Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Lassan 2,5 éves bölcsis...

Lassan 2,5 éves bölcsis gyerkőcöm szinte állandóan beteg. A többszöri antibiotikum miatt lehet vagy csak szimplán ilyen típus?

Figyelt kérdés
A fiam nagyobb orrmandulával született. Sokszor volt beteg ez alatt a több mint két év alatt. Àltalában borzalmas hurutos légzés köhögés, gyenge láz, hőemelkedés, iszonyat mennyiségű orrfolyása volt. Olyan amit fél percenként lehetne porszívòzni. Nagyon nehezen viseli a betegsèget, vergődik ordít hisztizik. Alapból sem nyugodt tipus a doki szerint hiperaktív gyanus. Nagyon nehéz vele főleg betegen. A gyógyszereket nem veszi be kifújja. Nagyon kell taktikázni hoy belé menjen.Mióta bölcsis állandósult a betegség, pár nap és újra itthon van betegen. Kivették az orrmanduláját két hónapja de most sem javult a helyzet. Sòt a minap annyira köhögött éjszaka h bevérzett a szeme körül. A család kikészített azzal hogy a sok antibiotikum és gyògyszer miatt van. Most a 6hetesem is zöldet taxizik. Tènyleg a gyògyszerektől beteg szerintetek.
2013. ápr. 20. 16:38
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ez a közösségbe járással együtt jár. Kisfiam mióta ovis, azóta 2 hét orrfolyás, egy hét nyugalom, majd kezdődik elölről... így megy szeptember óta.
2013. ápr. 20. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Amit elfelejtettem hogy a sok váladéktól többször hány egy nap ès furcsàn néznek rám a családból hogy viszem orvoshoz a gyereket amikor egy 1,5 òra leforgás alatt 4x pakol ki .
2013. ápr. 20. 16:45
 3/10 anonim ***** válasza:
A 3 évesem október óta vagy 20-szor volt beteg, vagy fel sem gyógyult, visszaesett. Most fülgyulli, 2 hónapja beteg, egyfolytában folyik az orra, hányt ő is a köhögéstől. Volt már minden, de antibiotikumot még sohase kapott! Mégis beteg. Ilyen fajta, érzékeny a felsőlégúti megbetegedésre. A nővérem fiai sohase köhögtek. Mindig hányós-hasmenéses vírust kaptak.
2013. ápr. 20. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Mi alapján dönt az orvos mikroszkópos szem nélkül hogy ez vírus baci vagy felülfertőzés? Gondolom eddig a mandula okozta a fertőzest. Akkor nem volt helyes a gyógyszer ha nem kap levegőt a gyerek, kimarad a légzése éjszaka és bevérzik a szeme körül az eröltetett köhogéstől? A gond az hogy a fél család azt mondja h ha a gyerek beteg gyógyszer kell, a másik pedig h nem kell semmi gyógyszer de nem is látták betegen az napi 24 órás örjöngést....
2013. ápr. 20. 17:19
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Láz utalhat vírusos és bakteriális fertőzésre is. Viszont ha a váladék, amit akár felköhög, akár kitüsszög az ember, nem csak gyerek, de gyerekeknél is, ha átlátszó vagy fehér, akkor vírusos a fertőzés, ha sárgás vagy zöldes a váladék, akkor bakteriális eredetű a fertőzés.

Amúgy az antibiotikum egymagában nem csinál egy gyerekből beteget. Ha valaki antibiotikum mellé nem ad probiotikumot, akkor a gyomrot rettenetesen kikészíti, de attól nem lesz újra meg újra beteg. Az attól van, hogy valószínűleg a sokszor elkapott betegség teljesen legyengítette az immunrendszerét, ami nem tudott azóta visszaerősödni és ahogy elmegy bölcsibe és ráköhög az első gyerek, egyből meg is van a fertőzés.

Ilyen esetben mindenképpen hasznos az immunerősítés vitaminokkal és ha lehet, ha megoldható, akkor mindenképpen amíg meg nem erősödik, addig jó lenne kerülni a közösséget. Viszont ugye ez sem mindig megoldható, de egy keményebb betegség után nagyon hasznos tud lenni, ha egy darabig, ha már nem is beteg a gyerek, de otthon van, ahol nincsenek betegek.

2013. ápr. 20. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Ezt az okosságot nehogy már elhidd, hogy a gyógyszerek miatt beteges.... Anyám...

