Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A jó nevelés eredménye, ha...

A jó nevelés eredménye, ha nincs testvérféltékenység?

Figyelt kérdés
6 év alatti gyermekeknél.
2013. ápr. 14. 22:29
 1/7 anonim ***** válasza:
Ezt így nem merném teljesen kijelenteni, de az esetek nagy részében biztos közrejátszik nagyon is.
2013. ápr. 14. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szerintem nem. És bizonyos szintig teljesen természetes, ha van egy kis féltékenység, nem hiszem el, hogy van olyan család, ahol a gyerekek között soha nincs vita, soha nem kapnak össze, soha nem akarja a nagy elvenni a kicsitől a játékot... Az már a szülőkön múlik, hogy mikor lépnek közbe (én sosem engedtem, hogy bántsák egymást és egymással tisztelettel is kellett beszélni), de ennek a gyümölcse csak ovis kor után érett be. Van még kis korkülönbséges család a környezetemben, olyan, hogy nincs egy pici tesóféltékenység sem, olyat egyiknél sem láttam.
2013. ápr. 14. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Tulajdonképpen igen, de egy kisebb mértékű féltékenység biztos van.

A nővérem is féltékeny volt rám amikor olyan 3 év körüli lehettem, ő meg 10 éves volt.

Ma már nem látom ezt így meg szüleim sem mondták hogy voltak ilyen viták ha én kaptam valamit akkor azt a nővérem elvette volna.

2013. ápr. 14. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

A 2. válaszadó ihlette a kérdésemet.


http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__egyeb-..


Tényleg létezik, hogy nincs féltékenység?

Én nem hiszem, de ha írtok tapasztalatból ilyet, akkor elhiszem.

2013. ápr. 14. 22:50
 5/7 anonim ***** válasza:

Soha ilyet nem láttam.... jó testvérkapcsolatokat igen (nekem is olyan - felnőttként), de ilyen pici korú gyerekeknél elképzelhetetlennek tartom.


Azért a gyerekek miatt elég sok gyerekközösségben megfordultam, sokszor összeültünk anyukák pletyizni, néha kissé többet tudtam meg egyes családok életéről, és azt láttam, hogy ahol anyuka előadja a minden szép és jó, rózsaszín ködben úszik a család, a babuci édes, aranyos, jól nevelt, apuka dolgozik, szuper jólfizető állása van és még segít is mindenben anyukának - aki persze nincs rászorulva, mert a babuci mellett mindig van főtt étel, a lakás tiszta (babuci sosem firkálná össze a falat), ott a végén mindig kiderül, hogy valami bűzlik.... Pl. hogy a drága apuci kit is akart megd.gni a lakótelepen (melyik anyukának tett ajánlatot egy gyors kufircra), hogy a szomszéd szerint a babuci előző nap két órán át üvöltött mint a fába szorult féreg, stb...

2013. ápr. 14. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Sokat lehet tenni a feszültség csökkentése érdekében, de természetes hogy van, és a gyerekek sokat tanulnak is belőle, meg abból is, hogy mi felnőttek hogyan reagálunk a nehéz szituációkban.

Gyakorlatilag ezáltal (is) nevelődnek.

Az én gyerekeim egyszerre féltékenyek egymásra, és szeretik egymást nagyon, ez a kettő nem zárja ki egymást.

3 gyerekes anyuka

2013. ápr. 14. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Valószínűleg minimális van,és szerintem a nevelésen múlik 90%ban,hogy milyen a testvérek kapcsolata.
2013. ápr. 15. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!