Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szobatisztaság?! Te mit...

Szobatisztaság?! Te mit tennél, ha a gyereked pisilés terén szobatiszta, de a kakilás terén nem?

Figyelt kérdés
2,5 éves a lányom, gyönyörűen működik a bilizés ha pisilésről van szó. Ám a kakilá terén nagy a baj, mert nem szól, sőt akkor sem szól, ha már a bugyiban van. Most úgy kakil, hogyha látom hogy nyom, akkor szaladok vele a bilire. Tippeket szeretnék kérni, hogy mit próbáljak ki!
2011. jún. 14. 14:51
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Így, aztán ráültettem a vécére, olvastunk másfél órát mire ellazult annyira, hogy belekakilt, párszor még beültem vele a vécébe és akkor egyszer már ráült és magától kakilt. Most semmi gond nincs már. Sőt hasmenése volt a múltkor éjjel és felkelt, szólt és kimentünk a vécére és kakis sem lett a pizsije.
2011. jún. 14. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
köszönöm a gyors válaszod! Várom a további tippeket is!
2011. jún. 14. 15:18
 3/15 anonim ***** válasza:

nekem ugyanez as problémám!

a kakiláshoz kéri a pelust..

ha faggatom,hogy miért nem akar a wc-be kakilni akkor azt mondja: fél bele kakilni.

nem tudom már hogy tudnám rávenni.

2011. jún. 14. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Nekem 1 hónap múlva lesz 2,5 éves a kisfiam.

Levettem róla a pelenkát most, hogy jobb idő lett, és kb 10 percenként megkérdezem tőle, hogy kell -e pisilni, kakilni.

Sosem tettem rá a bilire mégis egyik napról a másikra saját magától odamegy a bilihez, a nadrágját is egyedül húzza le és belekakil és 90%-ban bele is pisil.

Amikor végzett, egyedül (én mögötte) elviszi a bilit a wc-re és beleönti. Ő boldogan elbúcsúzik a pisitől és kakitól. "szia pisi" "szia kaki"

Amikor mellé pisil esetleg(a szőnyegre) akkor csak annyit mondok neki, hogy máskor a bilibe pisiljél és szó nélkül feltakarítom.

2-3x kakil egy nap a bilibe és 5-6 alkalommal pisil bele. Alvásnál még kap pelenkát, legtöbbször ez nem tetszik neki, de amikor felkel, legtöbbször van a pelenkában pisi.

Nálunk így működik

2011. jún. 14. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Kedves 3. válaszoló!

köszönöm szépen a válaszod! Szerencsés vagy, hogy ilyen ügyes a kisfiad, örülök neki. Ez a módszer nálam csődöt mondott. Vagyis csak félig, mert a lányom ügyesen pisil, hiba nélkül, sőt, ő éjjelre sem kap már pelust, mert nem kell. De a kakilás kifogott rajtam. Ő csak naponta 1szer kakil, de az mindig a bugyiba megy. És ez még nem is aggasztana, ha utána szólna, vagy odajönne. Ami nagyon zavar, hogy bekakil,és nem szól. Sőt! Letagadja, ha megkérdezem!


Kedves 2. válaszoló! Remélem sikerül valami jó öteletet kapnunk, ami neked is segít!

2011. jún. 14. 17:00
 6/15 anonim ***** válasza:

3. vagyok.

Akkor ragaszkodik a kakijához valamiért:)

Bilizik vagy wc-re ül?

Kisfiam egyenlőre fél a wc-től, de a bilibe szívesen kakil.

2011. jún. 14. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Alapjában véve bilizik. Azonban párszor elmentünk hétvégézni nagyikhoz és itthon maradt a bili, ilyenkor a wc-re ült. Semmi baja nem volt ezzel sem.
2011. jún. 14. 17:18
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Valaki említette feljebb, hogy gyermeke fél a wc-től. Kérlek titeket, tartsátok szem előtt ,hogy a legtöbb 3 év alatti gyermek fél tőle, egyénileg változó az oka:

a mélysége is zavarhatja;

valamint az is előfordul: fél, hogy elveszti a kakiját - ez nem vicc a max másfél éveseknél, hiszen a teste részének tekinti a kakiját, játszani is szeret vele, persze a szocializáció érdekében erről fokozatosan le kell szoktatni. (De ne drasztikusan, mivel anális fixáció szindróma alakulhat ki felnőttkorra, ami piszchés probléma és a gondolkodásmódot torzíthatja, ami elég gyakori, akárcsak az orális fixáció.)


Visszatérve a 2 és fél évesekre: egyáltalán nem jelent elmaradást a fejlődésben, ha csak a 4. szülinapjára lesz a nagydologra nézve szobatiszta a gyermek! Tehát türelem és nyugalom. :) Amikor szeretné a bilit, akkor odaadod neki. Ha most csak pisil bele, akkor tegye azt, majd kakilni is akar bilibe, idővel wc-be. Az ürítési kontroll lassan szokott kialakulni, de egyébként kislányod esete a ritkább, azon vonatkozásban, hogy nappal már bilibe pisil, mielőtt még bilibe kakilna. Tehát többnyire az jellemző, hogy a vizelést előbb megoldják bilibe, de nincs különösebb jelentősége a sorrendnek; a képességek sorrendjének kialakulása egyénfüggő, és egy bizonyos "határidőig" teljesen egészséges a fejlődés, ez esetben a 4. szülinapig.


Sokat segít, ha kertes házban laktok, most meleg időben játsszon a kertben pucér altesttel, hogy könnyebben érzékelje, amikor távozik a széklete, segítve ezzel az inger időben történő érzékelését számára; áttételesen pedig ez segíti az ebbéli kontrollja kialakulását.

2011. jún. 15. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Van aki ragaszkodik a kakihoz,igen.

kakikönyvet olvastátok?

2011. jún. 17. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
2,5 évesen még nem kell szobatisztának lennie. A kakihoz valahogy jobban ragaszkodnak, mint a pisihez. Várj türelmesen, és ne szaladj a biliért.
2011. jún. 17. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!