Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ha erőltetik a szobatisztaságo...

Ha erőltetik a szobatisztaságot visszaesés következhet?

Figyelt kérdés
Arra gondolok, hogyha nem várom meg, hogy a gyerek szóljon, hogy ő mostmár bilibe vagy wc-be szeretne pisilni, hanem önhatalmúlag úgy döntök, hogy leveszem a pelenkát, lehetséges, hogy az így elért szobatisztaságban később esetleg visszaesés lesz?
2013. ápr. 18. 09:09
 1/10 anonim ***** válasza:
igen!! bár attol függ hány éves ha 3 vagy elmult ott nincs apelláta le kell venni a pelenkát mert sose lesz szobatiszta mert a pelenkák annyira kényelmesek hogy minek szorakozna azzal hogy bármire is ráüljön. szoval milyen idös?
2013. ápr. 18. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

ez a legtutibb módszer, ha leveszed a pelenkát, csak tarts ki két hétig, ha véletlenül mégsem érett még rá.

Szerintem akkor vannak visszaesések, ha beteg lesz a gyerek vagy dühös agy rá, hogy bepisil.

Vegyél neki csini bugyikat.

2013. ápr. 18. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Most sokan meg fognak érte kövezni, de attól még tény: én még soha, egyetlen gyereket sem láttam, hogy magától szólt volna, hogy mostantól nem kér pelust. Tudom, itt minden gyerek így csinálta, de a mi környékünkön valahogy senki sem.

Kisfiam 3 éves, azt mondhatom, hogy szobatiszta. A baráti körünkben, azt látom, hogy vagy elkezdték 2 évesen a szobatisztaságra szoktatást, és így a gyerek nagyjából 2,5 éves korára szobatiszta lett, vagy várják a sült galambot, de ezek a gyerekek kivétel nélkül teljesen pelusosak még 3 évesen. Persze ez nem biztos, hogy baj, mindenki csinálja úgy, ahogy neki megfelel.

Régen szokás volt az ülni még alig tudó babát a bilire kötözni, meg az arcát a kakás pelenkába nyomni büntetésként, na az erőltetés. Az nem az, ha 2-2,5 éves kora környékén elkezded tanítgatni.

2013. ápr. 18. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Le lehet venni, csak nem kell meglepődni, hogy egész álló nap be fog pisilni és kakilni, mivel ha idegrendszerileg nem érett rá, vagyis magát az ingert nem ismeri fel, hogy neki pisilni vagy kakilni kell, akkor fogja és beengedi. Éjszaka meg állandóan pisibe fog aludni.

Én azt mondom, hogy lehet hogy a kényelem, hogy már valóban megérett rá, csak kényelmes, meg nyilván meg kell ezt a részt szoktatni vele, hogy most már akkor szólunk és 2 hét után mondjuk nem lesz baleset vagy csak nagyon minimális, de ha ez akkor sem működik, akkor hagyni kell, mert nem érett még rá.

Én ismerek olyan gyereket, akinek az anyja kijelentette, hogy drága a pelenka, többet nem vesz neki, 2 hétig bepisilt, bekakilt, ha bepisilt, kiabáltak vele, szerintem még kapott is érte, aztán így lett szobatiszta. De saját szememmel láttam sokszor, ha anyuka nem figyelt a gyerekre, mert az csak annyit csinált, hogy odakapott a kukijához, akkor bepisilt volna, mint a huzat.

Másik gyereknél meg az a szobatisztaság, hogy anyuka elvette a pelenkát, napi szinten többször ráülteti a lányt a bilire, ha belesikerül bele, ha nem, akkor utána a bugyiba. És nem fogja fel, hogy nem ez a szobatisztaság, csak megszületett a kis tesó és nem akar kétfelé pelenkát venni.

De egyébként kérdeztem védőnőtől és azt mondta, ha valakire ráerőltetik, de valójában nem lesz szobatiszta, mert többször lesz baleset, majd pedig összejön szegénynek, ott igen is lehet visszaesés, amit majd egy bizonyos helyzet vagy környezetváltozás fog kiváltani.

2013. ápr. 18. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

éjjelre én hagynám a pelust, bár mióta bilizik a fiam, azóta felkel éjjel is, tiszta marad a pelenka, de igazából engem nyugtat meg, hogy nem alszik pisiben, ha véletlenül becsurogna.

Az érettségről. A nagyfiamra mindig visszaadtuk a pelust, mert láttuk, hogy nem tudja, mit akarunk. A kicsi meg egyik nap levettük a pelust, másik nap szólt, hogy bilizne. Én voltam legjobban meglepődve. Addig sosem ült rá a bilire, pedig még a nagyot is ráültettem, hogy demonstrálja, mire is való a bili.

2013. ápr. 18. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

szerintem ez nem önhatalmú döntés, hanem a szobatisztaság menete.

én se láttam még pelusos szobatiszta gyereket!

szerintem nagyon nagy félreértés van manapság az erőltetés mint szó miatt. az, hogy leveszed a pelust, az nem eröltetés hanem a szobatisztaság első lépése.

az, hogy nem engeded felállni a biliről a gyereket míg bele nem pisil, na az erőltetés!

nem szabad keverni a fogalmat mert akkor 4 évesen se lesz szobatiszta a gyerek, ugye itt is van naponta olyan kérdés, hogy 3-4 éves még nem akar. így meg se próbálják.

én 2 éves kora után kicsivel levettem róla apelust. 2 hét alatt szobatiszta lett.

nem esett vissza, ennek már több mint egy éve, azóta ovis, nencs baleset

2013. ápr. 18. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
A legfontosabbat nem írtad, vagyis, mennyi idős a Pici?
2013. ápr. 18. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
3 éves a kisfiam. Onnan gondolom, hogy még éretlen sajnos a szobatisztaságra, hogy nem tudja szabályozni a vizeletürítést, vagyis szerintem nem tudja, hogy mi az az inger, vagy nem érzi. Akárhányszor ráülünk a bilire/WC-re sosem tud akarattal pisilni csak a szájával utánozza a pisi hangját (pis-pis-pis). Aztán feláll és közli, hogy készen van, belepisilt a bilibe, pedig semmi sincs benne. Tehát ezért érzem még éretlennek a szobatisztaságra.
2013. ápr. 18. 22:51
 9/10 anonim ***** válasza:

6os vagyok, most szégyellem magam, csúnyán ráhibáztam :D


vedd le a pelust róla, ne viccelj már, 3 éves! 2 évesen még azt, hogy ok lehet nem érett rá, de 3 évesen ha nincs szervi baja akkor kizárt, csak még nem tudja mit is kéne csinálnia mert még mindig a fenekén van a pelenka!

vedd le, neki is jobb lesz...

2013. ápr. 18. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ha egyszer-kétszer sikerül majd belepisilnie a bilibe, onnantól tudni fogja, hogy mi a feladat. Olyan nincs, hogy egy egészséges 3 éves ne legyen érett a szobatisztaságra.
2013. ápr. 19. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!