Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Más bölcsődében sincs foglalko...

Más bölcsődében sincs foglalkozás?

Figyelt kérdés
Szeptembertől megy a fiam, már voltam bent beszélni a gondozónénikkel, kérdeztem mikor van foglalkozás(a nap melyik szakában), azt mondták nincsen,ebben a korban NINCS RÁ SZÜKSÉGÜK(????????????), ilyenkor a szabad játék a legfontosabb.(Szerintem nem.)Van napirend ami az étkezést és fektetést illeti,de miért nem ülnek le játszani? Más bölcsiben is ez van? Vagy leülnek játszani,mondókázni,csak nem szisztematikusan(pl 9-10-ig)??? Kissé rémít hogy én dolgozom a gyerekem meg "kallódik" a csoportban. :(
2013. márc. 29. 16:49
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%
a mi bölcsinkben van és sztem nálatok is.Csak flre értettétek egymást a gondozónővel.Nem kötelező foglalkozás van csak felkínálják hogy aki szeretne ragasztani,rajzolni gyurmázni stb leülhet.Akkor kapcsolódik be amikor akar és akkor áll fel és hagyja ott amikor akarja.Hiszen ők még 5 perc alatt megunnak mindent,ezért nem hívják foglalkozásnak.És már régen nem dolgozhat olyan bölcsiben akinek "csak"eü iskolája van.Már régen Kisgyermek nevelőknek hívják őket és felsőfokú képesítéssel rendelkeznek.Nagyobb hangsúlyt kapott a nevelés míg régen inkább a gondozás.
2013. márc. 29. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
80%

Pedig így van a törvényben, a gyerek ha akar megy a foglalkozásra akkor megy, ha akar akkor nem megy!

Van néhány kivétel óvoda (főként ahol hátrányos helyzetű gyerekek vannak), ahol maguktól kötelezővé teszik a foglalkozásokat, de az ritka.

S ez biztos így van, mert mi szoktunk járni az óvodákat!

2013. márc. 29. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
75%

pedig a Vekerdy is azt mondja, hogy még óvodás korban is a szabad játék a legfontosabb. Nem a játékos tanulás, hanem az önfeledt, szabad játék. Még az óvodásoknak is napi 4-5 órát futkosni, üvöltözni :) kéne, főleg kint a szabadban. Semmilyen kötelező foglalkozás nem kell, sem különóra.

Hát akkor egy bölcsisnek?

keress rá a neten, rengeteg cikk van róla

2013. márc. 29. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%

utolsó vagyok

még annyit hogy nálunk az oviban a pszichológus is ezt mondta, hogy ne fejlesszük állandóan a gyereket, a játékkal fejlődik a legjobban, spontán

ha túl korán kezdi, sokkal hamarabb kiég, elege lesz, és amikor tényleg teljesíteni kell, (iskola) már nem akar

2013. márc. 29. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
Hány éves a fiad mert kicsikel tényleg nincs gyormázás és társai ,kislányom csoportjában 2-3 évesek vanak és ök festenek,rajzolnak,zenét halgatnak,diafilmet néznek.
2013. márc. 29. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
64%

Miért, mit szeretnél?

2 évesedet beviszed reggel 8-ra és onnantól kezdve legyen 5-6 tanórája?

Normális vagy???

A bölcsisek még nagyon picik. A "szisztematikus" nevelésük majd óvodában elkezdődik!

Jelenleg egy dolguk van: játszani, játszani és játszani és ezzel beilleszkedni a társadalomba.

A gondozónők meg minden nap mondókáznak velük, hetente báboznak, leülnek velük játszani. Ez a dolguk.


Én kb két éves koruktól kezdve minden este kb 20 percet leülök velük puzzlezni, vagy könyvet nézegetni (mondják, mit látnak a képeken pld), ez amolyan pici tanóra féle. Ha nincs kedvük, akkor nem erőltetem természetesen, de ha van, akkor is 10 perc után már sokszor teljesen máshol jár az eszük, mert még nagyon PICIK!!!!


Ha felveszik a bölcsibe a gyerekedet, inkább örülj neki, hogy biztonságban lesz, vigyáznak rá, te meg vissza tudsz menni dolgozni!

És kezdj el logikusan gondolkodni, mert így, a te elgondolásoddal nem lehet gyereket nevelni, max egy droidot.


Pontozz le, akkor is ez az igazság.

2013. márc. 29. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%

Bölcsikezdés előtt nekem is ezt mondták. Fiam 2 hónapja jár, és a gondozónők minden nap énekelnek - furulyáznak nekik, mondókáznak tornákkal, leülnek velük építeni...stb.

Nem kallódnak :)

Amikor ott voltam beszoktatáson, láttam, hogy a 10 gyerekből 3 kapcsolódott be a "foglalkozásba" (pl. torna). - ...és ez a 3 gyerek most megy oviba!!!

Gyurma felejtős, mert van 11 hónapos baba is.


Majd ha oviba mennek - ott lesznek kötött programok/foglalkozások. Itt tényleg a szabad játék a legfontosabb, de én azt látom, hogy rengeteget foglalkoznak a gyerkőcökkel a gondozónők. Terelgetik őket az önállóság felé.

2013. márc. 29. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
Nálunk énekelnek,mondókáznak,gyurmáznak,rajzolnak,táncolnak,festenek kint játszanak az udvaron bent játszanak,foglalkoznak velük de külön foglalkozás mint oviba nem hinném hogy kéne -2,5 éves gyerekeknek.
2013. márc. 30. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
*1-2,5 éves gyereknek
2013. márc. 30. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:

A normális válaszokat nagyon köszönöm :)

Kedves 16-os! Igen,normális vagyok,van egy 7 éves gyerekem is,se nem droid,se nem troll :S

Mindenki értette a kérdésem rajtad kívül.Szóval,ki a droid?


Na,igen én sem úgy gondoltam h 1 óra hosszára mindenki leül és akkor most éneklünk meg festünk és nincs apelláta,hanem van foglalkozás,és aki szeretne az mehet.Mint az oviban,ott is ez van.

2013. márc. 30. 11:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!