Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 4 éves gyermekkel mit tegyek...

4 éves gyermekkel mit tegyek ha semmiben nem működik együtt?

Figyelt kérdés

Hajmosáskor üvölt-visít. Körömvágás szintúgy, borzalom. Arról nem is beszélve, hogy szobatiszta pisiügyileg, de kakilni nem hajlandó wc-be. Azt mondja szeret gatyóba kakilini és gyakorlatilag el van benne egész nap, még ha nem veszem ki a kakit is. Oviból is nemegyszer kakisan hozom haza, ha nem érzik a szagot az óvónők észre sem veszi, fiam meg lerendezi annyival, hogy téged ne zavarjon én szeretem ha kakis vagyok.

Van neki egy nővére,3 évvel idősebb, tőle már láthatja a hajmosás-körömvágás egyszerű mivoltát, meg persze a kakilás sem tabu. Már mindent kipróbáltam nem tudok hatással lenni ezekre a dolgokra.

Az üvöltésről még nem is beszéltem, ha pl. ő nem azt a nadrágot akarta felvenni.


2013. ápr. 7. 19:49
 1/2 anonim ***** válasza:
ha ilyen okos,hogy lerendezi,hogy téged ne zavarjon a kaki,akkor lehet vele kompromisszumot kötni,ha nincs hiszti kap valamit,de ha hiszti van akkor nincs mondjuk este mesenézés,és akkor ne is legyen.kérd hogy vágja le ő te körmodet,adj neki egy életlen ollot,és viselkedj hősiesen,én ezt a hajvágással csinálom,utána ő vághatja az én hajamat.de cserébe türelem van.beszélj vele rről nagyon sokat.modn el neki,hogy sajnos nagycsoportos csak az leeht aki nem kakil be.vagy bármi amire vágyik,akkor éri ha szót fogad,és
2013. ápr. 7. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Csak tippeket írok, hátha beválik. Hajmosós üvöltést mi úgy oldottuk meg, hogy vettünk neki egy úszószemüveget és abban mostunk hajat, még vicces is volt. Vagy egy kisebb törülközőt szorított a szemére mosás közben. Körömvágásra az elterelő figyelmet használtuk, tv vagy könyv. Kakira, nálunk nem volt napokig kaki és kitaláltuk a jutalmazást, 5 kaki után kisebb ajándék, kétnaponta volt kaki. Talán nálatok is ha kakil a wc-be, irkálhatnátok piros pontokat, ösztönzésképpen. Az "ezt a ruhát nem szeretném felvenni" vitákat úgy előzöm meg, hogy együtt szedjük ki a ruhákat, hogy ő mit akar felvenni. Ha esetleg nem illik össze a poló meg a nadrág akkor ezt megbeszéljük és még vagy 2 választási lehetőséget kap, hagy érezze hogy Ő döntött. Szóval ennyi, remélem segítettem.
2013. ápr. 8. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!