Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Adtam beteg babámnak a gyógysz...

Adtam beteg babámnak a gyógyszert (antibiotikum) és egy fél percre rá sugárba hányt. Megpróbáltam később és ugyanez volt, majd beleöntöttem a tápszerébe és így megette hányás nélkül. Nem tudom, hogy ezt így lehet? Ugyanolyan hatásos így a gyógyszer?

Figyelt kérdés

2013. márc. 24. 14:07
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
persze hogy lehet
2013. márc. 24. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Tápszerbe nem.tudom lehet-e.Ami biztos hogy tejbe nem.
2013. márc. 24. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
43%
Miert ne lehetne? Es ha pont a beadas utan kene neki tapszert inni vagy elotte itta a tapszert nem ugyanaz? Ugyanoda megy nem?
2013. márc. 24. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
oké köszi a válaszokat. csak nem voltam benne biztos
2013. márc. 24. 15:39
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Antibiotikumot tilos tejjel vagy tejtermékkel együtt bevenni vagy közvetlenül a gyógyszer bevétele előtt vagy után fogyasztani, márpedig a tápszer is tejalapú, mert ezáltal nagy mértékben csökken a hatása!

Ha hány tőle, vissza kell vinni az orvoshoz és írjanak másikat. Az én fiam is hányt már egy fajta antibiotikumtól, mert annyira keserű volt az íze, visszavittem az orvoshoz és írt másikat, amitől nem hányt.

2013. márc. 24. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Orvosi ajánlás: Az antibiotikumot egy nagy pohár vízzel vegyük be. Tej, vagy más folyadék csökkentheti a hatását. A tej és tejtermékek fogyasztását toljuk legalább két órával későbbre.
2013. márc. 24. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Amikor kisfiam antibiotikumot kapott, azt mondta a doki, hogy tartsak pár óra szünetet a tápszer és az antibiotikum között.

Nem biztos, hogy ez így jó lesz.

2013. márc. 24. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Bocs, most olvastam el, hogy az előttem hozzászóló mit írt, tul.képpen én is ugyanazt írtam le, csak őt ismételtem:)
2013. márc. 24. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat. már szerencsére beveszi szépen lassan kanálból hányás nélkül. de akkor a tápszert kicsit később adom neki.
2013. márc. 25. 11:20
 10/10 anonim ***** válasza:
0%
Hát az 5. sör+seduxen kombó után én is sugárban hánytam.
2013. ápr. 2. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!