Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Más bölcsődében sincs foglalko...

Más bölcsődében sincs foglalkozás?

Figyelt kérdés
Szeptembertől megy a fiam, már voltam bent beszélni a gondozónénikkel, kérdeztem mikor van foglalkozás(a nap melyik szakában), azt mondták nincsen,ebben a korban NINCS RÁ SZÜKSÉGÜK(????????????), ilyenkor a szabad játék a legfontosabb.(Szerintem nem.)Van napirend ami az étkezést és fektetést illeti,de miért nem ülnek le játszani? Más bölcsiben is ez van? Vagy leülnek játszani,mondókázni,csak nem szisztematikusan(pl 9-10-ig)??? Kissé rémít hogy én dolgozom a gyerekem meg "kallódik" a csoportban. :(
2013. márc. 29. 16:49
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Na, nálunk meg pont fordítva van. Nincs konkrétan időhöz kötve, de amikor rossz idő van, és van üres járat pl. tízóraitól ebédig, akkor a fiamék rajzolnak, gyurmáznak, ragasztanak, stb... közben meg a gondozónők mondókákat, énekeket mondogatnak nekik. Egy nagyon "okos" szülő pedig sérelmezte, hogy ilyen pici korban ne tartsanak nekik foglalkozásokat, hadd játszanak a gyerekek maguktól. Így igazodjanak el a bölcsődék a sok igény között:-)))
2013. márc. 29. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Ó, te jó ég.Na,majd ha jönnek család látogatásra,rákérdezek én ezekre.Ez nagyon nem tetszik így.
2013. márc. 29. 16:57
 3/20 anonim ***** válasza:
84%

A bölcsőde, bármilyen furcsa, de egészségügyi intézményként működött évtizedekig. A gondozónők is eü végzettségűek voltak, Sőt, ma is az nagy részük, újabban indult csak a kisgyermeknevelő képzés.

Eü szakközépben semmiféle módszertan nincs, ezért nem tartahattak foglalkozásokat. Nyilván ettől a gyerekek még rajzolnak meg gyurmáznak, énekelgetnek, de ez nem igazán szervezett foglalkozás.

2013. márc. 29. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Mikor beírattam azt mondták h ebben az intézményben módszertani nevelés folyik....pedig baromira nem.:(
2013. márc. 29. 17:04
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk van. Nem szisztematikusan, mert mnincs kikötve, hogy mikor van. Ha jó idő van, akkor kimennek az udvarra. Ha bent vannak, gyurmáznak, ragasztanak, festenek, rajzolnak, táncolnak, mikor mit. Rengeteg mondókát és dalt tanult a lányom, mióta oda jár.
2013. márc. 29. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

Hiszen már évek óta az óvodákban SINCS FOGLALKOZÁS!

Csupán kezdeményezés!

2013. márc. 29. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:

Csak a neve más!

Kellene legyen!

2013. márc. 29. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
Nem a neve más! A foglalkozás kötelező volt! A kezdeményezés pedig NEM! Tehát a gyerek vagy részt vesz benne vagy nem!!!! S nagyon nem mindegy!
2013. márc. 29. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
Mutass olyan csoportot, ahol a gyerek nem vesz részt semmilyen tevékenységben.
2013. márc. 29. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
Itt sincs foglalkozás mint olyan. REggeliznek, utána játszanak velük, vagy énekelnek, de nincs olyan szervezett foglalkozás. Ha jó idő van kint vannak az udvaron végig, ahol kb semmit nem foglalkoznak velük. Az oviban viszont reggeli után van. :D
2013. márc. 29. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!