Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Több gyerekes anyukák! Hogyan...

Több gyerekes anyukák! Hogyan és mit csináltok nagyobb gyereketekkel, amit a kicsivel még nem lehet? Illetve mit csinál addig a kicsi?

Figyelt kérdés

Elsősorban a 2-3 év korkülönbségesekre gondolok.

Szívesen bele vonnám nagy lányomat olyan dolgokba, amiket a kicsinek még nem szabad, vagy még nem tudná, de mivel ő is ott van, és mindent akar csinálni, amit a nővére, így legtöbbször inkább nem is kezdek bele a nagylányos dolgokba. :o(

4 és 2 éves lányok anyukája


2011. aug. 24. 13:42
 1/6 anonim ***** válasza:
Erre leginkább úgy lehetne válaszolni, ha konkrét dolgot írnál, amit szerinted a nagyobb csinálhat, a kisebb meg még nem. De egyébként amikor az apuka otthon van, vigyázhat ő a kisebbre a nagylányos program alatt. Amúgy is jót tesz az elsőszülöttek lelkének, ha időnként kicsit kettesben is lehetnek az anyukával.
2011. aug. 24. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Festeni, gyurmázni mindkettő tud már. A nagyobb tud képeket kivágni, a kisebb segíthet felragasztani. Tenyérfestés, nyomdázás, nagyobb gyöngyök fűzése.
2011. aug. 24. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Inkább sütés-főzésre gondolok.

Pl. a rakott krumpli összerakásában tud segíteni a nagy. Amit tud:

a tojást a szeletelő géppel felvágni, a virslit egy (életlenebb) késsel felvágni, és szintenként bepakolni a tepsibe. Egyszer már megcsináltuk régebben, amikor még kisebb volt a pici, és valahogy eljátszott, de most úgy éreztem nem menne. Ő csak megenné az alapanyagokat, ha odaengedem. :o)

Meg a teregetés. Pici lányomnál a saras földön landolnak a vizes ruhák, lehet újra mosni (a kertben teregetünk).

Ilyesmi.


Gyurmázni, filc tollazni együtt szoktak.

Meg van a nagy lányomnak egy "kézműves doboza", abban van az olló-ragasztó, azokkal csak a nagy asztalnál alkothat, ez rendben is van így.


Amúgy tartunk "lánynapot" néha, olynkor elviszem valahová, az tényleg jó.

2011. aug. 24. 14:24
 4/6 anonim ***** válasza:
Hát én ezt úgy oldom meg, hogy addig a kisebbnek kitalálok valamit, ami jobban érdekli(például addig játszhat a nagyok szobájában az ő játékaikkal),ill., ha mindenképp ott van megmondom neki, hogy mi az, amihez Ő is hozzányúlhat, mihez nem. Vagy tudomásul veszi, vagy hisztizik kicsit, aztén úgyis megnyugszik, és elmegy játszani valamivel. Megmondom, hogy ez még nem neki való. Például teregetni sosem engedném segíteni a 2.5 évesemet, de az asztelról ő pakolhatja le a reggeli kellékeit, akkor meg a nagyoknak kell megérteni, hogy ezt most hagyják, hogy Ő csinálja.
2011. aug. 24. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A kisgyerekek imádnak pancsolni. Amíg a naggyal főztök, a kicsit fogd be "mosogatni". Teszel neki a mosogatóba egy kis fürdetőszerrel felhabosított vizet, néhány műanyagedényt bele, felállítod a bébit magasítóra, és máris hasznos tagja a társadalomnak. :)
2011. aug. 24. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

kishiján 3 év van a nagyok között amikor ennyi idősek voltak simán mondtam a kicsinek h neked ezt még nem lehet mert ........... és elmondtam miért nem

de ebben és ebben majd te segítesz nekem majd és nem a nagytesó


de sokszor nem is hívtam csak a nagyobbat segíteni amíg a kicsi szépen elvolt vagy akkor mikor aludt


megoldható h ö is kap egy tojást és kis segítséggel neki is menne

vagy a teregetés is a kicsi adja a zoknit pl előre válogasd ki neki vagy a ö adogatja a csipeszt

2011. aug. 24. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!