Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Három gyerkőc esetén milyen...

Három gyerkőc esetén milyen támogatásokra lehetnénk jogosultak, ha a calád havi nettó jövedelme 550000 ft körül alakulna?

Figyelt kérdés
2013. ápr. 17. 13:59
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
100%

4-es válaszoló vagyok.

Én sem értem a felháborodásokat! A kérdező nem segélyt írt, hanem támogatásokat. Igen, az jár nekik, mint minden 3 vagy annál több gyerekes családnak. Én is bevállalnám a 3. gyereket, ilyen bevételre, és persze igénybe venném az értük/nekik járó támogatást is. A 3 gyerek nemcsak addig az övék, ameddig gyes/családi/adókedvezmény jár, hanem utána is. Sőt, akkor kerülnek igazán nagy összegbe. Mi csak kétgyerekesek vagyunk, 5 éves az egyik, 6 hónapos a másik, de mi is már gyűjtünk az "egyetemi éveikre". Ha meg nem tanulnak tovább, akkor sem vész kárba a pénz.

2013. ápr. 17. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
49%

én nem értem a magyar embereket.ilyen irígy fajta szerintem nincs is a világon másik

és azt sem értem,hogy miért kellene bárkit is támogatni abból a pénzből,amiért megdolgoztak

nyilván vannak dolgok,amik rosszul esnek az embernek,pl hogy akinek az egész jövedelme nettó 100.000 és egy vagy két gyerek van,annak fizetni kell a bölcsiben gondozási díjat,és teljes kaját kell fizetni,a másiknak,akinek meg fél milla a havi netto,annak meg nem kell,mert három gyereke van.én ezt mondjuk megvizsgálnám,hogy jövedelem alapján járjon a félárú kaja,ingyen könyv és gondozási díj mentes bölcsi és egyéb ilyen dolgok

nekünk csak egy gyerek van,mi semmit nem kapunk,mert egy gyerek az nem gyerek e szerint a gyönyörű és fantasztikus magyar kormány szerint

2013. ápr. 17. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
U(t5olsó, egy gyerekre miért nem kaptok semmit? Családi pótlék, adókedvezmény nincs?
2013. ápr. 17. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:

22-es! Akkor én is sírhatnék, hogy két gyerekre nincs se olcsóbb étkezés, se ingyen tankönyv. De nem teszem. Mindenki eldönti, hány gyereket vállal. Mi kettőnél valószínűleg megállunk. De nem sajnálom azoktól a támogatásokat, akik felelős gondolkodással bevállalják a 3-4-5 gyereket.

A másik: Ezek a támogatások egy tollvonással megszüntethetők. Nem lehet tudni, meddig él a családi adókedvezmény, az ingyen tankönyvi jogosultság.

2013. ápr. 17. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:

22-es vagyok

de igen,kapok családit és adókedvezményt,mint mindenki más

de nekem teljes árat kell fizetnem a kajáért és a bölcsiben kellett gondozási díjat fizetni

de én nem panaszként írtam,mert szerencsére mi mindketten dolgozunk,így nem okoz gondot kifizetni,de van akinek igen,mert alacsony a jövedelem,de csak egy gyerek van,és neki nem jár semmi

mi pont azért vállaltunk csak egy gyereket,mert ezt az egyet fel tudjuk tisztességesen nevelni,tudunk menni nyaralni,tudunk neki élményeket adni,programokra vinni,mindent megkap észszerű határokon belül,és talán el is tudjuk indítani az életben.én még kettőt sem merek bevállalni,nemhogy hármat

2013. ápr. 18. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:

Ezt azért valahol én sem tartom igaszságosnak, hogy aki 5-600 ezerből nevel gyereket, annak nem kell tankönyvet vennie, féláron van a kaja, teljes adómentességet kap, értem az alatt, hogy akár több mint 100 ezret kaphat vissza a fizetéséhez. Nem sajnálom tőlük. Mi ketten voltunk testvérek, köztem és tesóm közt 10 év a korkülönbség, tehát mikor ő volt iskolás, volt már rálátásom a dolgokra. Volt egy osztálytársa, akik 3-an voltak testvérek, de apa félmilliót hozott haza, de volt mindez 1998-ban és az azt követő években, mikor azért talán kicsit jobban éltünk, nem voltak a válság miatt hozott megszorítások. Akkor ha jól emlékszem, még a kajáért se kellett fizetniük. Ingyen könyv és társai. Fél év alatt felépítettek egy hatalmas családi házat.

Mindezek a támogatások azért vannak, hogy sok gyerek szülessen, csak az a baj, hogy főleg a kisebbséget ösztönzi az állam ezzel arra, hogy gyereket szüljenek. Szóval nem így kellene az államnak hozzá állnia a gyerek vállalásához.

2013. ápr. 18. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim válasza:

Úgy látom a kérdés eléggé megosztotta a többi válaszadót. ismerős a helyzet, ezért azoknak, akik "kiakadtak" kicsit árnyalnám a dolgokat:

1) az írt jövedelem közel sem a legmagasabb

2) az sem mindegy, hogy ez rendesen bejelentett munkabár után marad, vagy esetleg adócsaló vállalkozóról van szó. Ne felejtse el senki, hogy ekkora bejelentett jövedelem esetén havi közel 400 000 Ft-ot fizetnek adók és járulékok formájában

3) egy ilyen családban, ahol van 2 gyerek és mindkét szülő dolgozik, valószínűleg van 2 autó is. Nálunk legalább is így van, mert mindketten 20 km-re dolgozunk, tömegközlekedés kritikán aluli, és logisztikailag sem lehetne máshogy kezelni a helyzetet: reggel a gyerekeket két külön helyre (suli, ovi) elvinni, munka után összeszedni. Két kocsi tankolása havi 70 000 Ft. És ezen felül vannak még szervíz és egyéb fenntartási költségek, biztosítások, adók stb.

4) két autót feltételezve, legalább az egyiken hitel is van - ezért hiába relatíve magas a jövedelem, azért annyira nem, hogy két autót hitel nélkül meg lehessen belőle finanszírozni

5) ahogy a kérdező írta is, van lakáshitelük, és forint alapú. Az ugyebár biztosabb, de drágább is. Én is hasonló konstrukciót fizetek. Ez havi 80-100 000 Ft.

6) egy négytagú család havi étkezése kb. 50-70 000 Ft

7) kertes vidéki családi esetén a rezsi átlag 50-60 000 Ft mindennel együtt

8) gyerekek étkeztetése, esetleg sport, zeneoktatás stb...

Szóval hol is tartunk? 3-400 000 között a kiadási oldalon.

Akkor mennyi is marad a havi fél millából? És akkor még gondolom félretesznek a gyerekek jövőjére 20-30 000-ret havonta.

Szerintem igenis jogosan érdekli, hogy ha bevállal egy 3. gyereket, akkor jelenleg milyen adó-, étkeztetési-, beiskolázási kedvezménnyel számolhat. Fel is kell nevelni a 3 gyereket.

Persze, én nem mondom, hogy nincs család, amelyik 3 gyereket nevel fele ekkora jövedelemből, de akkor valószínűleg a kiadásaik kevesebbek, pl. nincs lakáshitelük, kocsihitelük, nem autóval járnak dolgozni vagy valami hasonló.

Higgyétek el, egy ilyen jövedelmű család sem tud nagylábon élni, meg luxusolni.

A luxus nem ennél a jövedelemnél kezdődik.

2013. ápr. 25. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!