Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tényleg kövér a lányom 9...

Tényleg kövér a lányom 9 hónapos létére?

Figyelt kérdés

Most töltötte a 9. hónapját. Azt tudni kell róla, hogy 6 hetes kora óta a tápszert és az anyatejet vegyesen kapta, majd elapadt a tejem teljesen. Sajnos csak fejtem neki a kezdetektől, mert nem fogadta el a cicit. Kivétel 1-2 alkalomkor.

A hozzátáplálást korán elkezdtük, ezért már csak reggel és este eszik tápszert (240-240 ml).


Tegnap voltunk a védőnőnél és azóta zaklatott a lelkivilágom...

8520 gramm és 76 cm.

7 hónaposan volt 8200 g környékén.


Azt mondta a védőnő mikor a táplálkozásáról beszéltünk, hogy tudna nekem mutatni 1 éves múlt gyereket, aki 8 kiló..

A lányom szinte alig eszik uzsonnára. Szinte tízórainál sem eszik. Ha pedig igen, akkor ebédnél nem kér annyit.

Kb. 1 hónapja állt fel, azóta ezt gyakorolja szorgalmasan. Én úgy gondoltam, hogy nem gond, hogy ilyen "súlyos", de most mit csináljak?!


Ez gond lehet a lányom életében, hogy 8 hónaposan ilyen "kövér"?


2012. ápr. 18. 14:57
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

én fiam 8 hós és 11 kiló, nem kövér, nem duci, nem hájas...

annyit adjaneki amennyit kér, majd lemozogja...de amugy nem kövér szerintem, a vnőd meg lüke

2012. ápr. 18. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
75%

Imádom az ilyen "nagytudású védőnőket"

Szerintem te is tudod, hogy nincs két egyforma gyerek. És igen, igaza van a védőnéninek az 1 éves, 8 kilós gyerekkel, az én lányom 1 évesen 8,3 kg volt.

Na ehhez képest az öccse meg 10 hósan 11 kg.

Szerintem ne is vitatkozz vele, bólogass, magadban meg gondolj, amit akarsz :-)

2012. ápr. 18. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
75%

Kövér???? Na ne már! Ez a védőnő dinka!

Az én lányom 1 évesen volt 77 cm és 9 kg.

Egyáltalán nem volt kövér.

A Te lányod is olyan hosszú, és fél kg-mal kevesebb. Akkor hogy lenne már kövér?

Most pedig már nem is fog úgy gyarapodni a súlya, mert leszaladgálja majd...

2012. ápr. 18. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
75%
ugyan már!!! dehogy kövér! az én kisfiam 4 hónapos 8 kg, bizony! és olyan gusztusosan dunci, nem túlságosan kövér ö sem.
2012. ápr. 18. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

Akkor jó, megnyugodtam. Olyan hangsúllyal és kifejezéssel mondta tegnap, hogy eléggé elszomorodtam.

Pedig nem tömöm minden percben. Nincs nasi állandóan, sőt szinte sosem. Nem kap édességet csak babapudingban, de azt is 1 hónapban max 3×.

Előrébb helyezem az életébe a zöldséget és a gyümölcsöt az édesség helyett.

2012. ápr. 18. 15:10
 6/19 anonim ***** válasza:

Nehogy már felvedd, amit ez a nő mond! Imádom az ilyen védőnőket:)

Nyilván tud mutatni olyan egy évest, aki 8kg, de azért ez nem általános, ha már alapul vesszük a védőnők kedvencét, a "nagy könyvet", akkor látható, hogy egy átlagos 9 hónapos kislány 8,5-9kg.

Úgyhogy erről ennyit:)

A lányod tökéletes súlyt mutat fel, a védőnőd meg sajna nincs képben - nem igazán jó szakember:(


Nézd:

[link]

2012. ápr. 18. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

Egy újabb tökhülye védőnő... nagy az Isten állatkertje...

Semmi baj a babóddal, a védőnővel meg ne foglalkozz. Egyáltalán minek jársz oda? Fölösleges cipelgetni a gyereket azért, hogy valami idióta fölidegesítsen.

Két gyerekem van, egyiket se vittem még soha tanácsadásra. A nemsokára születő harmadikat se fogom. A védőnők 99 százaléka teljesen inkompetens, neked meg nem kötelességed velük foglalkozni.

2012. ápr. 18. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

fiam 6 hónaposan volt 9 kg. és nem volt kövér.

a tied sem az,dilis a védőnőd!

2012. ápr. 18. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
Dilis ez a nő!!! A lányom 6 hónaposan volt 8100 gr a 65,5 cm-hez. Nem mondta, hogy kövér lenne, vagy ilyesmi, csak annyit, hogy jó husis baba. Amúgy mit kéne csinálj? Nem kéne nekik enni adni, vagy mi? Ha éhes, egyen annyit amennyivel jól lakik! Sz@rd le, idióta egy nőszemély!
2012. ápr. 18. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem kövér.

Nekem a lányom 11 hónapos és 12 kg.Ő is nagy súlyú,de kövérnek nem mondanám.

2012. ápr. 18. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!