Nem, hanem amiatt beteges, hogy sajnos gyenge az immunrendszere. Nem tudom, esetleg próbáld meg az immunerősítőt és a multivitamint adni neki, hátha jobb lesz. Az a baj, hogy ezen túl kell esni, van, aki betegesebb. Az én lányom a bölcsis évében 8 antibiotikumot kapott egy télen, utána kivették az orrmanduláját, aztán jobb lett. Mi a broncho vaxom port adjuk neki kúraszerűen nyár végén elkezdve és kapja a multi tabs immuno kid multivitamint. Nem mondom, hogy nem fordul elő a betegség, de elég hamar leküzdi, pl. 1 hónapja volt tüszős mandula gyulladása, amivel van olyan gyerek, akir 4-5 napig is lázas, a lányom 1 nap lázas állapot után leküzdötte, most ismét volt neki egy torokgyulladása, amit 2 nap hőemelkedéssel leküzdött. Kapta és kapja most is az antibiotikumot, de már a szervezete is erősen dolgozik, ez észrevehető. Szóval idővel erősödnek, de nem a gyógyszertől beteges, ennek nehogy bedőljél! 5 éves kislány anyukája.

2013. ápr. 20. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Üdv! :)


Fiam 3 hónapja kezdte a bölcsit - azóta 3 fülgyulladás (és antibiotikum kúra).

A doktornő most írt fel immunerősítőt + javasolt egy gyógyszert (vagyis homeopátia), ami "elsorvasztja" az orrmandulát - itt nagyon jókat olvastam erről a szerről. Ma el is kezdtem neki - nagyon reménykedem, hogy nálunk is beválik!


Eddig úgy fest, hogy 2 hét bölcsi - 2 hét itthon :(


Antibiotikumtól nem lesz beteg senki, csak a kórokozóktól - azzal meg most ismerkednek sajna' :(

2013. ápr. 20. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Az én fiam is ilyen beteges. A bölcsi első hónapját megúsztuk, én hülye még azt hittem, hogy két orrfolyással letudtunk mindent. Na persze. Egyre roszabb lett. Az csoportjuk a 0-ról indult, januárra lett teljes a létszám, és egyre sűrűsödtek a betegségek. Október-novemberben 2-2 hét betegség. Decemberben 3 napot volt bölcsiben. Januárban talán 1 hetet volt itthon, márciusban már 2-t, ebben a hónapban 1 napot volt bölcsiben. Már volt minden köhögős-orrfolyós vírus láz nélkül ( gyerekorvos szerint ebből kb 200 fajta vírus van), köhögős-orrfolyós vírus lázzal, Gyulladt kukac, hurutos fülkürt, arcüreggyulladás (antibiotikum), fülgyulladás(antibiotikum), és még sorolhatnám. Most megint folyik az orra, köhög, és ráment a szemére, váladékol neki, piszkosul. Én is megkaptam, hogy az antibiotikum ördögtől való, tönkreteszi a gyomrát. biztos baja lesz tőle. Nem lesz. Nagynéném gyógyszerész asszisztens, kérdeztem, nem károsítja a szervezetét. Szegyén fiam,eddig mindent hősisesen viselt, de most a szemcseppentéssel küzdünk. Úgy ordít, mint akit nyúznak, ketten kellünk hozzá, hogy kezelni tudjuk a szemét. Megszakad a szívem. Én Vitacolant adok neki, pár napja kezdtük, gyerekorvos szeint 3 hétig kapja, és adagolhatom akkor is, ha enyhébb betegsége van, tehát csak akkor kell Ceboinra váltani, ha legyűri a láz. Remélem ha ebből kimászunk, jó darabig nem lesz beteg, mert szegény, most borzasztóan sajnálja magát, én meg őt. Ismerős védőnő szerint ne izguljak, minden gyerek átesik ezen, és attól erősödik az immunrendszere, hogy minnél több betegséget átvészel. Kitartás, mást nem tudok mondani. Én már a csendes beletörődés fázisában tartok.
2013. ápr. 21. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Kissé nyugtaró. Teljesen kiborítanak ezzel hogy a miért viszem dokihoz olyan hamar és miért adok neki gyógyszert. Ezzel tettem tönkre az immunrendszerét stb. Mintha nem lenne elég bajom a kettővel... Nem tudják felfogni hogy az övék 38 fokos lázzal simán egyedül eljátszik esetleg bágyatt. Az enyém visít, bibizik, vergődik és járkál fel-alá a lakàsban. Szinte minden esetben zöld váladékos volt az orra, most is.
2013. ápr. 21. 04:42
 10/10 A kérdező kommentje:
..És pròbáltam a aloe italt, béres csepp,gyógyszertári c vitaminnal ízesítem a teáját is. A két èves oltását még nem tudtam beadatni, mert a doki ugye csak akkor adja be ha teljesen gyógyult. December közepétől január végéig folyton beteg volt. Februàr végén vették ki a mandulát. Az immunkúrát is kezdenénk már csak a doki mondta h amedfig gyógyszert szed föleges de ő felírja azonnal utána.
2013. ápr. 21. 04:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!