Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit lehet tenni egy brutális...

0vianyu kérdése:

Mit lehet tenni egy brutális óvónővel? A gyerekeket rendszeresen veri, cibálja, rángatja, kigúnyolja, ordibál velük, lehülyézi őket, ijesztően beszél velük és tartja őket rettegésben.

Figyelt kérdés
A barátnőm a Szentendrei-szigeten él, és brutális dolgokat mesél az óvodáról. Van egy óvónő akitől rettegnek a gyerekek. Ha a fiúnak hosszabb a haja a megszokottnál akkor kicsúfolja és csatot tesz a hajába, a gyereket a lábánál fogva emeli fel és rázza ha sír, egy buszkiránduláson az egyik kislány rosszul lett, hányingere volt, alig tudott menni, ő meg elkezdte rángatni, hogy szedje már a lábát. Akikkel nem bír azokat rendszeresen veri, cibálja, rángatja, kigúnyolja, ordibál velük, lehülyézi őket, ijesztően beszél velük és tartja őket rettegésben. A gyerekek félnek tőle az óvodában, bepisilnek, pszichológushoz járatják őket. A pszichológus leírja, hogy másik óvodát javasol, a szülők egy része fél, retteg, hogy az ő gyerekével is durva dolgok történhetnek ha összefognának. Aki nem fél az meg hiába ment az óvoda igazgatójához, a polgármesterhez, a jegyzőhöz, kis falú nagy összefonódásokkal, semmi nem történt. Hogy lehet ilyen ember 3-6éves picik közelében egyáltalán nem hogy napi kapcsolatban? Mit tehet az anyuka, kihez mehet? Honnan várhat segítséget?

2013. ápr. 16. 09:49
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
Szerintem a gyerekek érdeke bármennyit megér, több szülő dobja össze a pénzt. De mitől féltek ennyire, talán majd megöli a gyerekeket vagy mi? Ha továbbra is ilyen nyuszi módon kezelitek ezt, akkor komoly gondok lesznek később.
2013. ápr. 16. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
hihetetlen.Több részlet is,először az hogy ilyen pedagógusok még szabadlábon vannak,a másik hogy oda viszik az emberek a gyereküket és rá bízzák erre a nőre,a harmadik,hogy nem teszek semmit a szülők.Félnek,mégis mitől,legyenek már észen és menjenek már be a hivatalba és tegyék már meg azt rohadt feljelentést,mert addig semmi sem fog változni és addig semmilyen panasz nem jogszerű.ezer hely szerv,vonal van ahol lépést lehet tenni.csak tegye már meg valaki.mégis mire várnak?hogy felnőjenek a szellemileg roncs gyerekek?ha én megütöm a fiam,feljelent az orvos bántalmazásért,na nehogy már ezt az óvónőt ne lehessen eltávolítani,ezt valahogy nem hiszem el.
2013. ápr. 16. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:

én rendőrségen dolgozok, nyugodtan menjenek be a szülők és tegyenek egy egységes feljelentést. onnantól hogy megvan a feljelentés, kimennek az ovodába, előveszik az ovónőt vagy ott kihallgatják vagy előállítják a helyi rendőrségen és ott kihallgatják és eljárást indítanak ellene. de ehhez az kell hogy azok a szülők akiknek a gyerekét bántalmazza napi szinten azok a szülők menjenek feljelentést tenni, mert különben nem fog történni semmi.

minden jót. ha már valaki tesz egy lépést azt bizony követi több is! kellenek szemtanúk, szülők akik látták hogy durván bánik a gyerekekkel, esetleg a gyerekek is elmondhatják hogy hogy bánik velük. ha nem is ott az oviban de menjenek be szülők a rendőrségre esetleg a gyerekkel együtt, ott jobban elmondják a gyerekek is a dolgokat, mert az oviban ha ovónéni is ott van nem biztos hogy mer majd akármit is mondani szegény. sok sikert!!

2013. ápr. 16. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
Nekem az a hihetetlen hogy a szülök semmit nem mernek tenni... ha az én gyerekem ilyenekkel jönne haza az az óvónő már nem lenne ott... muszáj lépni ekkora gyerekeknél komoly gondokat okozhat később is ha minden nap ilyennel kell szembesülniük. ezt mutatja az is hogy szegényeket már pszihológushoz viszik :(
2013. ápr. 16. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:

furcsa amiket írsz.

nem akarom megkérdőjelezni a történetet, de én is errefelé lakom. na most nem csak egy ovi van és szentendrén a másik, hanem van szigetmonostoron, pócsmegyeren (Surányban) tahiban waldorf, leányfalun.

azért van választék, ha tényleg ilyen egy óvónő akkor el lehet vinni máshova.

de ha tenni akarnak érte ami lenne az ésszerű akkor 2 ember is tud érte tenni, első körben panaszt kell tenni hivatalosan és mindjárt ki is vizsgálják. lehet tenni feljelentést, nem kell ahhoz 25 anyuka...

és nyugodtan oda lehet állni az ovi udvar elé az utcára felkamerázni, nincs olyan, hogy nem lehet felvételt készíteni mert személyiség jog van. lejátszani nem lehet, de a rendőrségre beviheted.

