Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szobatisztaság? Érzi a gyerek,...

Szobatisztaság? Érzi a gyerek, hogy mikor jött el az ideje, vagy nagy részben rá kell segítenünk?

Figyelt kérdés
Kisfiam 2 év 8 hónapos. 7 hónapja született kistestvére, előtte már szólt, mikor kell pisilni, kakilni, bár nem volt hajlandó bilire-wcre ülni, de legalább szólt. Sajnos ezen a téren őt nagyon megkavarta az öcsi születése, és az "én is kisbaba vagyok még" dac miatt, nem hajlandó lemondani a pelusról. Ha nagyon pisis, vagy kakilt, akkor rögtön szól, hogy cseréljünk pelust. Néha hajlandó ráülni a szűkítős wc-re (bili kizárva, nem tetszik neki), de az esetek többségében hisztirohamot kap, ha megemlítem neki, hogy üljünk rá. Azt látom rajta, hogy nagyon zavarja, ha teli a pelus, pláne, ha esetleg kifolyik belőle a pisi. Én arra gondoltam, hogy ha jön a jó idő, nem adnék rá pelust, és talán, ha mindig zavarni fogja, hogy pisis (meg a többi), akkor hajlandó lesz szólni a kis-és nagydolgok előtt. Úgy tudom, ez egy régre visszavezethető, jól bevált szokás, de nekem kicsit drasztikusan hangzik. Nem fogja ettől csak jobban megutálni a szobatisztaság folyamatát? Nektek mi vált be? Mennyi idősen, és hogyan lett a gyerek szobatiszta?
2013. ápr. 18. 16:35
 1/1 anonim ***** válasza:

Azért nem mindegy, hogy akkor szól vagy szólt, ha belepisilt, belekakilt, vagy mielőtt kellett volna neki. Mert ha felismeri az ingert, hogy kell neki pisilni és tud előtte szólni, akkor az azt jelenti, hogy érett rá, lehet a dologgal foglalkozni. Akkor pedig hiszti ide, hiszti oda, le lehet venni a pelust. De ha csak a dolgot ismerte, ismeri fel, akkor még lehet nincs kész rá, de most már azért lassan 3 éves, foglalkozni kell a kérdéssel. Szerintem menne neki, csak a kis tesója kicsit bezavart.

A fiamat én a tél miatt nem akartam elkezdeni szoktatni, viszont számtalanszor szólt, mielőtt kellett neki és míg levetkőztettem, előkészítettem a bilit, tartotta is és a bilibe sikerült is, de ha levettem róla a pelust napközben, akkor viszont nem szólt. De most már kijöttek a jó idők és igazából be van tervezve, hogy akkor leveszem róla és csak akkor kapja meg, ha megyünk valahová, illetve éjszakára, mert az alvós pelusok még pisisek, de utána persze idővel, meg gyakorlattal remélem azt is elhagyjuk.:)

2013. ápr. 18. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!