Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Anyukák, mit játszotok 6 éves...

Anyukák, mit játszotok 6 éves gyereketekkel, ha a kicsi is ott van?

Figyelt kérdés

Férjem mostanában sokat dolgozik, van, hogy csak este 7-8-ra ér haza, de ilyenkor meg időre kell feltöltenie adatokat a cég számítógépes rendszerébe, így előfordul, hogy van 9 óra is mire végez.

É délután 4-5 körül végzek, megyek a srácokért oviba, bölcsibe, hazaérünk 6 körül.

Fél 8kor van vacsora, aztán fürdenek, 8kor alszik a kicsi, 9kor a nagy.

Sajnos a kicsi (2 és fél éves) nemrég lépett a dackorszakba, így nehéz a házimunkát elvégeznem este (amikor úgy dolgozok akkor megcsinálom délelőtt és estére nincs vele gond) de van, hogy estére marad egy-két dolog (mosogatás, porszívózás, felmosás, ruhák elpakolása, vacsikészítés ilyesmi).

Együtt nehezen játszanak, a kicsi mindig hisztizik valamiért, általában az kell neki ami a nagynál van, ebből örökös a vita.

A másik, ha játszanék velük akkor is előjön ez, a nagy ráadásul már másképp/másokat játszana mint a kicsi, de mindkettő igényli, hogy vele játsszak.

A legnagyobb gond viszont az, hogy szívesen tanítgatnám a nagyot gyerekmagazinokból (mini manó és társai ahol játékos feladatok vannak), készülnék az iskolára is, viszont a kicsitől ez nehezen valósul meg.

8-9 közt már csak vele fogalkozok, de olyankor a legszívesebben társasozni, kártyázni, esetleg tévézni van kedve.Kézművesség, egyéb oktató jellegű játékok kizárva mostanában,ahhoz olyankor már nincs kedve.

Hétvégén ha jó idő van leviszem őket a játszóra "tombolni", azt nagyon élvezik midketten.Van, hogy a férjem szombaton is dolgozik délután, így egész nap itthon vagyunk, több a teendőm is és velük is kéne játszani, foglalkozni érdemben.

Egyre nehezebbnek érzem a dolgot.Valaki akinek hasonló korú gyerekei vannak írna pár tanácsot?


2013. ápr. 5. 15:49
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia!


Bár én mindig itthon vagyok,nem dolgozom,de én sem tudok játszani.

Nekem sem megy a foglalkoztató füzetből való oktatás,mert nálunk a 1,5 éves jön folyton,venné el,így olvasni sem tudok Nekik,hiába adok egy másik könyvet a kicsi kezébe.Nem tudom,ezek után a tanulást hogy oldjuk meg... szeptemberben az én nagyom is megy suliba:-) (hogy eltelt az idő-nem?? )

A 3,5 évesem szerencsére túl van a dac korszakon :-) cirka fél év alatt "kinőtte".

Négyen vannak,mindegyik mást igényel,a legkisebb 2 hónapos,így a játék kimarad az életemből. Előtte sokat labdáztunk,ezt az akkor dacoskodóm is szerette,sokat voltunk kint amikor az idő engedte és hintáztunk,közben énekeltünk és mondókáztunk,de ezt akár órákig!! Nagyon szerette mind a kettő. Ha a dacosnak nem volt kedve énekelni,mondókázni,akkor csak hallgatta a nyekergésünket a nagylánnyal. :-D

Ritkán kerül elő a vízfesték,ezért annak egyformán örülnek ha előveszem! Ugyan csak nem mindennapos a kifestő könyv,ezért annak is nagyon örülnek.

És bár most aktívan jönnek majd a lepontozások és a beszólások,mert hát ennek az oldalnak a látogatói ilyenek (Nagyon nagy tisztelet a kivételnek!!!) de én úgy gondolom,ha el tud a szülő beszélgetni a gyermekkel,akkor nem sínyli meg azt,hogy a szülők nem játszanak vele!!


Remélem ezzel megnyugtattalak!! :-)

2013. ápr. 5. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ:)Én is most várom a harmadikat, remélem ahogy nőnek egyre jobban el tudnak egymással is játszani majd:) Addig meg próbálkozunk:)
2013. ápr. 5. 18:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!