Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Te mit csinálsz ha éjjel sír...

Te mit csinálsz ha éjjel sír a 2 év körüli kisgyereked?

Figyelt kérdés

Nem kibeszélni akarok senkit és azt se várom,hogy együtt szidkolódjunk csak kiváncsi vagyok ki mit csinál.Nekem tök alap,hogy oda megyek hozzá és megvígasztalom,az 1 évesemet is meg a 3,5 évesemet is.

Azért kérdem igaziból,mert alattunk lakik egy család ahol 2 éves a kisgyerek és minden áldott éjjel hallani,hogy szegényke sikítozva sír és hívja az anyukáját.Az anyuka nem megy oda hozzá,ezt még 1 éve mondta,hogy fáj a szíve halgatni,de ő nem megy oda,mert azt szeretné,hogy tanuljon meg egyedül vissza aludni.Hát ez természetesen az ő dolga,az ő gyereke,de szerintem ez nem jó.Ti mit csináltok?


2013. ápr. 19. 11:29
 1/7 anonim ***** válasza:
87%
Én megnyugtatom ha sír, ha kell mellé is fekszem, ha ő ezt szeretné. Szépen alszik egyedül a saját szobájában, nem lett elkapatva a vígasztalással. Én nem hagynám szenvedni szegényt.
2013. ápr. 19. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
90%
Jóhogy megvígasztalom! A szívem szakadna meg, ha hagynám. Lehet, hogy rosszat álmodik szegényke, persze,hogy fél.
2013. ápr. 19. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Sírásra én is mindig bementem, mert volt, hogy valamelyik összehányta az ágyat, lázas volt (lefekvéskor még semmi) vagy hasmenése volt. Ha nem volt semmi, akkor nem tutujgattam: egy puszi, buksi simi, aztán mondtam, hogy alvás. Én azt olvastam, hogy az a jó, ha anyuka bemegy, nem hagyja órákig bömbölni a gyereket, de legyen halál unalmas és ne jópofizzon, nehogy a gyerek megszokja, hogy érdemes anyut felkelteni.

Én bementem ha kellett ötször is, de ha csak épp szórakoztatni akarták magukat, akkor nem maradtam bent.

2013. ápr. 19. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
90%
Megvígasztalom, milyen anya képes végig hallgatni hoy sír a gyereke.
2013. ápr. 19. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha sír, megvígasztalom.

Ha játszani akar és hisztizik, akkor újra és újra visszafektetem az ágyba és kimegyek az ajtó elé.


Viszont szeptembertől dolgozok pénztárban, nagyon jó lenne kialudni magam mert ha hiányom van, levonják :-( Szóval nem tudom, akkor hogy lesz.

2013. ápr. 19. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
61%

És sem megyek oda...de csak azért, mert már tudja hogy jöhet ha mondjuk rosszat álmodott. :) Én elég lusta vagyok, meg éjszaka szeretek aludni na..Mikor éjjel a lányom(2 éves) felsír, mindig átszólok hogy "mi a baj??" erre ha még tovább sír akkor mondom hogy jöjjön át.(de egyébként az esetek 70%-ban azonnal alszik is vissza, vagy magánál sincs..ezt még nem döntöttem el)Akkor az éjszaka további részében velünk alszik.Nekem ez nem probléma.Most már általában nem is sír..ha épp gondja van, csak hozza a kis párnáját és átcsoszog.Sírni én sem hagynám, ez egyértelmű.

Meg nem akarok olyan mindent tudónak tűnni, de én pl kihallom a sírásából ha beteg, akkor még a legmélyebb álmomból is úgy pattanok ki az ágyból, mint ha nem is aludtam volna.Így ha tudom és érzem hogy tényleg baj van, nem csak egy rossz álom, akkor azonnal megyek hogy segítsek.

2013. ápr. 19. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ha nagy ritkán felébred bemegyek megvigasztalom megkérdezem mi a baj,lehet elfogyott a vize,vagy melege van vagy rosszat álmodott vagy kiesett a kedvenc plüsse.Általában 5-10 perc alatt minden rendbe van és visszateszem és elköszönök,Ő meg alszik is.
2013. ápr. 19. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!