázatokkal.
2013. márc. 29. 07:50
 2/46 anonim ***** válasza:
75%
Én jól megbüntetném őket.
2013. márc. 29. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/46 A kérdező kommentje:

De rendőr vagy? nem a büntetést hiányolom, csak tudni szeretném hogy SZABÁLYOS jelenleg (nem Németo.ban meg Fro.ban meg stb, hanem ITTHON).

Mert az én fiam nem érti hogy hogy lehet hogy én nem ültetem oda (mert úgy tudom nem szabályos) mindenki más meg oda ülhet, mivel ő is szeretne elöl ülni.

2013. márc. 29. 08:03
 4/46 anonim ***** válasza:
100%

Nem szabályos.

Első ülésre csak menetiránynak háttal utazhat

www.kresz.lap.hu

itt fent van a mai napon hatályos kresz. Olvasd el az ide vonatkozó részt

2013. márc. 29. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/46 A kérdező kommentje:
Ez biztos hogy hatályos épp? Akkor ezekszerint csak puszta véletlen hogy sose figyelmeztette őket egy rendőr sem? Azért viszonylag gyakran van közúti ellenőrzés errefelé.
2013. márc. 29. 08:14
 6/46 anonim ***** válasza:
100%
most vizsgáztam kreszből.Első ülésen csak hordozóba szállítható gyermek, vagy 3 évnél fiatalabb gyermek gyerekülésben, menetiránynak háttal bekötve ha nincs légzsák, vagy az ki van kapcsolva.
2013. márc. 29. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/46 anonim ***** válasza:
100%
2013. márc. 29. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/46 Golan Trevize ***** válasza:
100%

Lehetni lehet, de tilos.


A rendőrök meg semmivel nem foglalkoznak, amíg nem léped át a sebességhatárt és megvan az egészségügyi doboz...

2013. márc. 29. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/46 A kérdező kommentje:

Hát igen de 3 év alattit aki már kinőtte a hordozót FORDÍTVA semmiképp nem tudsz bekötni, na mindegy.

Golan Trevize..hmmm, köszi...

Az a bajom hogy tuti 1000 embert hagynak menni, de engem biztos megbüntetnének ilyesmivel.

2013. márc. 29. 08:27
 10/46 anonim ***** válasza:
48%

Az első üléshez – a jármű szokásos haladási irányával ellentétes irányban – a gyermekbiztonsági rendszer csak akkor szerelhető be, ha az üléshez légzsákot nem szereltek fel vagy a légzsák működésbe lépését előzetesen megakadályozták.


Magyarul háttal a gyerekülést akkor rakhatod be ha nicns vagy kikapcsolható a légzsák!!

Azaz mást is be lehet oda kötni de azt csak úgy!!!

BEKÖTHETED DE NEM ÉRDEMES MERT A HALÁLOS KÖZUTI BALESETEK TÖBB MINT FELE AZ ANYÓSÜLÉSEN LÉVŐ SZEMÉLYEKNEK HALÁLOS :(

rendőrtől kérdeztük meg!!!

2013. márc. 29. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!