Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Lehet valahogy inspiralni 3,5...

Lehet valahogy inspiralni 3,5 éves gyereket, hogy éjszaka ne pisiljen be?

Figyelt kérdés

3,5 éves a kisfiam, 1 éve nappal szobatiszta. Azt gondoltam, hogy ilyenkorra már az éjszakai pelus sem kell majd neki, de tévedtem! Lehet valahogy segíteni, hogy éjszaka is szobatiszta legyen vagy ez majd beáll, ha úgy érzi!? Télen volt egyszer 3 hét, amikor nem pisilt éjszaka, de amikor levettem róla a pelust éjszakára, onnantól megint bepisil. Szóval nem értem...

Nektek hogy ment az éjszakai peluslevetel?

Köszönöm előre is a válaszokat!


2013. ápr. 12. 19:11
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

szerintem nincs elkésve vele!

Külföldi országokban átlag 4 évesen lesznek szoba (és nem ágy) tiszták a gyerekek,csak nállunk ilyen erőltetett ez a dolog(akkor mehet oviba ha szobatiszta )

Állítólag vmi hormonnak kell termelődni ahhoz h éjszaka tudja tartani!

2013. ápr. 12. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
5 éves korig normális.Még nem érett meg az éjjeli szobatisztaságra ennyi. Add vissza rá a pelust. Ismerősöm a 4 éves fiára még ad éjjelre pelsut.
2013. ápr. 12. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Én akkor vettem le kisfiamról a pelust, amikor 2-3 hét száraz pelussal ébredt, és ment a WC-re. Ez volt 35 hónapos korában. Azóta talán 10x pisilt be, tehát 1 év alatt.
2013. ápr. 12. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Abszolút van még időtök! Ha 5 éves koráig nem ágytiszta, akkor már lehet "aggódni". Amúgy mindenki másképp csinálja, erre is igaz, többféle módszer van, nálunk alapvetően az vált be, amit egyébként sokan elleneznek, én is féltem tőle kicsit, de végül bevált. Mi jó darabig (kb. 1 hónapig) este 11-kor amikor mi is mentünk lefeküdni felkeltettük és kivittük (férjem kivitte) a wc-re pisilni. A gyerek szinte nem volt ébren. Aztán egyszer beteg lett és mivel emiatt tökre mélyen aludt, hát nem volt szívünk felkelteni és kivinni, úgyhogy maradt minden. És onnantól kezdve nem pisilt be, hanem stabilan ágytiszta. Persze egy gyereknél mindig lehetnek visszaesések, lelki probléma miatti bepisilések, de már ki merem jelenteni, hogy stabilan kibírja az éjszakát.
2013. ápr. 12. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!!
2013. ápr. 13. 11:15
 6/6 anonim ***** válasza:
Szakember vagyok. Ez nem csupán tanulás kérdése. Kb 4 éves korig bizonyos hormonoktól is függ a vizelet tartó kontroll. De eleve az egyik legnehezebben tanulható kontroll ez, gyermekkorban. Azt is normálisnak kell tekintenünk, ha 7-8 éves gyermek havonta egyszer bepisil napközben és egyszer éjjel. 4-5 évesen meg hetente egyszer még nem kóros se nappal, se alvás alatt. 3-4 éves gyerkőcnél meg még semmiféle elvárásunk nem lehet az éjjeli (alvás alatti) bevizelés tekintetében, csak nappal, de nappal csak annyiból, hogy heti 1-2 alkalommal még nem kóros - ebben majdnem egyezik a potenciális képesség a 4-5 évesekével, míg éjjel semmi gond, ha egy 3 és fél éves minden áldott este, sőt, akár ha minden napközbeni pihenőnél bepisil.
2013. ápr. 13. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!