Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kisfiam kukaca le van tapadva,...

Kisfiam kukaca le van tapadva, és fitymaszűkülete is van! Urológus, vagy sebész foglalkozik ezzel a problémával? Kihez forduljak?

Figyelt kérdés
2009. szept. 22. 13:33
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Urológushoz, szerintem a házio. kell beutalót adni, nem tudom melyik megyébe laksz, mert én tudok egy jó urológust.
2009. szept. 22. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
2 éves múlt a kisfiam,a doki nem nagyon mond semmit,csak,hogy 4éves korig várjunk...de nem értem miért.ezért gondoltam,hogy szakemberrel nézeném meg,hogy tényleg várjunk vele,vagy sem.ő csak jobban tudja,és gondolom el is magyrázná,ha várni kell,hogy miért...mert hát a gyerekorvos nem nyilatkozik sajna.pest megyében lakunk.
2009. szept. 22. 13:56
 3/13 anonim ***** válasza:
Tényleg érdemes várni,ha az orvos mondta.Németországban 8 éves korig várnak,max.10 év.Én kivártam a fiaimnál a 10 évet és magától rendba jött a letapadás és a szűkület is.
2009. szept. 22. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

hát megoszlanak a vélemények,a keresztfiamnak 1,5évesen csinálták meg.

csak jobb lenne túllenni rajta,mivel hamarabb gyógyul,felejt amig még ilyen kicsi!

2009. szept. 22. 14:03
 5/13 A kérdező kommentje:

meg hát hiába kérdeztem a dokit már vagy 88szor,hogy miért várjunk,úgy csinál,mintha meg sem hallaná,vagy én nem is tudom...mert ha érvelne,akkor valószinű elfogadnám a javaslatát,de hát igy...

ezért gondoltam hogy szakemberhez fordulok,és majd ö megmondja hogy miért várjunk,vagy miért ne!

2009. szept. 22. 14:06
 6/13 anonim ***** válasza:
Szia! A fiamnak is volt ilyen jellegű problémája.Panaszt nem okozott,de a biztonság kedvéért megemlítettem anno a gyermekorvosunknak,hogy nem lehet hátrahúzni a fitymáját.Ő adott beutalót a gyermeksebészetre./Budapest,Madarász utca/A szakorvos megvizsgálta, és műtétet javasolt.Fitymaplasztika és körülmetélés között választhattunk,az utóbbi mellett döntöttünk.Másfél évesen került sor a műtétre,még aznap este haza is jöhettünk.A nagyobb,óvodás korú fiúcskák szegénykéim nagyom megszenvedték.Csak úgy engedik haza a gyerekeket,ha a pisilés megvolt.Ez természetesen egy friss sebbel nagyon fájdalmas,sírtak,remegtek szegénykéim,hogy "fáj a kukim"...Tényleg elfogadott az előző válaszolók által említett nézet,hogy várni kell a művi megoldással legalább négy éves korig. Itt a sebészeten más elveket vallottak,de így utólag nem bánom,lehet hogy magától megoldódott volna a probléma,de elképzelhető,hogy nem,akkor meg tényleg jobb,hogy pici korában túlesett a beavatkozáson,s ilyennek szokja meg a kis kukiját.
2009. szept. 22. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

köszi a gyors válaszokat!

szóval beutaló kell mindenképp!remélem ezt a doki meghallja majd,és ad!

2009. szept. 22. 14:38
 8/13 anonim ***** válasza:

Szia! Nekünk nem kellett beutaló. Kisfiamnak is fitymaszűkülete volt, elmentünk a Heim Pál kórházba és az urológáián megnézték neki, aztán pár hét múlva megműtötték (13 hós volt ekkor).

Szerintem vidd el szakorvoshoz!

2009. szept. 23. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

köszi!

Na akkor csak énfelém billen az a mérleg!

2009. szept. 23. 12:32
 10/13 anonim ***** válasza:

Nekünk is le volt tapadva szűkületük nem volt, de a letapadástól kaptunk egy húgyúti fertőzést.

A letapadást urológus szedte fel megszenvedtünk vele Ő azt mondta 3 éves korára mindenképpen fel kell jönni rendesen mert megtelepednek benne a bacik. 1 voltam.

2009. szept. 23. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!