Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Lehet valami összefüggés a...

Lehet valami összefüggés a szülők intelligenciája és az autizmus között?

Figyelt kérdés

Ovasgatom ezt az oldalt, és nem hagy nyugodni egy gondolat.

Az autizmus témában szereplő nőnemű szülők értelmi színvonala mind magasan felülmúlják az oldal "átlagszereplőiét". Talán nem járok messze az igazságtól, ha azt gondolom, hogy nem csak az oldal, de a népesség nívójából is kilógnak, mint ahogy valószínűleg a férjeik is. Hiba lenne itt valami összefüggést keresni?



2013. márc. 29. 17:44
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Hmmm... megszólítottként. Autista (Asperger-szindrómás) a gyermekem, és be kell vallanom töredelmesen, hogy az IQ-m is elég magas. Ugyanakkor én nem vonnék le messzemenő tapasztalatokat ebből. Van egy szülőcsoportunk, és valóban az átlagosnál "értelmesebb" szülők tömörülnek a csoportban, ami szerintem két okra vezethető vissza:

1. Az iskolázottabb, intelligensebb szülők alaposabban foglalkoznak a gyermekük "problémájával", ők azok, akik keresik a sorstársak társaságát és a megoldásokat, míg az "átlag" inkább leplezni igyekszik.

2. Nem ritka, hogy az érintett gyermekek szülei gyakran maguk is érintettek, pl. a csoportban nem egy szülőnél merült fel a gyanú, hogy maguk is Asperger-szindrómások, aminek egyébként "tünete" az átlagon felüli intelligencia (lehet, hogy csak bizonyos területeken, mert egyenetlen készségszinttel is jár az autizmus általában).

Én a magam részéről - tudomásom szerint - NT vagyok, ahogy gyermekem apja is, bár az ő intelligenciája is átlagon felüli. Valahogy genetikailag összeadódott... a lányom az extrém magas intelligenciatartományban van a tesztek alapján...

2013. ápr. 2. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
Nekem azt kell bevallanom, hogy fogalmam sincs, mit jelent az NT. Halvány sejtésem van, hogy valami a témához kapcsolódó dolog lehet, de ez ugye édeskevés. Elárulnád? Köszi.
2013. ápr. 2. 19:29
 13/17 anonim ***** válasza:

Persze! :)

NT=neurotipikus, vagyis nem autista. Amerikából indult a mozgalom, ami a neurodiverzitást hirdeti, vagyis azt, hogy az auti agy nem azt jelenti, hogy nem normális, csak MÁS, és ezekre a más agyakra nagyon nagy szüksége van a világnak, hiszen nekik köszönhetjük a nagy felfedezéseket, szellemi alkotásokat. Most már nálunk is használatos ez a rövidítés, legalábbis az érintettek előszeretettel használják. (Félreértés ne essék, az NT kifejezésben nincs semmi degradáló.)

2013. ápr. 2. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Egyébként a # 8 válaszával maximálisan egyetértek. Ahhoz, hogy a gyermekünk állapotát (nem betegség!!!) elfogadjuk, már eleve kell egyfajta intelligencia... a védőkkel beszélgettem múltkor, és mesélték, hogy nagyon sok szülő leragad a tagadás fázisában, és közli, hogy "nincs semmi gond" a gyerekkel. (Sajnos én is ismerek ilyet...)
2013. ápr. 2. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
Értem. Ezek szerint mégis van összefüggés a szülők intelligenciája és a (felfedett) autizmus között, még ha nem is azon az alapon, amire először gondoltam.
2013. ápr. 3. 10:08
 16/17 anonim ***** válasza:
100%

A férjem 3 évesen kezdett beszélni családi legendárium szerint, közel kitűnőre végezte az orvosit több nyelvvizsgája van stb. Szociális készségeiben vannak eltérései furcsaságai. Magas iq val rendelkezik.

A kisfiunk autista, nem súlyos fokú de már diagnosztizált.

Biztos vagyok benne így utólag nézve , hogy a férjemnek is vannak autisztikus vonásai.

Én nem vagyok különösebben kiemelkedő szellemi téren, bár diplomám van de úgy ennyi.

Van egy kisebb fiunk is, nála még nem derült ki mi a helyzet, nagyon remélem hogy ő Nt.

2013. ápr. 3. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
Utolsó, megkérdezthetem, hogy a nem súlyos fokú de már diagnosztizált autizmus miben érhető tetten?
2013. ápr. 3. 10:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!