Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Van itt olyan anyuka akinek...

Van itt olyan anyuka akinek gerincferdüléses az ovis gyermeke, mesélnétek nekem arról, hogy milyen kezelést kaptok?

Figyelt kérdés
2011. szept. 12. 10:36
 1/7 anonim ***** válasza:
ha nem eri el a 30 fokot a ferdeseg vidd el uszni az helyre hozza
2011. szept. 12. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

20 foktól már fűzőt adnak, így az első válaszolóra nem hallgatnék :S

Úszás + gyógytorna ezerrel, gyerekszakrendelőben és otthon is!

2011. szept. 12. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Nagyon megijesztett a háziorvos,mert azt mondta,hogy szerinte a rosszabb fajta van neki,én nem értek hozzá,az egyik vála picit lejjebb van,ha előrehajoltatom én nem is látom,hogy ferde lenne a gerince,de az orvos szerint van ferdülése.

Csak pénteken megyünk az ortopédiára,de én addigis aggódom,hogy fűzőt kap,vagy műteni kell,vagy idővel ez még sokat rosszabbodik a növekedéstől.

Jobbra hajlik egyébként és erre mondta a doktornő,hogy az a rosszabb.


Már az is nagy nehézség lesz,ha az egyéb fejlesztésen kívűl (szenzomotoros) még másfajta speciális tornára is kell áldozni,plusz szállítani,mert a szenzomotoros fejlesztés is nagyon drága,de muszáj,mert értelen az idegrendszere.

2011. szept. 12. 11:26
 4/7 A kérdező kommentje:

Fűzőt :,-( ???


Hiperaktív a gyerek,megőrül benne !

2011. szept. 12. 11:27
 5/7 anonim ***** válasza:

Nem kell rá áldozni, tb alapon a hozzátok tartozó szakrendelőben fogják ellátni, a gyógytornász megtanít nektek egy feladatsort, amit otthon is tudtok gyakorolni.

Speciális tornára (ami a rendelőben időhiány miatt általában nem oldható meg) teljesen fölösleges most költeni, mert még az a korosztály a gyermeked, akinél a milliméteres beállításoknak esélye sincs.


Műteni 40, de inkább 60 fok felett szoktak, ezen egyenlőre kár agyalnod!!!

2011. szept. 12. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Te szakember vagy,vagy sorstárs?


Arany fiam :-( ,nem áll majd másból a napunk,mint torna,kötelezettség,bár azt sem gondoltam volna,hogy a szenzomotoros tornát egyáltalán sikerül majd vele csináltatni és azt is csinálja azért,bár két gyakorlat között mindig keresi a menekülési útvonalat.


Az nagyon jó,ha itthon tudom vele csinálni,fogom is,ha betanítja a gyógytornász.


Ha most én nem látom súlyosnak,később a növekedéssel lehet akár olyan fokú rosszabbodás,hogy műtét is szóba kerül?

2011. szept. 12. 11:38
 7/7 anonim ***** válasza:
46%

óvodás még nem kap fűzőt!!! tornával úszással kinőheti!!!

Nekem is gerinc ferdülésem volt.!!!!

2011. szept. 13. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!