Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Krupp kialakulását hogyan...

Krupp kialakulását hogyan lehet megelőzni?

Figyelt kérdés

megint kezdenek ugatóan köhögni:(

2 és 4 évesek


2013. ápr. 20. 17:46
 1/7 anonim ***** válasza:
Sajnos sehogy. Éjszaka a legrosszabb. Jó friss levegő, párásítás, és hadi készültség.
2013. ápr. 20. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
1 vagyok: Ja és előbb utóbb kinövik! Jó hideg friss levegő!!!! Nálunk mindig az a nyerő.
2013. ápr. 20. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

de ez a gondom, nincs éjjel sem hideg.

hideg párásító, tantum verde spray, kúp. egyéb?

hármójukkal vagyok itthon , egyedül, éjjel is:(

2013. ápr. 20. 19:15
 4/7 anonim ***** válasza:
Hideg párásító nagyon jó. Nekünk kúpunk is volt illetve egy gyógyszer (nem fog eszembe jutni) Egy ampulát kell meleg vízben feloldani és azzal inhalálni. Nekünk kicsi a fürdőnk így ilyenkor ott ülünk és lélegezzük ezt a cuccot. Nem voltatok dokinál? Nem mondott semmit mit kell csinálni? Nekünk van kúpunk ha nagyon rossz lenne a helyzet, de még sosem kellett használni. Diapulmon a gyógyszer neve eszembe jutott.
2013. ápr. 20. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

3 éves korában volt a nagyobbamnak egy rohama télen, éjjel. Ügyelet jött ki, de nem találta annyira veszélyesnek a helyzetet, nem lett belőle se kórház, se semmi.

Idén a kisebbem 2 éves korában volt egy rohama télen, el is vitte a mentő, kórház lett a vége.

Azt gondoltam, hogy idén már nem lesz gond, hisz ez tipikus téli előfordulású vagy nem?

Pénteken kicsit folyt a nagyobbik orra, éjjel ugatóan köhögött, mára a 2 évesem is elkezdett csúnyán köhögni.

Most megy a párásító.

És van egy 4,5 hónaposom is, remélem vele semmi nem lesz.

Akkor egyébként nem mondtak semmit, nem adtak semmit a két db kúpon kívül, semmire nem hívták fel a figyelmünket, a kórházban sem.

2013. ápr. 20. 21:18
 6/7 anonim ***** válasza:

Az én fiam is 3 napja kruppolt be éjjel, és annyira nem akart múlni a nehézlégzése, hogy kúpot adtam neki, és bementek a kórházba. Nem tudom, hogy attól e, hogy nem volt kint hideg, vagy mi, de egyszerűen nem múlt. Persze mire a kórházba értek, addigra MEGINT semmi, kapott gyógyszeres kezelést és hazaküldték őket (szerencsére). Azóta nem volt, pedig ha kijön nála, akkor 3-4 éjszaka szokott lenni. (nem kenem az ördögöt a falra, mert ma a mamánál alszik, csak reménykedem, hogy nem lesz semmi)


Szóval mi már rutinosnak számítunk sajnos, számtalan orvost, kórházat megjártunk már, és mindenhol ugyanazt fújják és mindenhol mégis mást. Egyszerűen elveszek már az infók útvesztőjében, és csak azt tudom, hogy megelőzni nem lehet. Most pár napja már este hallottuk a köhögést, annyi, hogy hadi készültség, meleg ruha mindhármunknak kikészítve, pléd, inhalátor, mese a tv-be, és alvásátrendeződésre felkészülés (olyankor a fiam átjön hozzánk aludni, és vagy én vagy a párom megyünk az ő szobájukba, nálunk is van még egy 8 hónapos is)


Nekünk a kálciumot és a fenistil cseppet mondták sokat, aztán a kórházakban meg pont, hogy ezeket ne adjuk.

Reggel köptetőt kap, most ACC van itthon.


Jobbulást a gyerkőcöknek!

2013. ápr. 20. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nekem mind a 2 gyerekem kruppos. Az, hogy téli betegség lenne,szerintem hülyeség. Kisfiamnak 1,5 évesen, május közepén volt az első befulladása, kórházba is került 5 napra. Azóta is sokszor előjött, legutóbb 2 hete. Szerencsére már 4,5 évesen nem olyan vészes neki, az ugató köhögésnél megáll a dolog, nincs nehézlégzése, fulladása. Ha hallom az ugató köhögést adok neki calciumot és antihisztamint, meginhalálom sóoldattal és amennyire lehet lehűtőm szobáját.

Kislányomnál hasonlóan járok el, de Őt ilyenkor gyógyszerrel inhalálom.

2013. ápr. 21. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!