Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért nem tudok jó anya lenni?

Miért nem tudok jó anya lenni?

Figyelt kérdés

Mostanában minden nap bűntudatom van, mert nem bírok nyugodt maradni a gyerekeimmel ( 2 3 éven alulim van)...egyszerűen úgy érzem idegileg a végletekig húznak, és szinte begolyózok melettük már....fárasztóak és hosszúak a napjaink, és rengeteg hisztin vagyunk túl...én először szépen szólok, másodszor is (majd mintha nem is hallanának semmit megy min tovább..) ztán elordítom magam...nah akkor már talán szót fogadnak és megteszik amit kérek...de miért kell megvárni míg órdítok ??esküszöm mintha csak erre várnának....nem akarok ilyen anya lenni de mikor belekerülök a hisztizős, idegtépő szituba egyszerűen csak így reagálok a végén..nem bírok a végsőkig nyugodt maradni...

minden este lefekvésnél bűntudatom van, a legjobbat akarom nekik de nem tudom ezt megadni....egyszerűen szörnyű vagyok és nem tudom hogy változtassak....kész idegroncs kezdek lenni melettük...


2013. ápr. 16. 20:25
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
14%
Nekem anyukám mesélte hogy ha hisztiztem kiskoromban mindig fogta és bezárt egy szobába:) Egyrészt megtanultam magamat lenyugtatni, másrészt pedig azt is hogy akkor lehetek emberek között ha normálisan viselkedem.
2013. ápr. 16. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
83%
A szobába zárást nem tartom jó ötletnek. Nincs segítséged akit megkérhetnél, hogy heti 2x két órát vigyázzon a gyerekekre? Az sokat segítene.
2013. ápr. 16. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
68%
Ezt akár én is írhattam volna...van egy 3 és egy 1,5 évesem. Imádom őket ...ha távol vagyok egy picit tőlük csak rajtuk jár az eszem...amint meglátom őket majd kiugrom a bőrömből az örömtől...és 2 perc múlva ordítás...sokszor azt érzem szar anya vagyok mert nem tudom őket kezelni. Minddennap az őrületbe kergetnek. Sokszor hozzájuk szólni sincs erőm.
2013. ápr. 16. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
20%

Remélem, olvassák a kérdét a kis korkülömbség prófétái.


Valóban nem jó, hogy folyton ordítasz velük. Velünk is kiabáltak a szüleink, kb. ennyi maradt meg a gyerekkorból, de ez élénken. Az ordítással a tehetetlenségedet fejezed ki, mivel nem tudod megoldani a szituációt. De te vagy a felnőtt, mégis ki oldja meg, ha nem te? Erőltess magadra több önuralmat és ne ordíts, hanem keress megoldást! Azt írtad, a legjobbat akarod nekik. Akkor tedd azt!

2013. ápr. 17. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
79%

utolsó te aztán megmondtad ! Leülhetsz, egyes.


Kérdező, szedj magne b6-ot, segít. Próbálj valakit keríteni, aki megbízható, és szellőztesd ki a fejed hétvégén 1-2 órát !

2013. ápr. 17. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Szintén..így érzek.Tudom ez nem segít rajtad,de pont ez a szitu van nálam.Két két és fél éves fiam van és totál idegroncs vagyok.Valaki írta,hogy ne ordibálással oldjad meg-hát hogyan?Hogyan,amikor olyanok a gyerekek,hogy egyszerűen hiába téped a szád,nem érti?Én is mindig nygodtan,higgadtan magyarázom el,pl.,hogy miért ne ugráljon az asztal tetejéről.De-nem érti!Ilyenkor mit teszel?
2013. ápr. 17. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Hát más tanácsot én sem tudok adni, mint amit már itt írtak, hogy próbálj néha lazítani és szedj magne B6-ot, hátha ezek segítenek, hogy türelmesebb legyél. De azt tudni kell, hogy nagyon sokan vagyunk ilyenek, én is kb. ugyanígy küzdök a lányommal nap mint nap, pedig ő már 5!!!! éves! De ő már szemtelen, hisztis, hiába ígér meg mindent, nem tartja és a nap vége a sírás, büntetés stb. :( Ma éppen délután kért csokit. Megígértettem vele, hogy rendesen fog viselkedni, ma ne legyen veszekedés, ha kérjük, mossa meg a fogát, akkor megmossa, ha kérjük, hogy öltözzön fel este, akkor felöltözik. De minden nap ezek a kötelező dolgok kiborítják a bilit. Nem érzem magamban az erőt, hogy 50x szóljak azért, hogy mosson fogat. Csakis egy dologra "hallgat", ha büntetést helyezünk kilátásba, de ezt utálom! Borzasztó nehéz a gyereknevelés, nagyon nehezen bírom. :(
2013. ápr. 17. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Most az első válaszoló pl. mivel tanácsolt hasznosabbat? Ő azt írta, zárd be a szobába...Én azt, h ne kiabálj vele minden nap, mert a gyerek idegbeteg lesz. De tudjátok mit? Ti kiabáljatok csak nyugodtana ti gyerekeitekkel, én a sajátommal nem teszem. Felnőtt vagyok, felelősségteljes, a problémákat én megpróbálom megoldani. De ti csak kiabáljatok minden nap.
2013. ápr. 18. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
8-as: ne haragudj meg érte, de folyamatosan itt szapulod az embereket. Hol látsz te bele az életünkbe, hogy ennyiből ilyen véleményt alkoss? De tudod mit, akkor én is alkotok rólad a 3 hozzászólásod kapcsán: számomra furcsa, hogy a gyerekeddel nyugodt vagy mindig, minden körülmények között, nem kiabálsz, itt meg folyamatosan olyan hozzászólásokat írsz, ami kiveri a biztosítékot. Kicsit ellentmondásosnak érzem..... tudod ismeretlenül mindenki azt ír amit akar.
2013. ápr. 18. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
60%

8as, tudod, a kérdező tanácsot kért, hogy mit tegyen. Nyilván nem lábon hordta ki az agyhalált, hogy ne tudná, hogy ha folyamatosan kiabál, azzal jót tesz a gyerekeinek.

Ehhez képest leírtad, hogy mit ne tegyen, amit magától is tudna... Biztosan tökéletes anyának tartod magad, akinél sose gurul el a gyógyszer, de akkor fogadd el, hogy más meg emberből van..

9-es gondolom nem csak e kérdéshez tett hozzászólásai alapján irtad, amit írtál...

2013. ápr. 18. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!