Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Milyen 2,5-3 év közötti...

Milyen 2,5-3 év közötti gyermeked? (többi lent! )

Figyelt kérdés
Minden érdekel:-). Hány cm és kg? Mennyire beszél, szobatiszta-e, eszik-iszik-öltözik egyedül, mit szeret játszani? Mi az amiben szerinted ügyesebb és mi az amiben esetleg esetleg le van maradva a kortársainál? Kislány vagy kisfiú?
2013. ápr. 4. 13:55
 1/8 krisztivan ***** válasza:
87%
Fiú kb.13.5 kg és kb.93 cm.Eszik-iszik egyedül.Őltözni segít :-) Már beszél(de néha szótár kell) de későn kezdte(elmúlt 2 éves).szobatiszta(csak a bölcsiben nem).Imádja az autókat,a piros színt:-).Szereti a vonatokat a síneket építeni.Szerintem kicsit jobb a mozgása pl.fociban,lufi elkapásban de mivel ezt itthon a nagytesóval sokat játszák valószínűleg ezért.2.5 éves:-))
2013. ápr. 4. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

3 éves volt március közepén kislány,szobatiszta már 1 éve,

folyékonyan beszél,egyedül öltözik,(bár néha lusta és segíteni kell)egyedül eszik-iszik,

98cm 16kg.


úgy gondolom nincs lemaradva semmiben sem.

sok verset tud,éneket,az tuti hogy az énekhangját illetve a rajzkézségét sajnos nem örökölte tőlem, de az apja tornásztudását igen,egész nap pörög,ugrabugrál,tornázik meg minden.

emellett néha hisztis,akaratos,de tud nagyon édes is lenni,igazi kislány! imádom!

szeptembertől lesz ovis

2013. ápr. 4. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

azt kihagytam hogy szeret babázni,rajzolni,énekelni,

kirakózni,motorozni,végül is mindennel le lehet kötni,

tvézni nem tévézik,inkább a neten néz néha egy-egy mesét,vagy rajzfilmet

nagy kedvence lett a bogyó és babóca

2013. ápr. 4. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
87%

Kisfiú. 94 cm, 14 kiló, két hét múlva tölti a 3 évet.

Beszél, de rajtam kívül kevesen értik, ebben egyértelműen le van maradva a kortársaihoz képest. Nappalra szobatiszta, viszont a kaki csak pelusba megy. Eszik-iszik egyedül, öltözni nem tud.

Legjobban autókat tologatni szeret, de egyre fantáziadúsabbak a szerepjátékai is, és nagyon szeret mondókázni. Van néhány kis barátja a környékről, velük rohangál és motorozik minden nap.

Kis bújós még mindig, nagyon szeretjük. Ugyanakkor tény. hogy elég későn érő, jót tenne neki az ovi, de nem biztos, hogy fel fogják venni, mivel itthon vagyok a kistesóval.

2013. ápr. 4. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
80%

Két hete volt 3 éves, kisfiú. Ügyesen, folyékonyan beszél (hihetetlenül hosszú mondatokban). Kétnyelvű, már majdnem tökéletesen különbséget tud tenni a két nyelv között (tehát tudja, hogy kihez hogy kell szólni, és hogy melyik szó milyen nyelven van). Nappalra szobatiszta, de kakilni csak pelusba akar. Fel tudja venni a ruháit, de egyáltalán nem érdekli maga az öltözés, így én öltöztetem. Fogat ügyesen mos egyedül (miután én megmostam neki!). Egyedül eszik és iszik. Játékokban mindig van "sláger" játék, amivel épp a legtöbbet játszik. Ez most a szülinapi állatszállító teherautó vagy húsz háziállattal. Előtte hónapokig szinte csak főztek a konyhájukban a húgával (2 éves). Nagyon szeret csúszdázni, hintázni és ugrálni a nagy ágyon. És bunkert építeni kis asztalokból és kis székekből. Ja, és focizni. Öröm nézni, ahogy rúgja a labdát. :) Ebben lehet, hogy kicsit ügyesebb, mint a társai, legalábbis úgy látom, amikor együtt focizik a vele egykorú unokatesókkal. Amire nagyon büszkék vagyunk, hogy három nyelven el tud számolni húszig. De ez szerintem nem ügyesség kérdése, egyszer eldöntötte, hogy mostantól csak akkor alszik el, ha elszámoltam az ágyánál húszig. Hogy ne legyen egyhangú, mindig más nyelven számolok. Úgyhogy könnyen megtanulta. Nagyon szereti, ha olvasok neki, Anna, Peti és Gergő mellett egy óráig simán elüldögélünk.

És rengeteget énekel. Főleg az autóban, fél órát simán végig kornyikál. :)

2013. ápr. 4. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
80%
Ja, a méretei: 100 cm és 15,3 kg.
2013. ápr. 4. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Kisfiú, júliusban lesz 3 éves. 14 kg és 98 cm. 2 éves elmúlt mikor beszélni kezdett, de most gyönyörűen, összetett mondatokban beszél, hangzóhibák nélkül. Szobatisztaság kialakulóban van, már jelzi a szükségletet, de néha még becsurran. Enni, inni régóta egyedül. Öltözésnél minimális segítség kell. Játszani: autók, építőkocka, duplo, meséskönyvek.
2013. ápr. 5. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat!
2013. ápr. 5. 18:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!