2013. ápr. 16. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 A kérdező kommentje:

Ha surányi vagy akkor kérdezd meg kivel ijesztgetik a gyerekeket az oviban....

És ha surányi vagy akkor azt is tudod, hogy a szomszéd faluban ki kinek a kije és miért nem történik semmi, ezért fordult hozzám tanácsért, hogy kihez lehetne menni segítségért, de a rendőrségi procedúrába már nem menne bele. Aki a szigeten él annak nem nagyon kell bemutatni a helyi viszonyokat-lásd iskola problémája is... Nem a szakmaiság a döntő hanem hogy ki kinek a kije. Akinek van pénze az kihordja Szentendrére,ha Surányi vagy akkor tudod,hogy a környékbeli óvodákban nincs elég hely, sőt Surányból átjárnak oviba a szomszédba....

hm.... de csak most kapcsolok hogy ezek szerint te is tudod hogy kiről beszélünk, mert csak egy falut nem említettél........ no komment. Vagy talán bennfenteshez van szerencsém?

2013. ápr. 16. 12:29
 17/25 anonim ***** válasza:

jaa, nem, én nem hallottam erről semmit!

én a duna másik oldalán lakom, én gyerekem szentendrére jár ovi, egy szuper helyre, szuper óvónénikkel.

csak nagyjából tisztában vagyok azzal, hogy mennyi ovi van a környéken, ezért nem értem miért nem tudja átvinni máshova, márpedig ha a gyerekemet verik akkor megéri reggel előbb indulni és munkába menet egy másik oviba "kirakni" a gyereket... szerintem.

valahogy nekem a leírásodból nem a probléma megoldása tűnik ki hanem még több probléma kreálása, bár biztos tisztább képet kapnánk ha nem te, mint közvetítő írna hanem a barátnőd maga aki benne van ebben a problémában

2013. ápr. 16. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 A kérdező kommentje:

ja nem elnézést, az érintett falut is említetted.

Nézd én nem vagyok odavalósi ezért nem tudom, de az biztos hogy évek óta gond van az óvónővel. El küldte a vezető egy továbbképzésre aminek az lett az eredménye hogy kulturáltabban terrorizálja a gyermekeket. A barátnőm olyan megdöbbentő természetességgel beszél a dolgairól, hogy én csak néztem, de az utcán vagy a boltban egymásközt is napi téma már évek óta a *******néni. A csoportok összetételét ha megnézed akkor látszik rajta, hogy gyerek előző évben még az ő csoportjába járt, következő évben pedig már más csoportba. és az 5éves gyereket leteszik a másfél évvel fiatalabb társa mellé, ahelyett hogy iskola-előkészítőre járna....


De ahogy elnézem ez nem egyedi eset, mert más topikok is vannak hasonló témában, vagy ők is mind helyiek.... (?)

pl: http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__kisgye..


Most olvastalak: figyelj ő már teljesen felhagyott minden reménnyel. Az milyen hogy a kisgyermekek épsége és egészséges fejlődésénél előrébb való az ismertség és összefonódás. Szerintem ezért felelős a polgármester, a jegyző, az óvoda igazgatója, de még az iskolaigazgatója is!És ez nem pár hónapja tart hanem évek óta és egyre inkább elmeri engedni magát mert hiszen mitől tartana, semminek semmi következménye nincs. Valóban úgy tűnhet hogy én csapkodom, mert valóban nem vagyok odavalósi és nem ismerem csak azokat a dolgokat amiket elmondott nekem, és azt tudom leírni hogy már mikkel próbálkozott-ezért is van elkeseredve. Én meg próbálom belé önteni a lelket. Azt nem engedhetik meg maguknak hogy Szentendrére járassák rendszeresen a gyereket, a környékbeli óvodák pedig nem fogadják- bár az is lehet hogy attól félnek hogy akkor mindenki átiratkozna egyből, mert simán el tudom képzelni hogy erről legyen szó.

2013. ápr. 16. 12:50
 19/25 anonim ***** válasza:
95%
Szerintem ez az egész kitaláció, mert nem létezik, hogy ennyi töketlen szülő legyen egy rakáson, akkor sem ha az óvónő rokona maga Chuck Norris.
2013. ápr. 16. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
Keresd meg a Vekerdy-t, hogy ő mit tanácsol. Én kicsit hihetetlennek tartom, hogy így kiskirálykodhat valaki kisgyerekek sérelmére és senki nem tesz semmit, a szülők pedig félnek. De nem tisztem eldönteni, hogy igaz-e amit írsz, vagy sem. Az biztos, hogy ha az én gyerekemmel történne ez, akkor egy pillanatig sem hagynám abban az óvodában, legyen az x km-es körzetben az egyetlen, és addig járnék az Önkrományzathoz, jegyzőhöz, polgármesterhez, amíg nem történik valami változás. Nyilván az óvodának sem érdeke, hogy a végén 0 gyerekkel üzemeljen, vagy egy csoport teljesen "kihaljon", mert minden szülő kiveszi a gyerekét.
2013. ápr. 16. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!