Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » S. O. S? Testvérféltékenység...

S. O. S? Testvérféltékenység most, mikor a kicsi már 7 hónapos?

Figyelt kérdés

KÉrlek szépen, adjatok tanácsot,mert valamit nem jól csinálok:(


A nagy 2,5 éves a kcsii 7 hónapos, eddig semmi gond nem volt, szeretgette a kicsit, de egy hete mindig bántja. A kicsi már mászik, ül, feláll, játszik vagyis csak játszana mert a nagy mindent elvesz tőle.


Teljsenen kétségbevagyok esve, kérleltem már szépen, csúnyán,felemeltem a hangom, büntisarok,mesemegvonás,de semmi nem használ. Mindenre azt modnja az enyém, nem adom,és olyan hisztit csak hozzá, hogy hihetetlen. De ugyanezt csinálja a barátnőjével is.

A kicsit direkt fellöki, odacsap neki, tegnap 3szor lökte fel a koynhában a járólapon, és még utána le is tagadja.

Én/mi nem így neveltük, szeretgetjük, odafigyelünk rá.


Mit csináljak? Miért most jött ez ki rajta?


2013. ápr. 9. 13:37
 1/5 krisztivan ***** válasza:
40%
Nem hiszem hogy ti rontottátok el.Nekem is 2.5 éves a fiam és nemrég jött el a minden az enyém korszak.Nálunk a nagy 9 éves de a kicsi az igazán féltékeny,és néha "terrorba"tartaná a nagyot.Bocsi,hogy érdemben nem tudtam válaszolni,de gondoltam jó ha tudod,hogy nem a ti hibátok ez.
2013. ápr. 9. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ez teljesne egyértelmüen féltékenység.


Nekem is ennyi idösek a lányok, de kezelhetö a problémánk.


Nálunk inkább a kicsi akar mindent ami a nagynál van. A nagynak mindig azt mondom ha olyan kell ami a kicsinek is akkor adjon neki hasonlót, hozzon neki másik játékot, így a kicsi megelékszik a másik játékkal. Ilyenkor a nagyot szuperül megdicsérem, és ha magától jön az ötlet hogy a kicsinek ad valamit akkor is rögtön felfigyelek rá és nagy dicséret jár.


Nálunk a kicsi mindenféle bántasa tilos, és szigoruan egyböl leszidás jár. Nem bántja, de vélteln elöfordul, mint tegnap. èppen a lépcsön ültünk és lóbálta a lábát, egy erösebb lendítésbe kezdett direkt és ezzel megrugta a kicsit (elég erösen). nagyon leszidtam mert direkt volt. Aztán rájöttem, hogy nem akarta bántani, csak úgy játszott, megkérdeztem töle akarta-e bántani a tesót, mire rázta a fejét, hogy nem. Ekkor mondtam neki ha ilyen ötletei vannak akkor kicsit arrébb rugjon legközelebb, erre megfordult és rugott egyett a levegöbe. meg is dicsértem érte rögtön.

Ha viszont akkor mégegyszer bele rugott volna, akkor rögtön eltessékletem volna onnan, még ha üvöltött volna akkor sem játszhatott volna velünk tovább.


A kicsit is megszidom(persze hogy nem érti, de a nagy igen), ha pl bele kapaszkodik a nagy hajába, vagy kiszedi a nagy szájából a cumit, vagy ütögeti a nagyot, és az neki nem jó.


Ha közös játékot nem akar oda adni, direkt elveszi, akkor rászolok, és mondom, ha nem adja oda a kicsinek is egy kicsit akkor senkié sem lesz, mert elveszem. Megpróbálom, hogy mindegyiknek legyen hasonló játék a kezében, és ha a nagy azt is begyüjtené akkor elveszem mindegyiktöl, a nagy rögtön megosztó lesz, és már mehet is a játék tovább.

2013. ápr. 9. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nálunk is akkor jött a féltékenység, amikor a pici már nem volt annyira pici, elkezdett kúszni-mászni, és nem csak feküdt, mint egy zsák. Ez természetes, kezdi érezni, hogy valóban riválisa van :)
2013. ápr. 9. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Úgy van, ahogy az utolsó írja, most kezdi érezni, hogy van "riválisa", hiszen eddig csak egy fekvő baba volt. Ez természetes folyamat, lassan enyhül majd, ahogy ő is egyre jobban megérti, hogy attól őt nem szeretitek jobban vagy kevésbé. Tölts a naggyal több külön-minőségi időt, de értesd meg vele, hogy ha bántja, annak következménye van.
2013. ápr. 9. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Hát persze hogy most, hiszen most kezd el játszani a pici is a játékokkal. Eddig csak feküdt egy helyben, eddig nem volt ellenfél neki.

Próbálj többet foglalkozni a naggyal, üljetek fel játszani az ebédlőasztalhoz, ahova a pici nem ér fel.

Ne szidd le, ne veszekedj vele, pár hét és ezen is túllesztek, addig hajrá nagyasztal :)

2013. ápr. 10. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!