Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Anya létére hogy lehet ilyen...

Anya létére hogy lehet ilyen sznob?

Figyelt kérdés

Elég sok anyukát láttam már hogy megnézi azt hogy mi van a másik gyerekén,milyen játékai vannak stb.

Ha már olcsóbb ruhába van vagy nem márkás játékai akkor lenézi a másikat.Sokszor tapasztalom itt is.

Elég gyerekesek szerintem.Mindenkinek az van amit a pénz tárjáca megenged.


2013. ápr. 6. 12:21
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
68%
Na akkor írjál erre konkrét példá, mert én soha nem tapasztalatam ilyet. Itt sem igazán.
2013. ápr. 6. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
igen igazad van és mi a kérdés?:mit tehetünk mi?Mert hogy ide neked biztos nem fog írni az aki ilyen az tuti.Sajnos ez nem csak az anyukákra igaz,hanem úgy egészében az emberekre,irigyek nagyon és az anyaság csak ront rajta,mert hát ugye az ő gyerek a legszebb,legjobb,leg csinosabb stb.Nagyon kevesen vannak akik nem igy gondolkodnak.ez ellen sajnos nem tudunk tenni.az ovik és az iskolák húzhatnak határt,van olyan ovi ahol kifejezetten kérik ne vegyenek márkás cipőt a gyereknek ha ilyet látnak szólnak,felelősséget nem vállalnak és a gyereknek se jó.már az oviban se midegy a gyerekének milyen verdás,pókemberes stb ruha van rajtuk,ezt azért lehetne még kezelni,ha akarná a szülő.
2013. ápr. 6. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Mi a konkrét kérdés,amiben segíthetünk?
2013. ápr. 6. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Annyi hogy ti észrevesztek-e ilyet hasonló típusú esetet a környezetben ahol éltek?
2013. ápr. 6. 13:01
 5/14 anonim ***** válasza:
75%
Az ilyen típusú anyukák bekaphatják...
2013. ápr. 6. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Egy-egy ilyet már hallottam, de a környezetemben senki nem ilyen.

Egy anyukával találkoztam, aki szerint csak Fila cipő jó a gyereknek, mert hát mi más...de őszintén szólva ő sem nézett le senkit, csak ragaszkodott a márkához.

Amúgy ha valaki sznob, akkor mindegy hogy anya vagy sem, akkor is megmarad olyannak amilyen. Ez nem gyerektől függ, hanem a nő személyiségétől. Ilyenek meg voltak/vannak/lesznek mindig.

De azért én nem tapasztalom szrencsére, hogy ez extrán gyakori lenne.

2013. ápr. 6. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
az en lanyaimnak csakis markas ruhai vannak. Viszont itt kulfoldon potom aron meg lehet venni 70 %-0s learazaskor a Benetton-t es a Zarat, igy meg a jatszoterre is markasban megyunk, mint itt mindenki. Amikor MAgyarorszagon jarunk, rank mondjak, hogy sznobok vagyunk, pedig sokkal olcsobban kijovunk.
2013. ápr. 6. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Hallottam már ilyet, de SOHA nem tapasztaltam még konkrétan még fültanuként sem. Bp. XI.ker.
2013. ápr. 6. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Nekünk a szomszédaink ilyenek. Egyforma a lakásunk, itt is, ott is 3 gyerek, de mi egy fokkal jobb körülmények között élünk mint ők, több a keresetünk. Ezt ők is látják, mi is tudjuk.

Én soha nem kérkedtem semmivel, egyszer sem dicsekedtem, de a tényeken nem lehet változtatni.

Amikor rosszabbul ment, én gyesen voltam, a férjem pedig munkanélküli volt, nagyon mézesmázasak voltak, de amint újra dolgozunk, már megint minden bajuk van velünk, mondvacsinált okok miatt belénk kötnek.

Sajnos tudom, hogy irigységből teszik, sajnálják tőlünk a munkát, a megélhetést, pedig mi aztán egyáltalán nem tehetünk arról,hogy tanár létükre nem tudnak elhelyezkedni, kevés a pénzük, sok a gyerekük hozzá.

Mindenki a saját életét éli úgy ahogy tudja, legalább is mi azt tesszük, anélkül, hogy mással kötekednénk, de nem vagyunk egyformák.


Már ott tartunk, ha csöngetnek, összerándul a gyomrom, hogy már megint vajon mit akarhat a szomszéd, mi bajuk van velünk?!

2013. ápr. 6. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Meg ha márkás ruhái is vannak sosem tudhatja senki, hogy mi van mögötte. Nem minden ezen múlik. Van aki a gyerekre költi az összes pénzét, csak hogy jól nézzen ki, közben meg egy putriban laknak 50 éves bútorokkal. És van aki palotában lakik, de a gyereke meg agyonhasznalt cuccokba jár, mert nem tartja fontosnak az oltozkodest. Láttam mar ilyet is, olyat is, és pont nem az volt a tehetős, akinek a gyereke igényesen volt öltöztetv.

Én ugyanúgy vagyok mint a 7-és válaszoló, nálunk is hozza lehet jutni újonnan szép, márkás cuccokhoz fillérekért, sőt hasznalthoz is, ami nem next meg hasonlók, hanem annál sokkal nagyobb márkák, átszámítva pár száz ft-ért, mondhatni a "sznobok" levetett holmiait veszem meg. Itthon meg mindenki minket néz sznobnak, holott szerintem más is megvenné ilyen olcsón ha lenne rá lehetősége, újonnan mar én sem adnék ki annyi pénzt érte.

2013. ápr. 6. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!