Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Aki együtt aludt a gyermekével...

Aki együtt aludt a gyermekével, hogy szoktatta külön alvásra?

Figyelt kérdés
2013. márc. 24. 22:09
 1/3 anonim ***** válasza:
Tyű, nagy falat - most úgy tűnik, pont sikerrel jártunk úgy, hogy csak az értelmére hatottunk, erőszak és sírás nélkül. Amikor már elmúlt 2, időnként beszéltünk arról, hogy milyen jó lenne, ha nem jönne át éjszaka, mert jobban tudnánk aludni, meg ő is, blabla; aztán most hogy már büszke mindenre, amit "egyedül" csinál, egyszer kibukott (egy plüssállattal "beszélgettünk" éppen az alvásról), hogy még nem tud egyedül aludni, és kicsit zavarba is jött. Akkor este rávettem - na jó, volt kb. 5 perc sírás - hogy úgy aludjon el, hogy nem fogja a kezemet. Mondtam neki, hogy akkor jobban tud majd aludni. A plüssbábu simogatta őt helyettem. Persze azt ellökte, stb. Másnap még 1 perc, harmadnaptól semmi sírás nem volt, mostmár igényli a nyuszit, illetve hát átszokott a cumisüvegre - de csak egy kicsi cukormentes híg langyos tea van benne, és ezt is megérti, mert hogy már fogat mosott... Először 3 napig aludt egyedül, aztán többször átjött. Aztán 5 napig egyedül, majd 1x megint átjött. Amikor átjött, fogadtuk. Ja, és amikor átalussza az éjszakát, kap reggel mazsolát. Hát így. Én ahhoz túl lusta voltam, hogy éjszaka visszakísérgessem, de igazából szerettünk is vele aludni legtöbbször. Néha most is hiányzik :-)
2013. márc. 24. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nálunk viszonylag könnyen es gyorsan ment. egyik délután a pihenõszékben aludt el. este meg fogta magát s átment a nagy szobába es magára húzta a benne lévõ pledet. s mikor átmentünk hozzá akkor már aludt. is. .. ezután áthoztuk a mi hálónkba a pihenõszéket s ezután abban volt csak hajlandó elaludni. szopizott".s lemászott es 2 perc múlva aludt is benne. azóta kapott egy ikeas gulliver ágyat ami a mi ágyúnk mellett van. este mese. majd vagy a kezét fogjuk vagy az arcát kell simizni es alszik 5~10perc után. de néha nem is kell simogatni. ö április végén lesz 3,kb fél éve alszik külön. néha a mesét a mi ágyúnkban hallgatja meg de inkább a sajátjában.
2013. márc. 24. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nem kellett külön alvásra szoktatni. kb. 2 és fél évesen egyszercsak a saját ágyában akart aludni. Utána még egy darabig időnként átjött éjszaka közepén (de volt hogy csak reggel), de egyre ritkábban (kb. 3 éves korától max. heti 1szer). 4 éves kora óta egyszer sem.

Nem beszélgettem vele róla, nem erőltettem.


Most a picivel alszunk együtt, de már lepereg rólag a "jajj, így sose fogod tudni kitenni az ágyból" szöveg...

2013. márc. 25. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!