Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Büntetés 4 évesnek. Melyik a...

Büntetés 4 évesnek. Melyik a 3 közül? Te melyiket alkalmaznád?

Figyelt kérdés

Adott egy 4 éves fiúcska, az ebben a korban szokásos daccal, hevességgel, aktivitással, szófogadatlansággal. Büntetés kell a szülők szerint, hiszen a szép szó önmagában már nem elég. Te melyiket választanád a felsoroltak közül?


1. kedvenc megvonás (pl mese, azaz tv; számítógép /kirakók, kifestők/; kedvenc kártya/autó/baba elvétele)


2. szeretetmegvonás (pl anyu nem játszik veled, ha így viselkedsz)


3. testi fenyítés (pacsi a popsira, vagy kézre; esetleg durvább pl zuhany alá állítás)


Ha van kedvetek véleményezhetitek az összes büntetéstípust, hogy miért jó vagy miért nem. Köszönöm.


2013. márc. 31. 19:21
1 2 3
 1/23 A kérdező kommentje:

Bocsánat, van 4. is.

Szóval 4. valamilyen feladat (pl időre elpakolni a játékokat este /egyedül/, letörölni az asztalt, elpakolni könyveket, szemetet kidobni kukába...)

2013. márc. 31. 19:23
 2/23 anonim ***** válasza:
51%

egyik sem, nem verném meg semmiképpen, a szeretetmegvonás a létező legrosszabb szerintem, és a kedvencét sem venném el (kedvenc állat, vagy baba)

Talán a tévé, számítógép megvonás, bár nekem ennyi idősen nem számítógépeztek, tehát ez nem jött szóba.

Bünti sarok van, oda kell beülnie elgondolkodni ha rosszat csinál. Ha bocsánatot kér/átgondolta stb akkor kijöhet. Utána mindig megbeszélem vele, hogy miért rossz amit tett, pl kárt tett volna valamiben vagy valakiben...

2013. márc. 31. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%
a 4. pont nem büntetés, ez alap, hogy össze kell pakolni maga után. Persze élesben sokszor én pakolok el, de próbálom bevonni, és rászoktatni, hogy amivel játszott azt el kell tenni, ha szemetet csinál azt ki kell dobni.
2013. márc. 31. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is a sarokba állítás a legjobb. Tv megvonása lehet, de akkor még mérgesebb lesz, de rövid idő alatt általában beletörődnek. A szeretetet ne nagyon vond meg. Testi fenyítés nem jó, főleg nem durván. Ha meg valamit kell csinálnia, pl. rendrakás, azt utána büntetésnek fogja venni, és nem fogja megcsinálni, ha jól viselkedik.
2013. márc. 31. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:
És hosszú távon büntetnétek-e? Pl hiszti van, panasz rá az oviban, ezért nem csak esti mesét nem kap, de mondjuk két napig be sem kapcsoljuk a tévét, két napig nem játszik vele anya, két napig csak ő pakol...
2013. márc. 31. 19:31
 6/23 A kérdező kommentje:
Sarokba állítást is írtátok... Erre is vonatkozik a kérdés akkor... hogy két napig sarokba állítani? Persze nem folyamatosan.
2013. márc. 31. 19:32
 7/23 anonim ***** válasza:
100%
érdemes nézni a szuperdadát. ott alapvető dolog hogy van egy büntiszőnyeg, amin annyi ideig kell nyugiban maradnia ahány éves (egy rosszalkodó duzzógó 4 évesnek azért sok 4 perc). ahányszor elmegy annyiszor visszatenni és újrakezdeni. előbb vagy utóbb beletörődik, de sok energia kell hozzá. a játékokat is elvették, ha rosszalkodik, mindig egyet, előbb utóbb pedig az is elfogy. verni nem is szükséges.
2013. márc. 31. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is inkább a sarokba állítás a legjobb,de nehogy 2 napig ! az már tényleg nagyon sok,max. 30 perc-1 óra.

Testi fenyítést én nem tenném akármilyen rosszat is tett,mert hát ő csak egy 4 éves gyerek...

minden gyerek rosszalkodik,de idővel ki fogja nőni.

2013. márc. 31. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:

2 napot úgy értettem, hogy hazaér az oviból és beáll egy kicsit a sarokba, majd másnap megint... ha hazaért sarok...


Szuperdadát anno néztem, talán még nem is volt meg a fiam, azóta nincs meg az a csatornánk, amin ment/megy.

2013. márc. 31. 19:44
 10/23 anonim ***** válasza:
áá szerintem nem lehet 30 percre vagy 1 órára be állítani. Max 5 perc. De ha utána is cirkusz van akkor megint be kell ülnie. Tehát lehet meglesz a fél óra, de nem egyszerre. Az nagyon sok lenne egy ekkora gyereknek. 2 napra meg semmiképp, másnap már azt sem fogja tudni miért ül ott.
2013. márc. 31. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!