Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Toyota Hiace 6 vagy 9 személye...

G3 kérdése:

Toyota Hiace 6 vagy 9 személyes járművek minek számítanak (tehergépjármű vagy személyautó), miért?

Figyelt kérdés
Egy 2009-es blogot találtam hasonló témában, ahol mindenféle ködös jogszabályokról vitatkoznak, de igazán senkinek nincs semmi kézzelfogható magyarázata, hogy miért ez vagy miért az és hogy mi is egyáltalán. Ha én most veszek egy teszem azt 6 személyes Hiacet akkor, ha az tehergépjármű akkor töltögethetek menetlevelet, vagy nem is lehet ilyenem. Ezt sem tudom.
2011. okt. 12. 10:28
 1/3 anonim ***** válasza:
Egyik ismerősömnek van egy kilenc személyes Hiace-je. Annyi személyre van vizsgáztatva is, bár néha a hátsó üléssorokat kiveszi és piacra árut szállít benne. Ha ez fontos, oldalt ablaka van, tehát abszolút megfelel annak, ami a forgalmi engedélyében is szerepel, tehát személygépkocsi. Horvátországban autópálya matricát is személyautóként kértük amikor ezzel mentünk...
2011. okt. 12. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
6 és 9 személlyel is lehet személygépjárműnek és tehergépjárműnek is vizsgáztatni. Ha papíron szgk, akkor ugyanaz érvényes rá mint a szgk-ra, ha tgk, akkor menetlevelezni kell, más a biztosítása bla bla. Ha venni akarsz olyat vegyél, ami szgknak van vizsgáztatva.
2011. okt. 12. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2011. okt. 12. 15:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!