Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kinek a kisfiát metélték...

Kinek a kisfiát metélték részlegesen vagy teljesen körbe?

Figyelt kérdés

Mivel jár a műtét? Mennyi a gyógyulási idő?

Kisfiad mennyi idős volt és hogyan viselte?


Kisfiam veleszületett fitymaszűkületes és már nem várnak tovább. Kapott szteroidos krémet, de a doki azt mondta, hogy ne várjunk csodát, valószínű műtét lesz a vége :(


Írjatok, mert kicsit kétségbe vagyok esve :(


2013. ápr. 11. 20:55
 1/6 anonim ***** válasza:
92%
nekünk körülmetélték,2,5 évesen,altatással történt.reggel mentünk,este haza engedtek.nagyon megviselte,a gyógyulás az majd 1 honapig eltartott.sajnos ez van,remélem igy már nem lesz gondunk.hát kitartást.
2013. ápr. 11. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
92%
Két kisfiamnak plasztika volt, de már kisiskolások voltak. Egyiket estére hazaengedték, a másikat csak másnap reggel, mert kicsit ájulgatott. Maga a műtét gyorsan megvolt (altatták őket), egy ideig még kenegetni kellett és ennyi.
2013. ápr. 12. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 krisztivan ***** válasza:
91%
Fiamnak a szteroidos krém megoldotta a szűkületet!!3 hétig kentük(tovább nem is szabad). De neki gyulladás miatt szűkült be nagyon.Viszont ha muszáj akkor jobb minél hamarabb túl esni rajta mert így még(ha minden igaz)akkor nem fog rá emlékezni.Sebész nénink azt mondta amíg pelenkás addig nem is foglalkozik vele,mert nincs értelme.
2013. ápr. 12. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Neki szerencsére semmi gondot nem okoz, ezért nem is nagyon értem a műtétet.

Sok-sok negatívot hallottam róla, nem is gyermekkorban, hanem a későbbiekben (kamasz és felnőttkor) :(

2013. ápr. 12. 11:34
 5/6 anonim ***** válasza:
83%
Én meg sok-sok pozitív dolgot hallottam és tapasztaltam ezzel kapcsolatban. Nem szabad ettől félni, ha kell, akkor meg kell csináltatni! Rengeteg szülő és felnőtt akkor is megcsináltatja, ha nem kifejezetten szükséges, mert nagyon sok előnye van.
2013. ápr. 23. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Golan Trevize ***** válasza:
15%

"Rengeteg szülő és felnőtt akkor is megcsináltatja, ha nem kifejezetten szükséges, mert nagyon sok előnye van."


Semmi előnye nincs olyan helyen, ahol adottak a higiénés lehetőség, valamint rendszeresen tisztálkodnak is.

Nem orvosi okból történő körülmetélés szerintem gyerekcsonkítás.

2013. ápr. 23. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!