Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit válasszak? Legyen jó az...

Krisztivan kérdése:

Mit válasszak? Legyen jó az ovónéni és nem túl jó a"társaság" vagy inkább válogatott"társaság" és kevésbé jó ovónéni?

Figyelt kérdés
Fiam nem igazán egyből megbizok benned mert te felnőtt vagy típus.Sajnos a bölcsiben sem sikerült bizalmi viszonyt kiépíteni vele egyik gondozónéninek sem.Szót fogad,megy és csinál mindent amit mondanak neki és abszolút semmi baj vele,de inkább hagyják békén és akkor jól érzi magát.Mi lesz így az oviban? Szerintetek melyik jobb megoldás?
2013. ápr. 17. 15:01
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
A társaság hatása mindig erősebb lesz, mint az óvónéni, és később a tanárok. Én úgy gondolom, hogy fontosabb az, hogy normális gyerekek között legyen, mint az, hogy milyen a felügyelő. Annyira rosz nem lehet úgy sem, viszont a társaság meghatározó abból a szempontból, hogy mit tart majd követendőnek a jövőben.
2013. ápr. 17. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

2 létező oviról írsz? Úgy értem tájékozódtál és ez a kettő lehetőség adott? Mert akkor első. A fiam 6 éves, nem egyszerű eset úgy értem fokozottabb odafigyelést igényel de az óvónők és a dadus is nagyon nagyon klassz és a fiamat is imádják. A csoportban legalább 7-8 gyerek szociálisan rászoruló, 3 sni-s (gyógyped gondozásra szoruló) mégis nagyon szeret a fiam járni látszik hogy őt is kedvelik stb.

A lányom egy válogatott kiscsoportba került csupa jól szituált szülő magasan kvalifikáltak stb. a másik pedig a "selejt" kiscsoport, de ott tartok hogy jövőre átiratkozunk oda mert ebben a csoportban nagyon rosszul érzi magát mivel az óvónők nincsenek a helyzet magaslatán, egyszerűen hónapok alatt nem sikerült a lányomról semmit megtudniuk, nem is érdekli őket, és amúgy is ilyen elcsevegünk egy sarokban a gyerekek meg csinálnak amit akarnak típusok. Hónapokig sírva ment a lányom oviba. Úgyhogy inkább a jó óvónőket választanám.

Mondjuk ki mit ért rossz társaságon nyilván ha fele etnikum a csoportnak és egy két normálisabb gyerek van csak akkor azért az a másik véglet.

2013. ápr. 17. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Igen van két ovi.Az egyiknek rossz híre van(körzetes) sok roma származású(kb 10 gyerek a 25-ből) szerintem nem olyan rossz arány.A másikba pofavizit alapján vesznek föl.De...,majd meglátom.Hajlok a jó ovónéni felé inkább.
2013. ápr. 17. 15:18
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk roma és roma közt is van különbség szóval nem mindegy hogy ez a legrosszabb budapesti kerület romadús ovija vagy pedig normálisabbak...

25 ből 10 azért elég sok. 2 es vagyok amúgy.

Én az óvónénit azért tartom fontosnak, mert kiscsoportosok azért még nagyon kicsik igénylik az anyapótlékot hogy szeretettel odafigyeléssel forduljanak feléjük, hogy felvegyék babusgassák őket néha nem azt mondom hogy állandóan meg minden gyerek de azért 3 évesekről beszélünk még kicsik na...és a másik ovis társ nem fogja vígasztalgatni vagy bármi ilyesmi.

2013. ápr. 17. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Igen,nekem is ez a véleményem.Sajnos a bölcsiben nem sikerült a bizalmi viszony kialakítása(sőt sikerült azt a keveset is elszúrniuk) és ezért kicsit izgulok,hogy mi lesz ha az ovonéni sem lesz odafigyelős:-(( Konkrét a példa:itthon(bárhol-bárkivel) szobatiszta a fiam,bölcsiben pelusos:-(( Már csak azért sem szólok típús:-(( Sajnos.Pénteken eldől,milyen az az ovoda és majd meglátjuk.Köszönöm a reagálásod:-))
2013. ápr. 17. 15:29
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Csak is jó ovónénikhez viném a gyerekem.
2013. ápr. 17. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

A jó óvónéni kézben tartja a "nehezebben kezelhető" gyerekcsapatot is, a kevésbé jó viszont a szuper társaságot is "elronthatja".

Én óvónő alapján választanék!

2013. ápr. 18. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a megerősítést:-)) Szép napot nektek!
2013. ápr. 18. 14:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!