Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Meddig elfogadott az, hogy...

Meddig elfogadott az, hogy egy kisgyerek repked? Illetve meddig "normális"? Tudom, hogy a kisgyerekek repkedek ha örülnek, de mondjuk ha 2 évesen esetleg 4 évesen ugyanígy repked ha örül valaminek az nem jelez valami rosszat?

Figyelt kérdés
2 fiam van, 2 és 4 évesek. A 4 éves soha nem repkedett, a 2 éves meg még mindig. Olyan fura, még nekem is, amikor örül valaminek. Elkezd gyorsan topogni, és közben grimaszol, és repked a kezeivel. Zavart kissé eddig is, de ma egy összejövetelen több anyuka is megjegyezte, hogy el kellene vinnem orvoshoz emiatt, mert 2 évesen már nem volna szabad repkednie, és nem így kellene örülnie.
2013. ápr. 7. 21:00
 1/8 anonim ***** válasza:
53%
Autisztikus tünet. Azt viszont nem tudom, hogy minden kisgyerek autisztikus e attól, hogy repetitív mozgásformákkal bír. Remélem nem, mert az én 4,5 évesem még MINDIG repked......grimasz nincs, de repkedés van.....
2013. ápr. 7. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
47%

Jaj, a nagyon okosok...

Keresztlányom 3-4 éves koráig tördelte a kezét, ha izgult, ha örült, de úgy, hogy tényleg rossz volt már nézni.

Most 16 éves, nagyon értelmes lány, akinek nincsenek mentális problémái. S sosem voltak.

Persze, ha ennyire zavar, akkor kérj egy beutalót a neurológiára. Ott pikk-pakk megmondják, ha gond lenne.

2013. ápr. 7. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Igen, "okosak"....de tényleg elég fura a gyerek, ahogy elkezd toporogni, vágja a grimaszt, és közben úgy repked a kezével, hogy majd elrepül. Mint írtam számomra is furcsa volt, és zavar is, mert valahol belül azt kell higyjem, hogy nem normális, de nem tudom, hogy van erre valami határidő? :-) Mert mindenki azt mondta, hogy MÁR nem kellene repkednie. Én meg nem értem. Miért? Meddig repkedhet? 2 éves és 4 hónapos koráig még repkedhet, vagy akár 5 évesen is repkedhet?

Értitek mit szeretnék kérdezni? :-) Értem ezeket az anyukákat, mert az ő gyerekük nem repked. Van akinek repkedett, de ő "időben" abbahagyta. Milyen idő? Melyik idő a normális és melyik a már kóros?

Ezer kérdésm ezer kétely....igen, lehet, hogy ezzel inkább orvoshoz kellene forduljak.

2013. ápr. 7. 21:11
 4/8 anonim ***** válasza:
70%

a kisgyerekek általában nem repkednek örömükben, de:


nem egy egy olyan mozgásformával, viselkedéssel stb van a gond, hanem a tünetegyüttessel.

tehát se semmi más autisztikus tünete nincs a gyerekednek (Rendben megy a mozgása, beszél, mondatokat alkot, nem fél idegenektől, de nem is túl nyitott, nincsenek kényszeres dolgai, stb) akkor ez egy aranyos szokás.

na meg ha felmerülne az autizmus gyanu, akkor is még fél-egy évet várni kéne... mi 2 évesen vittük el autizmus gyanúval, én megbántam! enyém ami volt neki "tünet" azt 3 éves korára kinőtte, viszont még évekig hordhatom kontrollra a kódjai miatt :(

2013. ápr. 7. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2013. ápr. 7. 21:54
 6/8 anonim ***** válasza:
71%
Az én kislányom örömében a kezeit a füléhez teszi és dörzsöli a füleit vele, persze a szakember azt írta le, a kislány örömében karizmait befeszítve repkedő kézmozgást végez, kérdeztem a szakembert magyarázza már el nekem, hogy ez mért repkedő kézmozgás, azt mondta így is megnyilvánulhat a lényegen nem változtat sajátos tünet. Meg is kapta szegénykém szépen a kódokat, illetve az epikrizis részbe, azt hogy megfigyelésünk alapján autizmus sprektumzavarral élő kislány. 3 és fél éves. Hozzátenném 24 éves vagyok örömömben én viszont tényleg repkedő kézmozgást végzek!:)
2013. ápr. 7. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
25%
Szia!Az én kisfiam 2 éves elmúlt és még mindig repked!A védőnő azt mondta,hogy így fejezi ki,hogy örül,mivel nem igazán beszél!
2013. ápr. 8. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
46%

Most nevetni fogsz, de én azt hittem, ez a repkedés dolog csak nálam létezett anno! :D Most először olvasok róla, hogy van ilyen más gyerekeknél is. Ha emlékezetem nem csal, kb kisiskolás koromig tartott, szóval 6-8 éves korig (most nem tudom anyut megkérdezni). Utána is én szoktattam le róla saját magamat, mert bár akkor már csak olyankor "repkedtem", amikor senki nem látta, de magam előtt is szégyelltem. :)

Szóval nyugi! Nem, nem vagyok autista, kitűnő tanuló iskolás voltam, most pedig 38 éves pedagógus. :)

2013. ápr. 8. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!