Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A félénk kisfiam pár óra...

A félénk kisfiam pár óra alatt összehaverkodott egy idegennel. Csinált már ilyet a gyermeketek?

Figyelt kérdés

Fiam 2,5 éves múlott, nagyon nehezen barátkozik felnőtekkel. Van akivel egyáltalán nem állszóba, van akivel egy óra alatt is csak annyira, hogy épp válaszol nekik, de pl hozzá érni, nem érhetnek hozzá.

Valamelyik nap lent voltunk a játszón, ahol megismerkedtünk egy sráccal. Fiam egy óra múlva már a kezét fogta, és játszottak. 2 napig nem találkoztunk. Ma megint összefutottunk, fiam meglátta integetet neki, oda futott, és egyből beszélt neki.

Ez számomra nagyon érdekes, hisz barátnőmmel se igen áll szóba, akit újszülött kora óta ismer...


2013. ápr. 4. 21:10
 1/10 anonim ***** válasza:

és hogy kerül egy lapra egy gyerek és egy felnőtt?

kisfiadnak soha nem lesz játszótársa a te barátaid, azok a tied. neki majd a saját korosztályából lesznek. látod ebből a példából is jól játszik, miért mondják sokan, hogy 2,5-3,5 éves kor között ajánlott oviba íratni a gyereket :)

2013. ápr. 4. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Vagyunk néhányan ilyenek, velem is szóba szoktak elegyedni a legintrovertáltabb gyerekek is, pedig az ismerőseim a legkevésbé tartanak emberbarátnak és nem is szoktam tutujgatni őket, lehet, hogy pont azért.
2013. ápr. 4. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Első! Úgy kerül egy lapra, hogy nem játszani nem játszik a felnőttekel, hanem szóba se áll, senkivel.

A gyerekek az más, azokkal elvan.

2013. ápr. 4. 21:24
 4/10 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy most változik a fiad.
2013. ápr. 4. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
77%

Az első válaszolót szerintem a "srác" kifejezés zavarta meg. Szóval úgy érted, hogy a fiad összebarátkozott egy fiatal férfival?

Valamiért szimpatikus volt neki, talán pontosan a fiatalsága miatt még a gyereket látta benne, nem a felnőttet.

Ami még eszembe jutott, hogy milyen a kapcsolata az apukájával? Esetleg ritkán látja mostanában?

Csak azért kérdezem, mert amióta a férjem külföldön dolgozik, a fiam sokkal jobban barátkozik, közeledik a férfiakhoz. Nagyon igényli a társaságukat.

2013. ápr. 4. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Olyan 30 év körüli a férfi.

Apátlanok vagyunk, nincs apuja. Vagyis van, de nem találkoznak, csak nagyon ritkán.

2013. ápr. 5. 08:16
 7/10 anonim ***** válasza:
első vagyok. valóban félreértetem, azt hittem egy kisgyerekkel haverkodott össze :D
2013. ápr. 5. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

5-ös vagyok! Tök elegem van ebből az oldalból! Azt hiszem ez az utolsó válaszom ezen a fórumon. Mi a jó életért 46 %-os a válaszom, amikor a tapasztalatomat írtam le, nem a hasamra csaptam?? Ráadásul még bele is trafáltam, a kisfiú nem találkozik az apukájával.

Kedves lepontozók! Gondolom mind megszomorodott, elviselhetetlen népség vagytok! Az egyetlen kielégülés számotokra a piros kéz nyomkodása. Hát ennél nagyobb boldogságotok soha ne legyen.

Eddig szerettem ezt az oldalt, de most betelt a pohár.


Kedves Kérdező! Bocsáss meg, hogy pont a Te kérdésednél fakadtam ki! Még mindig azt mondom, hogy az apuka, a férfi hiányzik a kisfiad életéből. Most lépett abba a korba, amikor már igazán szüksége van a férfi társaságra. Mert bármennyire is szeretjük a fiainkat, mi anyák nem tudjuk helyettesíteni az apukájukat. Mi nem tudunk olyan izgalmas és fiús játékokat játszani (b ármennyire is igyekszünk), mint egy apuka.

2013. ápr. 5. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Semmi baj! Teljesen igazad van. :/


Hát igen, az lehet, az apa hiány miatt volt ez.

2013. ápr. 5. 15:08
 10/10 anonim ***** válasza:

2-es vagyok


Kedves 5-ös! Ne húzd már fel magad ilyeneken :) Vegyél egy nagy levegőt, és lépj túl ezeken a kis butaságokon! Tök hasznos választ adtál - ez a lényeg, nem a %.

Segítettél a kérdezőnek a rejtélyt feltárni - ennyi!

2013. ápr. 5. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!