Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyi idősen lett a gyereked...

Mennyi idősen lett a gyereked szobatiszta és ágy tiszta? Mennyire ment könnyen/nehezen?

Figyelt kérdés

2013. ápr. 17. 22:13
 1/8 anonim ***** válasza:
2.5 évesen lett a lányom 2 hét alatt szoba és ágytiszta.Sokszor próbálkoztunk előtte,de nem érdekelte a dolog.Aztán ahogy látta a bölcsiben,hgy sokan már wc-re meg bilibe pisilnek így őt is kezdte érdekelni.Nappalra 2 nap alatt sikerült leszokni a pelusról.Éjjelre kb rá egy hétre.Balesetmentesen 2 hét után sikerült.
2013. ápr. 17. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

A nagyobb lányom két és fél évesen, egyik napról a másikra nappalra teljesen szobatiszta lett, de éjszakára még három és fél évesen is kellett pelus, sőt, most 4 és fél éves és előfordul baleset. Nincs szervi gondja a doki szerint, egyszerűen van ilyen, majd kinövi.

A fiam két évesen hagyta el a pelust, éjjel azóta sem volt baleset (most két éves és 8 hónapos), nappal néha előfordul, ha nagyon belefeledkezik a játékba. Nála egyébként egy hét kellett a szobatisztaság kialakulásához.

A kicsi lányom még pelenkás, 10 hónapos, de szerintem nála is az éjszakai ágytisztaság lesz meg először, már most is előfordul nem egyszer, hogy száraz pelussal ébred.

2013. ápr. 18. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

2,5 éves,fiú

egyik napról a másikra baleset nélkül szoba és ágytiszta lett

ekkorra érett meg rá,én nem eröltettem

bölcsis volt,ott már próbálgatták.beteg lett,itthon volt egy hétig

hétfő reggel levettem róla a pelenkát,és mondtam neki,hogy szóljon.aznap még stresszeltem,görcsöltem,kérdezgettem,vittem pisilni.másnap elhatároztam hogy egyszer sem kérdezem meg,nem viszem el,ha nem szól.egyszer sem pisilt be,szépen szólt.egy hétig még éjszakára és délre adtam,de egyszer sem pisilt be,így levettem róla akkor is

2013. ápr. 18. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Mindkét gyerekemnél megvártam, hogy szóljanak.

1. 2 év 6 hósan évesen lett nappalra (alváshoz is), éjszakára pedig 2 év 9 hósan.

2. gyerekem pont 2 évesen nappalra (alváshoz is), most 2 év 6 hós, éjszakára még adok rá, de nem sokáig

Mindkettőnél könnyen ment, mivel nem erőltettem a kérdést, hanem maguktól oldották ezt meg.

2013. ápr. 18. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

28 honaposan lett szobatiszta a tél közepén(november ) egyik naprol a másikra illetve ágytiszta is a következö hétre rá.

minden héten egyszer ráültettem a bilire vagy ment neki vagy nem . aztán egyszer pelenkát letépte magárol (és orditott ha ráadtam) na innen láttam hogy megért rá

lány

2013. ápr. 18. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

kislányom 2.5 évesen lett szobatiszta..ő mondta hogy nem kell pelus alváshoz még ráadtam de száraz volt mindig..2 nap mulva letépte magárol hogy ő nagy lány nem kell pelus..éjszakára sem adtam rá már akkor..már 3 éves mult februárban soha nem volt baleset...

mondhatom könnyen ment.))Azt hittem nehéz lesz féltem tőle de tévedtem...

2013. ápr. 18. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Kislány. 2 év 1 hetes volt, mikor kijelentette, hogy nem kell pelus nem baba már.


Sem előtte sem utána nem erőltettem a témát. Beszélgettünk róla, vettem már neki szép mintás bugyikákat. Utána még egy hónapig éjjel ébresztett wc-re ment. (igen, egyből, nem biliztünk, a bilije még mindig a szekrény tetején porosodik újonnan) Majd végigaludta az éjszakát is.


Egyszer volt baleset, amikor apukája megijesztette és becsurrant. :)

2013. ápr. 18. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
2 éves korába kezdtük próbálni a leszoktatást, 25 hónapos volt mikor nappalra teljesen szobatiszta lett, 28 hónapos lehetett mikor éjjelre sem kellett pelenka.Így szerencsére csak 3 hónapig kellett 2 méretű pelenkát venni, mert pont 25 hónapos volt a lányom mikor megszületett a kisöccse.Szerintem elég könnyen ment 3 hónap alatt teljesen szobatiszta lett.
2013. ápr. 22. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!