Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A szobatisztaság összefügg...

A szobatisztaság összefügg azzal, mennyire ügyes, önálló, okos, szófogadó, értelmes a gyerek?

Figyelt kérdés

A fiam önállótlan, bár mostanában próbálkozik pl felvenni a szandiját, de levetkőzni és öltözni nem tud és nem akar (főleg utóbbi), szerintem a többi gyerekhez képest (pl játszótéren) ügyetlenebb, illetve bátortalanabb. Nagyon szófogadó, nagyon okos, nagyon anyás, érzelmes, bújós. Összefüggően és szépen beszél, jól ragoz, mondókákat, dalokat, meséket, rajzfilmeket kívülről tud.

3 hónapig nem pisilt és kakilt be, ez tavaly ősz elejétől kezdődött és nagyon örültem, akkor volt 2 és fél éves. Mostanában nem érdekli már a bilitéma (eddig se magától ment, csak én vittem, vsgy megkértem és ment wc-re, bilihez. Éjjelre most is ágytiszta, de napközben annyiszor pisil és kakil be ahányszor pisil és kakil :/ Utálja a pelust, de nem akar bilizni, wc-zni. Lehet hogy még nem érzi mikor kéne szólni, vagy elindulni, de régebben pl a kakinál sszokott szólni, hogy fáj a pocakja és képes volt hazáig visszatartani (20 perces sétaút), sose ment be pl mikor úton voltunk. Szóval a visszatartásra képes de itthon nem izgatja.

Azért lehet, mert totál anyafüggő és önállótlan? Ettől ő még ügyesnek számít? Vagy le van maradva nagyon?

Március végén lesz 3 éves.


2011. jan. 28. 13:02
 1/7 anonim ***** válasza:

Szerintem nem. Rengeteg ügyes, önálló, okos, szófogadó, értelmes gyereket láttam, akik igen későn lettek szobatiszták.

Az én fiam is értelmes (:)), két évesen már gyakorlatilag folyékonyan beszélt, így tudtam, hogy érti miről beszélünk, mégis 2,5 éves volt, mikor szobatiszta lett, viszont akkor egyik napról a másikra, rögtön szobatiszta, ágytiszta.

2011. jan. 28. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Az azért igen fura, hogy 3 hónap szobatisztaság után most nem megy a dolog. Nem történt akkor valami, ami visszavethette? Vagy esetleg dackorszak? Esetleg kérdezz rá szakembernél(nem védőnő), hátha mond valami okos tippet. Akár neten is találsz olyant, akinek lehet írni-kérdezni.
2011. jan. 28. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Szerintem se nagyon van összefüggés Nem lehúzni akarom a fiamat de nem beszélt szinte csak egy két szót, nem beszélt mondatokban, ne ragozott, nem igazán rajzolt, nem vetkőzött nem evett egyedül és úgy nagy általánosságban elég önállótlan volt. Mégis szobatiszta lett 2,5 évesen egy hét alatt. Szólt ha pisi vagy kaka jött (eleinte minden pisi volt) én pedig vittem a wc-hez (szűkítővel, mert a bilit utálta vhogy).

Most már 3 múlt, ovis, egyedül intézi (kivéve a fenéktörlést) szóval azóta rengeteget fejlődött önállóság terén (hiszen az oviban ez elvárás nem csinálták meg helyette mint én sajnos :/ )

2011. jan. 28. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

szerintem sincs összefüggés, én is ismerek egy kislányt aki nagyon eszes, ügyes, az átlagnál okosabb szerintem, és még 3 évesen sem volt szobatiszta, egyszerűen ez a dolog nem érdekelte, úgy volt hogy nem is tudják emiatt oviba vinni.

De az is érdekes, hogy a kisfiad 3 hónapig szobatiszta volt, majd visszaesett. Nem történt akkor vmi a környezetében, ami lelkileg kibillentette kicsit?

2011. jan. 28. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
kistesó... :) meg dackorszak, de más nem történt.
2011. jan. 28. 14:19
 6/7 anonim ***** válasza:
A kistesó és dackorszak már épp elég indok. így már érthető. Szeretgesd, amennyit tudod és beszélgessetek sokat. Majd túl lesz ezen az időszakon is, szobatiszta is lesz megint, ne félj!
2011. jan. 28. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
:) ezen vagyok! most mintha megint elkezdené érdekelni a bilitéma! Tesó még nem született meg, de nincs sok hátra. Rengeteget beszélünk róla, hogyan is lesz majd, mi mindent tududnk majd csinálni, milyen ügyes nagyfiú lesz :)
2011. jan. 29. 10:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!