Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Tapasztalt Anyukák ti mit...

Tapasztalt Anyukák ti mit csináltok ha a gyereketek félti nagyon a játékait?

Figyelt kérdés

Szóval a lányom 2.5 éves. Szerintünk belépett abba a korba amikor az ő játékaival senki sem játszón a játszótéren. Mindig oda megy a másik gyerekhez és kiveszi a saját játékait. De csak a sajátját. Viszont persze nem foglalkozik vele utána. Ki hogyan reagált erre?

Én mindig elmondom, hogy ne legyen irigy, mert akkor ő sem fog mástól kölcsön kapni egy játékot sem, és, hogy neki is jól esik, hogy ha más odaadja az övét, meg, hogy szépen kérje el.


2013. ápr. 21. 09:47
 1/7 anonim ***** válasza:

Pont tegnap volt egy ilyen szituációnk a szintén 2 és fél éves fiúnkkal.

Mindig játszanak a szomszéd gyerekekkel, akiknek van többfajta járgányuk, amikkel a fiúnk előszeretettel szokott játszani, viszont ha az ő motorjára vagy kis bicajára ráül a szomszéd gyerek, akkor szalad a szomszéd gyerek után, hogy szálljon le róla, stb. Szóval ő is elég irigy. És tegnap pont a bicikliből lett a gond, nem engedte, hogy a szomszéd kisgyerek ráüljön. Akkor mondtuk neki, de hát ő is meg szokta engedni, hogy a sajátjával játsszon a mi fiúnk, akkor engedje meg ő is a sajátját. Nem fogja elvenni a másik, csak megy vele egy-két kört és utána vissza fogja adni. Akkor megértette a fiúnk, mondta is a szomszédnak, hogy csak 1-2 kört mehet vele, aztán hozza vissza.:)

Én úgy vagyok vele, hogy nem engedem, hogy irigy legyen, mindig elmagyarázom, ha olyan helyzet adódik. Vagy keresünk egy másik játékot, hogy a másik gyerek is tudjon játszani az ő játékaival.

2013. ápr. 21. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Hát először is egy 2,5 éves nem érti az "irigy" szót, ezzel nem fogod tudni megmagyarázni.

Aztán, ebben a korban ez teljesen normális, most alakult ki nála az "én" és az "enyém" fogalma.

Úgy kell ezt elképzelni, hogy neki a játékai a "személyes dolgai".

Mint Neked a táskád. Képzeld el, hogy odajön egy nő hozzád a buszon, akit akkor látsz először, vagy esetleg többedszer, mert ő is azon a vonalon utazik, de még sosem beszéltél vele, mert nem ismerősöd. És akkor azt mondja, hogy "be szuper táskád van hadd nézzem már meg", és kiveszi a kezedből, megnézi milyen dezodorod meg mobilod van stb.

Sarkított a példa, de ilyesmit élhet meg.

Alapvetően akkor tudjuk odaadni a személyes dolgunkat valaki másnak, ha megbízunk benne.

Egyes gyerekek könnyebben megnyílnak, és elég nekik, ha rájuk mosolyog a másik gyerek, és máris ott az a "bizalmi légkör", amiben oda adja, más gyerekeknek ehhez több idő kell, és addig féltve őrzik kincseiket.

Kiemelten nehéz helyzetben vannak az első gyerekek, mert nekik otthon sem kell osztozni.


Ez idővel enyhülni fog, lehető legkevesebbet vigyétek ki addig.

2013. ápr. 21. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:

igen nincs anyira bő szókincse mint egy felnőtnek

szal sok szót nem ért még, példa mutattásal tudod jelenleg segitni ha azt látja h megosztod vele dolgokat

ő is megfogja esetleg ha van testvére ő segitség lehet ebben

2013. ápr. 21. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
44%

Ó, én meg pont a másikoldal vagyok!

Az én kisfiam 2 éves, de ő meg olyan jószívű, mindent odaad mindenkinek, legyen az bármilyen játék. És annyira sajnálom, amikor látom, hogy neki meg senki nem ad oda semmit. Csak áll és néz szomorúan, nem is érti igazán, hogy akkor most mi is történik, odajön hozzám, és néz rám, legörbült szájjal.

És én sem sokat tehetek, mert a gyerekek anyukái nem szólnak, hogy oda kellene adni a másik játékot, ők azzal tudják le, hogy "Pistike ilyen irigy, az ő játékaival nem játszhatsz!"

2013. ápr. 21. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat. Idáig nem is volt gond ő is oda adta. De bölcsis lett és azóta nem. Mindenkinek megy a kéz. Bár azt nem értem, hogy miért nem lehetne kivinni a gyereket a térre.

1 neki is kell játszani valahol nem tehetek róla, hogy most ilyen korszakát éli másoknál is láttam ilyet,

ha a játékokra vonatkozik az meg megint bután nézne ki, hogy a gyerekem csak a másikéval tud játszani. Azt hiszem sejtem mi lesz ennek a megoldása. Majd ma ki is próbáljuk. Igen a lányom egyedül van nem sokáig mert augusztusban születik a tesója.

2013. ápr. 21. 15:32
 6/7 anonim ***** válasza:
kislányom 3 éves lesz és lementünk a játszora vödörel,lapátal és gereblyével, kislányom nekiállt irigykedni egy kisbabára mert elvette a gereblyélyét miközben ő a lapáttal játszott mondtam neki hogy egyszere csak 1 dologal tud játszani,másikat kölcsön adhatja ugy is vissza hozák ,illetve ő is játszik más játékával ,megértete,és nem volt több balhé .
2013. ápr. 21. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
igen am nalunk is ez van kisrác amiot bölcsis "roszalkodik jobban" de nem baj gyerek legyen is az :D
2013. ápr. 22. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!