Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhességi toxémia (preeclamps...

Terhességi toxémia (preeclampsia) kialakulását hogy lehet megelőzni? (többi lent)

Figyelt kérdés

Kérem csak olyanok írjanak akik tényleg érintettek ebben a témában mert nekem nagyon fontos.


Eddig 2 terhességem volt, mindkettő toxémia miatt sürgősségi császárral ért véget... 29. és 25. héten.

A második terhességem tragédiával végződött mert a kisfiam 8 napos korában sajnos meghalt. Ez 2 éve volt.

Most érzem azt hogy talán eljött az idő, hogy megpróbáljuk a babát. De félek nagyon hátha megismétlődik a borzalom újra.

Van köztetek hasonló problémával valaki, és sikerült mégis időre szülnie egy egészséges kisbabát?


A válaszaitokat előre is nagyon-nagyon köszönöm.


2011. aug. 13. 10:22
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Szia, Nekem első és második terhességem is toxémiával végződött, elsőnél elveszítettem a fiamat, másodiknál majdnem én maradtam ott. Kétszáz volt a vérnyomásom és fehérje és aceton volt már a vizeletembe, stb, indított azonnali szülés volt.Most ismét várandós vagyok, de eltelt tíz év mert rettegtem nehogy úgy járjunk mint az elő alkalomnál, és már nagyon követelte a tesót a második terhességből született kisfiam. Tehát belevágtunk, előtte kerestem egy nagyon jó orvost, sokat kutakodtam is a témába, és szerencsére a védőnőm is fantasztikus. Azt mondták, hogy a vérnyomás az egyetlen kulcs! Normál szinten kell tartani, mert akkor nem alakul ki! Én végig dopegitet szedtem az első kettőnél, most eddig még nem kellett mert betartom amit mondtak. Minden olyan kaját kerülnöm kell amiben rejtett sók vannak, ételízesítők stb, tehát szalámik, műkaják rágcsálnivalók, nem engedi a doki, az üdítőket, édességeket, azt mondta a túrórudi a maximum. Természetes cukrokat kell ennem, gyümi stb, sok zöldség , minimális burgonya és rizs, húsokat engedi .Napi két liter folyadék, mert ha nem innám meg azonnal kezdené visszatartani a folyadékot a szervezet, még ez is emeli a vérnyomást stb.38.hetet kezdtük most és a bokám még egyszer sem vizesedett be, nem úgy mint azelőtt, tehát bizton állíthatom, hogy megúszom a régi rémálmot, vérnyomás normális és a vizelet is. Persze nekem is vannak nyűgjeim, derékfájás de ez semmi szerintem.
2011. aug. 13. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm!

A második terhességemnél a kisfiammal nekem is 210/110 volt a vérnyomásom és 2 napig olyan nagy dózisban kaptam a vérnyomáscsökkentőket infúzióban és a nyugtatókat hogy az orvosok szerint egy elefántot kiütött volna. Nekem mégsem használt :-(

Vagyis 2 nap múlva amikor 120/80 lett a vérnyomásom akkor meg már nagy volt a baj és azonnali császár lett...


De a kisfiammal szinte az elejétől szedtem a Cordaflexet, olyan volt mintha semmit nem is szedtem volna, nem is használt.


Szóval azt mondod hogy csupán a vérnyomást kellene szinten tartani??? De én már ettől is félek.

Mégis konkrétan akkor miket szabad enned???? Tudnál nekem ezekben segíteni?????

Már annyit sírtam mert úgy félek egy következő terhességtől, pedig minden vágyunk egy kisbaba.

A lányom az előző házasságomból született, és a kisfiam lett volna a mostani párommal az első közös babánk, páromnak meg mindenképp az első.

Szeretném ha teljesülhetne az álmunk, és egy kisbabával teljesíthetném mindannyiunkét.


Megkérdeztem hol és ki a dokid????


És még többet erről a megelőzésről hogy te mit eszel, mit nem, mit iszol, mit nem és milyen gyógyszert szedsz stb.?


Nagyon drukkolok hogy továbbra is minden rendben legyen veled és a kis pocaklakóddal!

2011. aug. 13. 16:38
 3/6 A kérdező kommentje:
Elírtam: Megkérdezhetem.....?
2011. aug. 13. 16:42
 4/6 anonim ***** válasza:

Szia ismét:) Dr. Bödecs Péter Csorna, de rendel Győrben is.

Nagyon sajnálom ami történt veled, de hidd el túl kell lépni, nekem sem ment könnyen, de muszáj volt.Neked meg pláne, hogy túl kell lépned a félelmeiden ,hisz párodnak még nincs gyermeke és próbáld megadni neki, sikerülni fog.

Igen , rengeteget számít az étkezés , norm . vérnyomás szinte ez a kulcsa az egésznek.

2011. aug. 13. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Bocsi a kaják lemaradtak:) Párolt zöldségeket(borsó, répa, zeller) néha főtt rizst és burgonyát, ezek szoktak lenni a köretek, emellé általában húst szoktam, grillezni , vagy rántott húsnak, pörköltnek, főzelékeket , tejet, túró rudit, túrót(körözöttet), kemény sajtokat, lágyakat nem lehet, aztán joghurtot, natúrt és szoktam bele keverni gyümölcsdarabokat, abonettet,(ezt eszem kenyér helyett) jól megpakolom sonkával és zöldségekkel, sonka az egyetlen felvágott amit megeszek, ez nincs agyon fűszerezve stb. Alma, idénygyümölcsök, brokkoli, karfiol, saláták minden ami zöld, bab, lencse. Italok : szénsavmentes ásványvíz, 100százalékos narancslé, de ezt mértékkel, vettem egy gyümölcsprést így répalé, almalé narancslé ,natúr zöld tea, csipkebogyó tea,szóval ezek természetes itókák.Vitamint magneB6-ot szedtem a 35.hétig 3x1-et, folsavat és semmi mást.Néha barna cukrot tettem a teába ha már untam üresen.

Tiltólistás volt a fehér cukor, sütemények, na jó néha becsúszott egy-egy linzer de nagyon ritkán, havi egyszer kb. kávé, kólák, üdítők, alkohol , kolbászok, szalámik, májkrémek, és minden ami tele van tartósítókkal, ízfokozókkal és rejtett sóval, chips, ropi , sósak .

2011. aug. 13. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a segítséged. Lehet megkeresem a dokidat, nincs is olyan messze tőlünk, mi vas-megyeiek vagyunk.

Mondtam a páromnak hogy talán van megoldás, olyan boldog lett.

Most sajnos 140/90 a vérnyomásom, emiatt kardiológus fog segíteni hogy normál szintre levigyük, és utána mi is belevágunk.

Tényleg muszáj lesz legyőzni a félelmeimet bármennyire nehéz is.

Mégegyszer köszönöm a segítséged.

2011. aug. 14. 11:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!